Naši lidé v médiích

08.12.2014 | Tomáš Profant
Rast HDP a pocit šťastia
Kto by nepoznal slávnu pieseň od Petra Hapku a Michala Horáčka Štěstí je krásná věc. Autor textu sa v nej zaoberá jedným zo základných problémov modernej doby: Robí nás spotreba šťastnými? Východ slnka alebo pieseň tichá ako padajúci sneh nám možno robia radosť, ale nedajú sa kúpiť. Lenže ostáva množstvo vecí, ktoré sa kúpiť dajú a tie sú fajn.
25.11.2014 | Marek Čejka
Třetí intifáda zatím nevypukla
Izrael se vzpamatovává z krvavého útoku v Jeruzalémě, při kterém dva Palestinci zavraždili čtyři rabíny a jednoho policistu. Co způsobuje vlnu násilí? Může toto napětí přerůst v palestinské povstání? Celou situaci okomentovla pro IDNES.cz Marek Čejka.
13.11.2014 | Petr Kratochvíl
Velmi chladné setkání
Prezidenti Obama a Putin se několikrát neoficiálně setkali během summitu organizace APEC. Setkání byla krátká a nanejvýše chladná. Ovlivňuje antipatie obou mužů zahraniční politiku jejich zemí, anebo je to naopak? A je Barack Obama po kongresových volbách Putinovi dostatečně silným protihráčem? Dozvíte se v rozhovoru s Petrem Kratochvílem.
13.11.2014 | Tomáš Profant
Bol rok 1989 bezvýznamný?
Azda niet ľudského osudu, ktorý by zmena režimu v roku 1989 neovplyvnila. Niektorým ponúkla obrovské príležitosti, iných dostala na ulicu. Bez ohľadu na to, ako skončili, osud každého človeka si zasluhuje našu pozornosť.
11.11.2014 | Rudolf Fürst
Ohlédnutí za česko-čínskou fraškou
Po Zemanově návštěvě Pekingu se na Ministerstvo zahraničních věcí opět snesla kritika mainstreamových médií. Ta je však založená především na stereotypech a ignoranci. Média nejsou schopna vyjít za rámec banálních stereotypů a ignorují podrobnější strukturování lidskoprávní, sociální a rozvojové agendy. Dokazují tak malý zájem o strádání lidí v ČLR, pokud nejde zrovna o spisovatele a disidenty či tibetské mnichy.
03.11.2014 | Rudolf Fürst
Pozdně rokoková noblesa české politiky lidských práv v Číně
"Co zarazí, je neochota diskutovat o politice lidských práv, postavit se k ní po dvaceti letech s kritickým odstupem, porovnat různé názory a hledat dobré nápady.Nestojí kromě pokusů o konfrontační střet s Pekingem bez dalšího impaktu uvnitř ČLR uvážit i jiné strategie podpory lidských práv?" ptá se Rudolf Fürst ve svém nejnovějším článku pro iHNED.cz.
31.10.2014 | Petr Kratochvíl
Krym je pre Ukrajinu už nenávratne preč
Petr Kratochvíl byl v souvislosti s ukrajinskými volbami hostem slovenského Rádia Express. V rozhovoru se dozvíte, co dlouho očekávané volby znamenaly pro Ukrajinu, zda mohou zmírnit vojenské napětí v oblasti, či pomoci vylepšit špatnou ekonomickou situaci v zemi.
30.10.2014 | Petr Kratochvíl
Napětí ve vzduchu
Severoatlantická aliance podnikla několik leteckých operací potom, co zaznamenala předem neohlášenou aktivitu ruského letectva v evropském vzdušném prostoru. Na to, proč Moskva v již tak citlivé situaci dále zvyšuje napětí a zda EU dokáže ruským provokacím čelit jednotně, odpovídal slovenskému rádiu RTVS Petr Kratochvíl.
29.10.2014 | Tomáš Profant
Prečo krízu takmer nikto nečakal
Možno ste si už aj vy položili otázku, ako to, že politici a ekonómovia v roku 2006 či 2007 nevedeli o nadchádzajúcej globálnej hospodárskej kríze. Odpoveď nájdete v článku Tomáša Profanta.
27.10.2014 | Marek Čejka
Kde je dnes umírněný islám?
"Dění na Blízkém východě během posledních měsíců vzbuzuje pozornost a obavy ještě více než obvykle. Před krutostí radikálně islamistické organizace ISIL blednou i některé metody afghánské Al-Káidy. Její rozmach se může někomu zdát překvapivý, ale pokud jsme sledovali situaci v Iráku po americké invazi v roce 2003, bylo možné vidět prudkou destabilizací země. Po odstranění krutovládce Saddáma Husajna nebyli Američané a jejich spojenci schopni zvládnout situaci v zemi. Došlo k zažehnutí či znovuoživení řady konfliktů a vznikly také extrémně nebezpečné skupiny, které začaly destabilizovat celý region. V tomto prostředí se zrodila ISIL."


1 ... 67 68 69 70 71 72 73 ... 89

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...
a
   ...

Nejčtenější

CfP: New Approaches to Foreign Policy Analysis of the Central European States
 Want to dig deeper into the study of Central Europe? Join us for ...
Chatardová: „Potřebujeme aktivní zapojení všech“
Marie Chatardová je česká diplomatka, která byla v roce 2017 zv...