Novinky

19.11.2016 |
Screening of “Foreign Affairs” by Pasha Rafiy
The Embassy of the Grand Duchy of Luxembourg cordially invites you to the screening of the documentary “Foreign Affairs” by Pasha Rafiy, to be followed by a public debate.
14.11.2016 | UMV
Director of the IIR Elected to the Board of TEPSA!
Our director Petr Kratochvíl was elected to the Board of Trans European Policy Studies Association, the oldest trans-European research network in the field of European studies!
14.11.2016 | UMV
Nové Policy Papers vědců ÚMV!
Od Blízkého východu po Německo, takové je rozpětí tří nově vyšlých studií vědců z ÚMV v sekci Policy Papers.
14.11.2016 |
Vyšla nová IRL - Svět bez jaderných zbraní?
Podaří se získat potřebný mezinárodněprávní rámec pro dosažení světa bez jaderných zbraní?
11.11.2016 |
New PP: The Use of Force Against the Islamic State
Veronika Bílková and Tamás Lattmann discuss in their newest policy paper whether the Islamic State indeed is a State, and if not, what its legal nature is. They also ask whether the use of force against the IS by countries other than Syria and Iraq is lawful under international law (jus ad bellum); what the nature of the armed conflict(s) in which the IS is involved is, which rules apply to it (them) and what the status of the IS fighters is (jus in bello). Finaly they try to analyze which crimes the IS has committed, and what the options for criminally prosecuting IS members for these crimes are. The authors will introduce the paper as well as their current research at a seminar held on 15 November from 17:00 at the IIR.
10.11.2016 | UMV
Nestihli jste unikátní prohlídku knihovny ÚMV?
Nestihli jste návštěvu unikátního skladu a knihovny ÚMV?
Energetický terorismus a možné dopady pro ČR
Lukáš Tichý a Nikita Odintsov jsou autory policy paperu, který zkoumá energetický sektor, jakožto možný cíl teroristů a militantních organizací. Autoři se rovněž zamýšlí, zda a jak by se případný na energetický sektor zaměřený terorismus mohl dotknout EU a ČR. Policy paper autoři představí a budou ho s vámi diskutovat na semináři 15. 11. 2016 od 15:00.
02.11.2016 | UMV
High-Level Conference on the Future of Labour
The conference’s aim is to look at the structural changes in the labour market in the context of globalization and technological progress; to discuss the challenge of EU-wide ensuring minimum social standards at the global level, e.g. with regard to the emergence of the new forms of work. The goal is to move towards politically and economically realistic solutions.
26.10.2016 | UMV
Ondřej Horký-Hlucháň na Africkém čtvrtku
Rozvojové projekty v Africe mají spoustu podob a ne vždy skutečně pomáhají. Na čem záleží jejich úspěšnost a podle čeho se dá posuzovat? Je lepší stavět latríny nebo rozdávat jízdní kola? Lze chudým lidem předávat know how? A jak vlastně berou pomoc z Evropy? To a mnohé další se dozvíte na debatě o rozvojové spolupráci nazvané Africký čtvrtek: Dávat nebo nedávat?
25.10.2016 | UMV
Jan Daniel a Ondřej Ditrych na promítání filmu Syrská Love Story?
Jan Daniel a Ondřej Ditrych se v pátek 21. října zúčastnili diskuze po promítání filmu Syrská Love Story ve Vodňanech. Promítání filmu zorganizovalo občanské sdružení Vodňany žijou ve spolupráci s Člověkem v tísni v rámci 20. mezinárodní konference Forum 2000 s názvem Převzít zodpovědnost: Co dělat tváří v tvář krizi? Jan Daniel následně diskutoval o filmu, Syrské krizi a migrační krizi spolu se Samirou Sibai, syrskou lékařkou žijící v České republice, a Tomášem Kociánem, vedoucím humanitárních misí v Sýrii, Iráku a na Ukrajině organizace Člověk v tísni. Diskuzi moderoval Ondřej Ditrych.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 39

Doporučujeme

Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...
Trump podpoří Izrael na cestě, která se zemi nemusí vyplatit
Jestli je minimálně od konce studené války něco neochvějné, ...

Nejčtenější

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
European Strategic Autonomy: Distant but Irresistible
Under pressure from overlapping crises, writes Michal Šimečka in ...