Naši lidé v médiích

23.06.2017 | Jan Kovář
Národní zájem a EU
Lze definovat termín "národní zájem" v několika větách? A je to termín spíš relativní, závislý jednoznačně na okolnostech, situaci té které země, mezinárodním vývoji, nebo naopak obsahuje i neměnné prvky?  Jak lze definovat termín "národní zájem" ČR v kontextu EU? Ví česká politická reprezentace přesně, co chce prosazovat, například při nadcházejícím summitu Evropské rady? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
22.06.2017 | Filip Tesař
Hledání cesty do budoucna
Kosovo potřebuje zjistit, že nežije ve vzduchoprázdnu a že potřebuje EU i sousedy, píše náš externí spolupracovník Filip Tesař v článku pro Lidové noviny.
22.06.2017 | Vít Beneš
Macron a V4
Emmanuel Macron přijde ve čtvrtek před summitem EU v Bruselu na pravidelné koordinační jednání premiérů zemí visegrádské skupiny. Co to může napovídat o důležitosti takové schůzky? O čem mohou jednat? Jaká jsou hlavní témata která teď státy střední Evropy s Francií řeší? Jaký partner je Francie pro země V4 a naopak státy V4 pro Francii? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Vít Beneš.
21.06.2017 | Jan Kovář
EU a Velká Británie zahájily jednání o brexitu
Británie neměla ještě sestavenou novou vládu a přesto rozhovory o Brexitu začaly podle plánu, nebylo na místě několik dnů počkat? A co můžeme od vyjednávání očekávat? Na to odpovídal České televizi Jan Kovář.
20.06.2017 | Tomáš Profant
Feminizmus v kapitalizme
Čo prináša feminizmus v kapitalizme? Na pomoc pri odpovedi na túto otázku si Tomáš Profant berie knihu Feministky hovoria o práci: Ako sa ženy stávajú subjektmi kapitalizmu.
13.06.2017 | Jan Kovář
Euroskeptici neuspěli
Ve francouzských i nizozemských volbách euroskeptici neuspěli. Je to jen shoda okolností anebo skutečně EU po referendu o brexitu posiluje místo aby oslabovala? A jak britské volby snížily pozici Mayové při vyjednávání v Bruselu? Mohla by slabá britská vláda uškodit i EU? A jak důležité budou pro pozici a sebevědomí EU zářijové volby v Německu? Na tyto a další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
13.06.2017 | Mark Galeotti
Life after Putin becomes debatable
"This Thursday, Vladimir Putin holds one of his trademark ‘Direct Line’ television spectaculars, an annual marathon at which he answers (carefully-curated) questions from the Russian public. In part, this is a symbolic act, the tsar speaking directly to his people, and in part an unashamedly political one, a reaffirmation of his effortless control of the system. It comes at a time when, despite Alexei Navalny’s anti-corruption campaign and rumblings from the impoverished masses, he seems unassailable as he prepares for another coronation in the 2018 presidential elections. So why is there now so much more talk about life after Putin?" asks Mark Galeotti in his newest piece for IntelliNews Business New Europe.
13.06.2017 | Petr Kratochvíl
Tajné plány Moskvy v Makedonii
Ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl komentoval tajné dokumenty makedonské zpravodajské služby, které unikly na veřejnost. Podle nich chce Rusko zabránit balkánským zemím vstoupit do NATO a hodlá tak vytvořit pásmo neutrálních států. Dle těchto záznamů jsou ruští špioni a diplomaté od roku 2008 zapojeni do snahy šířit propagandu v Makedonii a vyvolat rozkol v zemi. Působení Moskvy se však neomezuje jen na jedinou zemi, cílem je ovlivnit nálady a dění na celém Balkáně.Jsou tato zjištění překvapující?  A nakolik bylo popsané mnohaleté snažení Moskvy úspěšné? V čem hlavně poselství Ruska selhávalo? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete v rozhovoru pro Český rozhlas.
12.06.2017 | Jan Kovář
Británie po volbách
Další vystoupení Jana Kováře v médiích v souvislosti s předčasnými britskými volbami a jejich pro někoho překvapivými výsledky. Rozhovor poskytl slovenskému deníku SME a vystoupil i v České televizi.
12.06.2017 | Mark Galeotti
Zolotov's Army
Mark Galeotti, as co-host of the Power Vertical Podcast discussed the Russian National Guard, its controversial leader, how they fit into the constellation of Russia's security services, and what we should expect from them.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...