Naši lidé v médiích

08.12.2014 | Jan Daniel
Bez vyhlídky na budoucnost
Situace syrských uprchlíků v Libanonu začíná být kritická. Za necelý rok se jich do maličké sousední země přesunulo více než milion. I to se dozvíte v novém článku Jana Daniela přímo z Libanonu.
08.12.2014 | Tomáš Profant
Rast HDP a pocit šťastia
Kto by nepoznal slávnu pieseň od Petra Hapku a Michala Horáčka Štěstí je krásná věc. Autor textu sa v nej zaoberá jedným zo základných problémov modernej doby: Robí nás spotreba šťastnými? Východ slnka alebo pieseň tichá ako padajúci sneh nám možno robia radosť, ale nedajú sa kúpiť. Lenže ostáva množstvo vecí, ktoré sa kúpiť dajú a tie sú fajn.
25.11.2014 | Marek Čejka
Třetí intifáda zatím nevypukla
Izrael se vzpamatovává z krvavého útoku v Jeruzalémě, při kterém dva Palestinci zavraždili čtyři rabíny a jednoho policistu. Co způsobuje vlnu násilí? Může toto napětí přerůst v palestinské povstání? Celou situaci okomentovla pro IDNES.cz Marek Čejka.
13.11.2014 | Petr Kratochvíl
Velmi chladné setkání
Prezidenti Obama a Putin se několikrát neoficiálně setkali během summitu organizace APEC. Setkání byla krátká a nanejvýše chladná. Ovlivňuje antipatie obou mužů zahraniční politiku jejich zemí, anebo je to naopak? A je Barack Obama po kongresových volbách Putinovi dostatečně silným protihráčem? Dozvíte se v rozhovoru s Petrem Kratochvílem.
13.11.2014 | Tomáš Profant
Bol rok 1989 bezvýznamný?
Azda niet ľudského osudu, ktorý by zmena režimu v roku 1989 neovplyvnila. Niektorým ponúkla obrovské príležitosti, iných dostala na ulicu. Bez ohľadu na to, ako skončili, osud každého človeka si zasluhuje našu pozornosť.
11.11.2014 | Rudolf Fürst
Ohlédnutí za česko-čínskou fraškou
Po Zemanově návštěvě Pekingu se na Ministerstvo zahraničních věcí opět snesla kritika mainstreamových médií. Ta je však založená především na stereotypech a ignoranci. Média nejsou schopna vyjít za rámec banálních stereotypů a ignorují podrobnější strukturování lidskoprávní, sociální a rozvojové agendy. Dokazují tak malý zájem o strádání lidí v ČLR, pokud nejde zrovna o spisovatele a disidenty či tibetské mnichy.
03.11.2014 | Rudolf Fürst
Pozdně rokoková noblesa české politiky lidských práv v Číně
"Co zarazí, je neochota diskutovat o politice lidských práv, postavit se k ní po dvaceti letech s kritickým odstupem, porovnat různé názory a hledat dobré nápady.Nestojí kromě pokusů o konfrontační střet s Pekingem bez dalšího impaktu uvnitř ČLR uvážit i jiné strategie podpory lidských práv?" ptá se Rudolf Fürst ve svém nejnovějším článku pro iHNED.cz.
31.10.2014 | Petr Kratochvíl
Krym je pre Ukrajinu už nenávratne preč
Petr Kratochvíl byl v souvislosti s ukrajinskými volbami hostem slovenského Rádia Express. V rozhovoru se dozvíte, co dlouho očekávané volby znamenaly pro Ukrajinu, zda mohou zmírnit vojenské napětí v oblasti, či pomoci vylepšit špatnou ekonomickou situaci v zemi.
30.10.2014 | Petr Kratochvíl
Napětí ve vzduchu
Severoatlantická aliance podnikla několik leteckých operací potom, co zaznamenala předem neohlášenou aktivitu ruského letectva v evropském vzdušném prostoru. Na to, proč Moskva v již tak citlivé situaci dále zvyšuje napětí a zda EU dokáže ruským provokacím čelit jednotně, odpovídal slovenskému rádiu RTVS Petr Kratochvíl.
29.10.2014 | Tomáš Profant
Prečo krízu takmer nikto nečakal
Možno ste si už aj vy položili otázku, ako to, že politici a ekonómovia v roku 2006 či 2007 nevedeli o nadchádzajúcej globálnej hospodárskej kríze. Odpoveď nájdete v článku Tomáša Profanta.


1 ... 66 67 68 69 70 71 72 ... 88

Knihy


Doporučujeme

Volná pracovní pozice: Ředitel/ka výzkumu
Ústav mezinárodních vztahů Praha (ÚMV) je významnou českou v...
Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...

Nejčtenější

Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...
Do the Western Balkans face a coming Russian storm?
New ECFR report by Mark Galeotti focusing on possibility of launch ...