Naši lidé v médiích

27.04.2017 | Jan Eichler
Kdo všechno ve Francii prohrál
"Kdo všechno ve Francii prohrál?" ptá se v deníku Právo v analýze prvního kola prezidentských voleb ve Francii Jan Eichler.
26.04.2017 | Mark Galeotti
Adding spooks to companies creates stagnation
"Russia is now a mobilisation state, where everything from business to the arts can be dragooned to the Kremlin’s cause when it so wills. There is a particular connection between the world of business and the security agencies, with officers being seconded to companies, and corporations getting assistance from the spies. Rather than protecting national champions, though, this is actually encouraging inefficiency and stagnation," writes Mark Galeotti in his latest analysis for IntelliNews Business New Europe.
26.04.2017 | Eliška Tomalová
Francie mezi dvěma koly
První kolo francouzských prezidentských voleb se stalo celosvětově sledovanou událostí, a to nejen pro svůj emotivní a napínavý charakter, ale také proto, že očekávání spojená s výsledkem byla svázána s očekáváními budoucího vývoje evropské a světové politiky. Francie se opět dostala do středu dění, protože volba nového francouzského prezidenta či prezidentky je vnímána jako symptom směřování celkového trendu volebních preferencí a společenských nálad v euroatlantickém prostoru.
25.04.2017 | Michal Šimečka
Macronova otázka pre Slovensko
"Ak vo Francúzsku vyhrá Emmanuel Macron, pre utrápenú EÚ to bude šanca na nový začiatok. Chceme sa na ňom podieľať?" pýta sa Michal Šimečka na blogu SME.
24.04.2017 | Jan Eichler
Prezidentské volby ve Francii
Jan Eichler byl rovněž hostem mimořádného vysílání ČT24, v němž analyzoval francouzské prezidentské volby.
24.04.2017 | Jan Eichler
Policisté jako lovná zvěř
Jan Eichler v deníku Právo okomentoval nedávný útok na policisty v Paříži i jeho vliv na prezidentské volby.
Šéfka německých populistů odmítá vést stranu do voleb. V AfD tím otevírá dveře radikálům
Předsedkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petry odmítla pozici číslo jedna na kandidátce strany do parlamentních voleb, které se ve Spolkové republice konají v září. Komentátoři označují její překvapivý krok za taktický, zároveň ale dodávají, že tím může svou stranu poškodit. Server info.cz požádal o komentář i Jakuba Eberleho.
19.04.2017 | Jan Kovář
Předčasné volby v Británii
Proč se premiérka Mayová rozhodla na červen vypsat předčasné volby a projde tento návrh parlamentem? Dá se očekávat, že konzervativní strana posílí v současném rozložení na britské politické scéně? Jaký budou mít britské volby vliv na proces vyjednávání o vystoupení z EU? U kterých politických stran se očekává posílení nebo naopak oslabení? Na tyto i další otázky odpovídal v několika vystoupeních České televizi a Českému rozhlasu Jan Kovář.
19.04.2017 | Lukáš Tichý
Islámský stát jako „stát“
Lukáš Tichý pro Salon deníku Právo komentuje roli IS, její příčiny i možné perspektivy dalšího vývoje.
19.04.2017 | Mark Galeotti
Stagnation as strategy evident in Tillerson’s trip to Moscow
"The odds for any kind of breakthrough from US Secretary of State Rex Tillerson’s visit to Russia were vanishingly low from the first. As it was, the political process proved as gridlocked at Moscow’s streets, as highway after highway was closed to accommodate VIP motorcades. This is not just a question of US-Russian relations, though: it also speaks to the Kremlin’s fundamental uncertainty as to what to do about a whole series of urgent concerns," comments Mark Galeotti on US Secretary of State's visit to Russia for IntelliNews Business New Europe.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 71

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Vacancy for the Position of Director of the Institute of International Relations Prague
In accordance with the provisions of Section 18, Subsection (2)(h),...
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...