Novinky

19.04.2017 | Mark Galeotti
Crimintern: How the Kremlin uses Russia’s criminal networks in Europe
New report by Mark Galeotti published by the European Council on Foreign Relations focuses on the Russia’s criminal networks in Europe.
18.04.2017 | Veronika Bílková
Nová reflexe na téma: Použití chemických zbraní v Sýrii a útok USA
Ve čtvrtek 6. dubna 2017 provedly USA raketový útok na Sýrii. Učinily tak v reakci na chemický útok, který se odehrál o dva dny dříve ve městě Chán Šejchún, v povstalci kontrolované provincii Idlib, při němž bylo zabito 80 a zraněno více než 200 civilistů.
13.04.2017 | Miroslav Tůma
Nadějný začátek sjednávání úmluvy zakazující jaderné zbraně
V sídle OSN v New Yorku se 27.–31. 3. 2017 uskutečnilo, za předsednictví kostarické velvyslankyně Elayne Whyte Gómezové, první kolo jednání konference k sjednání smlouvy zakazující jaderné zbraně (užití, výrobu, vlastnictví atd.)
12.04.2017 | Vít Beneš
Nová 5minutovka: Je EU v krizi?
Je EU v krizi? Náš výzkumník Vít Beneš si to myslí. Poslechněte si, jaké pro to má důvody a co se s tím podle něj dá dělat v nové Pětiminutovce ze světové politiky.
10.04.2017 | ÚMV
Mezinárodní vztahy 1/2017
Právě vyšlo nové číslo časopisu Mezinárodní vztahy. Přemysl Štěpánek v něm zkoumá nový klimatický režim a závazky členských států EU, Michal Kolmaš konzultuje národní identitu v mezinárodních vztazích a Jan Fluxa recenzuje knihu na témá možného roustoucího vlivu velkých měst na vládnutí. Články na tato témata a další recenze a diskuze naleznete v novém vydání Mezinárodních vztahů.
10.04.2017 | Michal Kořan
Does Democracy Matter?
Michal Kořan contributed a chapter "East Central Europe and the Future of Democracy: A Case for a Transatlantic Democratic Reset" to the new publication "Does Democracy Matter? The United States and Global Democracy Support" edited by Adrian Basora; Agnieszka Marczyk and Maia Otarashvili and published by prestigious Rowman & Littlefield.
10.04.2017 | Veronika Bílková
New reflection on the use of chemical weapons in Syria and the US attack
On Thursday 6 April 2017, the US carried out a missile strike in Syria. It did so in response to the chemical attack which had taken place two days earlier in the town of Khan Sheikhoun, in the rebel-controlled part of the Idlib province, killing 80 and seriously injuring more than 200 civilians.
06.04.2017 | Tamás Lattmann
Nová reflexe na téma Mezinárodního trestního soudu
Mezinárodní trestní soud (MTS) v Haagu, první světové soudní fórum založené v roce 1998 přijetím Římského statutu, prochází v posledních měsících těžkými časy. Po letech potíží, které se táhnou již od samého počátku jeho fungování v roce 2002, byla druhá polovina roku 2016 ve znamení odchodů, nebo výhružek odchodu a byla také viditelnou strategií hromadného odchodu afrických států z Mezinárodního trestního soudu. Co udržuje státy v podobných organizacích, kvůli čemu naopak zvažují odchod a jaká je možná budoucnost Mezinárodního trestního soudu?
04.04.2017 | Veronika Bílková
Where Two Are Fighting, the Third Has to Adjudicate
The first hearing in the dispute between Ukraine and the Russian Federation was held at the International Court of Justice (ICJ) in the Hague on 6th-9th March 2017. The hearing did not relate to the substance of the dispute, but to the request by Ukraine for provisional measures under Article 41 of the ICJ. Despite this, it might be useful to briefly summarize the case and consider Ukraine´s chances to succeed in it.
04.04.2017 | Petr Kratochvíl
Otevřený dopis Viktoru Orbánovi na podporu CEU v Budapešti
Ústav mezinárodních vztahů spolu s dalšími českými vědeckými a kulturními institucemi vyjadřuje svoji podporu Středoevropské univerzitě v Budapešti otevřeným dopisem předsedovi maďarské vlády Viktoru Orbánovi, navrhovateli novely zákona o vysokých školách Zoltánu Balogovi a rektorovi Středoevropské univerzity prof. Ignatieffovi. 


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 47

Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...