Naši lidé v médiích

16.01.2018 | Vít Beneš
SVĚT 2038
Jak bude vypadat svět v roce 2038? Na to se server iDNES.cz zeptal i Víta Beneše. Jen těžko lze předpokládat, že v roce 2038 bude svět vypadat zcela jinak, než je tomu dnes. Současné velmoci se zřejmě stále budou držet u kormidla světového dění. Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš upozorňuje, že by se v tomto ohledu mělo vycházet z toho, které země budou za dvacet let nejlidnatější.
15.01.2018 | Rudolf Fürst
Zeman a Čína
Rüdolf Fürst patří mezi odborníky citované v článku Hospodářských novin "Ze Západu na Východ. Jak se Miloš Zeman stal přítelem Číny a nežádoucí osobou v USA".
12.01.2018 | Jakub Eberle
Rozhovory o nové německé vládě
Jednání o možné nové německé vládě komentoval pro Českou televizi i Český rozhlas Jakub Eberle. Je pravděpodobnější menšinová vláda Angely Merkelové s podporou nebo tolerancí sociální demokracie? Komu budou voliči dávat větší vinu, že Německo je stále bez vlády - CDU/CSU, nebo SPD? Jak moc od zářijových voleb oslabila pozice Angely Merkelové? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovorech níže.
12.01.2018 | Jan Eichler
Bude mít také Trump "svoji" válku?
Téměř každý americký prezident vedl nějakou válku. Bude mít také Trump "svoji" válku? Tuto otázku si v reakci na analýzu amerického odborníka Philippa Gordona pokládá v článku pro deník Právo Jan Eichler.
11.01.2018 | Jan Kovář
Budoucnost rozpočtu EU
Jan Kovář komentoval pro Českou televizi plánovaný víceletý finanční rámec Evropské unie. Co přinese České republice? Pohoršíme si výrazně? A jaké další klíčové finanční výzvy EU čekají, zvláště s ohledem na vystoupení Velké Británie z EU? Poslechněte si rozhovor níže.
10.01.2018 | Jan Daniel
Asad se blitzkriegem snaží rozpůlit baštu an-Nusry, Turci zuří
Syrská armáda na konci roku zahájila ofenzivu na jihu provincie Idlíb, bašty protiasadovských povstalců a islamistů napojených na teroristickou síť al-Káida. Jednotky prezidenta Bašára Asada rychle postupují, čímž vzbudily značnou nevoli Turecka. Vývoj v Sýrii pro iDNES.cz komentoval i Jan Daniel.
08.01.2018 | Jakub Eberle
Jednání o německé vládě
Posunula se jednání o německé koalici? Proč trvají tak dlouho? Dá se očekávat výsledek, nebo je situace spíše nepředvídatelná? A jaká jsou hlavní sporná témata? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jakub Eberle.
04.01.2018 | Petr Kratochvíl
Klíčové volby Evropy. K urnám půjdou lidé v Rusku, Itálii nebo Maďarsku. Proč je sledovat?
V následujícím roce čekají klíčové volby hned několik zemí, k urnám půjdou lidé v Rusku, Itálii nebo Maďarsku. Na otázku proč sledovat právě ty ruské odpovídal serveru Info.cz Petr Kratochvíl.
04.01.2018 | Jan Kovář
Co čeká Evropu v roce 2018?
Jan Kovář v České televizi komentoval novoroční projevy evropských státníků a zamýšlel se i nad tím, co čeká Evropu a EU v roce 2018.
02.01.2018 | Jan Eichler
Anexe Krymu jako hotová věc – Zeman v tom není sám
Jan Eichler v článku pro deník Právo připomíná analýzu francouzského experta Renauda Girarda věnující se anexi Krymu a ukrajinské krizi.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 88

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Volná pracovní pozice: Ředitel/ka výzkumu
Ústav mezinárodních vztahů Praha (ÚMV) je významnou českou v...
Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...

Nejčtenější

Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...
Jaký ohlas vyvolá Mattisova doktrína?
Ve světě se diskutuje o Národní obranné strategii USA 2018, kt...