Naši lidé v médiích

09.02.2017 | Mark Galeotti
Russia's hybrid war against the West
"War has changed in the 21st century and combat is not always kinetic. Russia’s battlefields are the internet, financial markets and television airwaves. The goal is not necessarily to take and hold territory but to expand Russia’s sphere of influence and achieve political goals. This is hybrid warfare, or gibridnaya voina," topic of Mark Galeotti's appearance on War College by Reuters.
07.02.2017 | Jan Kovář
25 let od uzavření Maastrichtské smlouvy
Před 25 lety vytyčila Maastrichtská smlouva 3 cíle pro další vývoj EU: hospodářskou a měnovou unii, společnou zahraniční a bezpečnostní politiku a spolupráci v oblasti vnitra a justice. Jak se je od té doby daří naplňpovat a ve které z těchto oblastí byl rozvoj za posledních 25 et nejproblematičtější? Do jaké míry se dařilo EU reagovat na globální události a vývoj, pokud jde o plnění těhcto cílů? A můžeme v blízké budoucnosti očekávat reformu smluvního rámce EU, případně potřebujeme takovou reformu? Na tyto a další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
03.02.2017 | Jan Kovář
V4 je v pohledu na Trumpa rozdělená
K rozdílným názorům zemí V4 na Trumpa a k budoucí politice amerického prezidenta se pro EurActiv vyjadřovali vybraní experti, mezi nimi i Jan Kovář.
31.01.2017 | Mark Galeotti
Treason Through the FSB Looking Glass
"Why 'espionage' arrests at the heart of Russia’s security services are not all that they seem," that is what Mark Galeotti tries to explain in his newest piece in The Moscow Times.
31.01.2017 | Jan Kovář
Dopady Trumpova zákazu vstupu občanům některých zemí do USA
Do jaké míry jsou současná americká migrační opatření v rozporu se Žženevskou úmluvou? Jaké normy mezinárodního práva a jakým způsobem upravují otázku přijímání uprchlíků? Kde je hranice suverenity státu a mezinárodního práva v rozhodování o lidech, které státy pustí na svá území? A mohou se jedinci, kterým je odmítnut vstup na území USA, nějak bránit? Na tyto i alší otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
31.01.2017 | Mark Galeotti
Moscow's Balkan Mischief
The volatile Balkans are again turning into a trouble spot. This time around, the hand of Moscow is busy stirring the pot and so Mark Galeotti, the internationally recognized expert on Russia, was one of the experts commenting on this situation on the Power Vertical Podcast of the RFE/RL.
26.01.2017 | Michal Kořan
Rakouský prezident se ujímá úřadu
Michal Kořan komentuje začátek úřadování nového rakouského prezidenta.
25.01.2017 | Benjamin Tallis
Zpozdí se spuštění brexitu?
Benjamin Tallis byl dalším z našich odborníků, kteří pro česká média okomentovali rozhodnutí britského nejvyššího soudu. Zpozdí se spuštění brexitu? Má se ještě Skotsko jak postavit proti aktivizaci článku 50? Jaká byla skotská reakce na rozhodnutí soudu? I tyto otázky zodpověděl Benjamin Tallis ve vystoupení v Horizontu ČT24.
Britský Nejvyšší soud o brexitu
Co znamená rozhodnutí britského Nejvyššího soudu, že aktivaci článku 50 a tedy proces brexitu musí posvětit britský parlament? Jaké konkrétní dopady bude toto rozhodnutí v nejbližších dnech mít? A získaly v procesu aktivace článku 50 slovo také regionální autonomní parlamenty ve Skotsku, Walesu a Severním Irsku? Na tyto a další otázky odpovídali médiím Jan Kovář a Vít Beneš.
24.01.2017 | Mark Galeotti
The Spies Who Love Putin
Mark Galeotti analyses for The Atlantic "How the FSB's loyalty to Russia's president made it the country's most powerful intelligence agency".


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 65

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...