Naši lidé v médiích

Útok v Egypte
Helena Reimer Burgrová komentovala pro Rádio Slovensko brutální teroristický útok na súfijskou mešitu na severu Sinajského poloostrova v Egyptě. Vysvětlila širší souvislosti jak samotného útoku, tak vývoje siutace v zemi, pro který je charakteristická například nedůvěra místních k ozbrojeným složkám, což situaci boje proti terorismu značně komplikuje.
29.11.2017 | Tomáš Profant
Zaslúžime si vyššie mzdy!
Rozdíly mezi mzdami a produktivitou v zemích střední a východní Evropy na jedné straně a Německem na straně druhé nám říkají, že si zasloužíme vyšší mzdy. Ale nemělo by to být na úkor chudých v jiných zemích. Píše v denníku Pravda Tomáš Profant.
28.11.2017 | Jan Eichler
Jaké jsou francouzské ambice ve znepokojivě rozbouřené době
Francouzské ministerstvo obrany zveřejnilo novou Bílou knihu o obraně. Právě jí se věnuje nejnovější článek Jana Eichlera v deníku Právo.
27.11.2017 | Miroslav Nožina
Papež František zamíří do Barmy a Bangladéše
Papež František navštíví Barmu a Bangladéš. Podle mnohých pozorovatelů půjde o vůbec nejsložitější návštěvu, jakou dosud absolvoval. Proč? Jaké je postavení křesťanů v Barmě? A jak se papež staví k situaci komunity Rohingů, která je převážně muslimská? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Miroslav Nožina.
27.11.2017 | Jakub Eberle
Vývoj politické situace v Německu
Jak pokračují povolební vyjednávání v Německu? Existuje ještě možnost vytvořit koalici, jakého typu a čím je to podmíněno? Jaká je v současnosti pozice strany SPD? Na tyto i další otázky odpovídal v České televizi Jakub Eberle.
27.11.2017 | Tomáš Profant
Novembrová demokracia
Aké boli ideály novembra a skončila sa normalizácia? Tomáš Profant píše v denííku Pravda k výročiu Nežnej revolúcie.
24.11.2017 | Tomáš Dopita
Poslední rozsudek
Mezinárodní soud pro bývalou Jugoslávii vynesl svůj poslední rozsudek, nad bývalým velitelem armády bosenských Srbů Ratkem Mladičem. Bylo Mladičovo odsouzení pro někoho překvapivé? Jak významný byl tento rozsudek právě tím, že byl poslední? A jaké jsou aktuální vztahy mezi Bosňáky a Srby? I na tyto otázky odpovídal českému rozhlasu Tomáš Dopita.
24.11.2017 | Jan Kovář
Separatismus v Evropě nevyhraje a změní se v rozsáhlejší autonomii.
Jan Kovář se v rozhovoru pro týdeník ekonom zamýšlí nad katalánským referendem a budoucností EU. "Pokud budou separatisté kouskovat evropské státy a k tomu se přes starý kontinent přežene vlna referend žádajících vystoupení z unie, tak to evropská integrace nepřežije. Pak může mít problémy i Česká republika, například s Moravou či Slezskem. Jan Kovář z Ústavu mezinárodních vztahů si takový černý scénář dovede představit, na druhou stranu ovšem říká, že Evropská unie má účinné mechanismy na svoji obranu. Jejím hlavním trumfem je ekonomika a zejména přístup na jednotný trh, který je vyhrazen pouze členským státům. Zda to bude stačit − on je přesvědčen, že bude −, se ukáže už na Katalánsku, které se bouří proti Španělsku. V každém případě Evropa stojí na křižovatce."
22.11.2017 | Alica Kizeková
Trump v Asii: dlouhá cesta, výsledky mlhavé
"Donald Trump dokončil svou první cestu do asijsko-pacifického regionu, která se stala nejdelší návštěvou tohoto regionu americkým prezidentem za posledních 25 let. Cesta začala 3. listopadu na Havaji a pokračovala do Japonska, Jižní Koreje, Číny, Vietnamu a zakončila o jedenáct dní později na Filipínách. Všechny tyto návštěvy byly důležité, avšak očekávání od nich byla poměrně nízká, vzhledem k tomu, že prezident chce následovat politiku Amerika především," píše naše výzkumná pracovnice Alica Kizeková ve své analýze pro natoaktual.cz.
20.11.2017 | Miroslav Nožina
Vědecké dobrodružství v kambodžském Angkoru
Magazín Leonardo speciál tentokrát zavedl posluchače do kambodžského chrámového komplexu Angkor. Mezi hosty, kteří komplex přiblížili posluchačům, byl i Miroslav Nožina. Mimo jiné vzpomínal na podobu místa před dvaceti lety, kdy byla většina památek nepřístupná a oblast, pokrytá džunglí, byla ještě na mnoha místech zaminovaná.


1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 85

Doporučujeme

Workshop "Implementation of the Women, Peace, and Security Agenda"
The Embassy of Sweden in Prague, the Ministry of Foreign Affairs of...
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zas...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...