Naši lidé v médiích

03.08.2017 | Jan Eichler
Doktríny a růst vojenského ega USA
V návaznosti na koncepci Priority pro 21. století byly ve Spojených státech postupně schváleny další doktrinální dokumenty. které v deníku Právo rozebírá Jan Eichler.
02.08.2017 | Petr Kratochvíl
USA budou dodávat uhlí Ukrajině
Proč budou USA dodávat uhlí Ukrajině, která má vlastní bohaté nerostné zásoby? A co tento krok znamená z hlediska Trumpovy politiky vůči Rusku? I na to odpovídal Rádiu Slovensko Petr Kratochvíl.
01.08.2017 | Filip Tesař
Rozdělí se Kosovo?
Srbské elity připustily možnost rozdělení Kosova. Hlavním motivem je přání Srbska vstoupit do 'Evropské unie, které komplikují právě napjaté vztahy s Kosovem. Zda a v jaké podobě by rozdělení přicházelo v úvahu, i na tuto otázku odpovídal Českému rozhlasu náš externí spolupracovník Filip Tesař.
Pohled do nitra opomíjené Rady Evropy
Ve Štrasburku nezasedají pouze poslanci Evropského parlamentu. Málokdo ví, že francouzské město nedaleko hranic s Německem je také sídlem instituce, která už téměř sedm desítek let dohlíží na ochranu lidských práv či demokracii v Evropě a snaží se řešit problémy společnosti, jako je diskriminace menšin nebo xenofobie. Na fungování Rady Evropy se server Info.cz ptal také Veroniky Bílkové a Jana Kováře z ÚMV.
31.07.2017 | Jan Kovář
Evropské obavy z protiruských sankcí
Jde v otázce uvalení amerických sankcí na Rusko více o obchod nebo politiku? Jakými protiopatřeními chce reagovat EU, která se současnou podobou sakncí nesouhlasí?Jsou všechny země EU jednotné v tom, že protiopatření EU podporují? A omezí sankce v případě jejich schválení Senátem a prezidentem USA snahy Donalda Trumpa zlepšit vztahy s Kremlem? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
27.07.2017 | Petr Kratochvíl
Návrh nových protiruských sankcí
Americká Sněmovna reprezentantů schválila nové protiruské sankce, zaměřené ve velké míře na energetický sektor. Jejich možný dopad, proč staví prezidenta do nezáviděníhodné pozice i to, proč vyvolaly nevoli EU, komentoval pro Český rozhlas Petr Kratochvíl.
27.07.2017 |
Historiky nebo sociology potřebujeme stejně jako start-upy v Silicon Valley
Mark Galeotti odpovídal Hospodářským novinám na to, jak vidí stav a roli společenskovědního výzkumu v Česku z pozice cizince, který u nás působí jako humanitní vědec.
27.07.2017 | Jan Kovář
Evropská komise se znovu zabývá situací v Polsku
Evropská komise se znovu zabývá situací v Polsku. Jaký lze očekávat další postup v otázce rozmělňování právního státu v Polsku? A potřebuje polské soudnictví opravdu tak zásadní reformu? Jaké nástroje mají k dispozici EU a Evropská komise? Jakou lze očekávat reakci polské vláda na varování a doporučení od Evropské komise? A jak funguje postup při aktivaci článku 7 a možného pozastavení hlasovacích práv Polska? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
26.07.2017 | Jan Daniel
Francie hostila schůzku znepřátelených libyjských vůdců
Rozhovor o vývoji konfliktu v Libyi a současných jednáních v Paříži o příměří mezi znesvářenými libyjskými stranami poskytl Rádiu Slovensko Jan Daniel.
25.07.2017 | Benjamin Tallis
Bezvízový styk: tiché vítězství na Ukrajině
Zavedení bezvízového styku pro Ukrajince cestující do Evropské unie je důležitějším krokem, než by se mohlo zdát?" píše Benjamin Tallis ve své analýze pro Reportér.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 78

Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...