Novinky

13.12.2016 | ÚMV
Hledá se personalista/-ka
Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i., hledá personalistu/-ku s praktickou znalostí pracovního, občanského a správního práva.
13.12.2016 | ÚMV
Role OSN v uprchlické krizi
Panelová diskuze na VŠE pořádaná 14. prosince 2016.
Recenze: The European Union and the Catholic Church
Impaktovaný Journal of Language and Politics přináší recenzi na citovanou a v akademických kruzích diskutovanou publikaci našich výzkumných pracovníků: The European Union and the Catholic Church. Political Theology of European Integration. Kniha Petra Kratochvíla a Tomáše Doležala byla dokonce nominována na cenu za nejlepší knihu roku v oblasti náboženství a politika prestižní americké International Studies Association.
12.12.2016 | ÚMV
Kolonialismus včera a dnes
Ondřej Horký-Hlucháň na diskuzi o otroctví v jeho archaické i moderní podobě a koloniální otázce.
07.12.2016 | ÚMV
Budoucí směřování zahraniční politiky ČR a SR
Závěrem podzimního semestru Vám přinášíme jedinečnou možnost diskutovat s ministry zahraničních věcí České a Slovenské republiky o budoucím směřování zahraničních politik obou zemí či roli Visegrádské čtyřky v Evropském kontextu.
07.12.2016 |
Nový PP: Migrační krize a její možné implikace na vnitřní chod EU
"Čeští politici by měli nabídnout věcný, fakty podložený a konstruktivní narativ o migraci do ČR i EU. Česká politika by měla přestat obviňovat EU ze selhávání v otázce migrace, když ve skutečnosti jsou zde zodpovědné spíše členské státy. Čeští politici by měli demonstrovat alespoň základní míru empatie a solidarity ze strategických důvodů udržení evropské jednoty i pragmatických důvodů hledání nových koaličních partnerů." I tato doporučení zaznívají v novém policy paperu Víta Beneše, Jakuba Eberleho a Jana Kováře.
06.12.2016 | Veronika Bílková
Divided We Stand? The Ad Hoc Tribunals and the CEE Region
Let us present Veronika Bílková's contribution to the on-line journal  AJIL Unbound - American Society of International Law Journal supplement. AJIL Unbound supplements AJIL’s print edition by publishing short, original essays and making them available on-line.
02.12.2016 | Miroslav Tůma
Miroslav Tůma: Íránská jaderná dohoda
Miroslav Tůma, autor řady publikací o vývoji jaderného odzbrojování, přináší veřejnosti další monografii, tentokráte věnující se íránské jaderné dohodě a širšímu kontextu, v němž vznikala. Publikace "Íránská jaderná dohoda a širší mezinárodní souvislosti" přehledně shrnuje nejen dění kolem dohody samotné, ale také klíčové vztahy Íránu, které na dohodu a vůbec dění v zemi měly vliv.
01.12.2016 | UMV
Nuclear Non-Proliferation in International Law by Dieter Fleck
Book series edited by one of the speakers at Prague Agenda 2016.
Interview with Ty Solomon
Ty Solomon, new member of New Perspectives’ Editorial Board, spoke to NP’s deputy editor-in-chief Jakub Eberle. The interview was conducted on the occasion of Ty’s lecture on ‘Affect and the Arab Spring’ at the Institute of International Relations, Prague.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 41

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...