Naši lidé v médiích

14.07.2015 | Vít Beneš
Dohoda o další pomoci Řecku
Vít Beneš pro Českou televizi okomentoval novou dohodu mezi zástupci EU a Řeckem. Dle jeho slov se však nejedná o dohodu, nýbrž o ultimátum ze strany EU. Fakt, že jej Alexis Tsipras přijal, se dá přirovnat ke kapitulaci po prohrané válce. Podle výzkumného pracovníka ÚMV je ale daná situace tragédií nejen pro Řecko, nýbrž i pro Německo, které nedokázalo dostát své pověsti tahouna integrace a požadovalo vynucený odchod Řecka z eurozóny. Má dohoda šanci vstoupit v platnost? A jaký je alternativní scénář? Sledujte rozhovor pro Studio ČT 24.
13.07.2015 | Tomáš Profant
Sľuby z Transatlantickej dohody
Najčastejšie argumenty proti TTIP sa týkajú utajenia takej závažnej dohody, hrozby zníženia regulácie v potravinárstve či chemickom priemysle alebo zdravotníctve a posilnenia moci korporácií nad demokratickými rozhodovacími procedúrami. Dve nedávno zverejnené analýzy, ktoré kritizujú štúdie podporujúce TTIP v hospodárskych otázkách, pribiližuje Tomáš Profant.
12.07.2015 | Michal Šimečka
Videli sme predobraz Európy, ktorú ovládla toxická špirála disciplíny, nedôvery a moci
Štáty únie si čoraz menej dôverujú, čiže potrebujú čoraz prísnejšie pravidlá, ktoré musia čoraz tvrdšie vynucovať. Niečo sa zlomilo.
03.07.2015 | Jan Eichler
Sunnitský terorismus dál běsní
Během jednoho dne světem otřásly tři kruté teroristické útoky spáchané ve třech světadílech. Jejich společným jmenovatelem je, že bestiálně vraždili ultraradikální sunnité. Odkdy a proč je toto zabijácké počínání sunnitů na vzestupu? Spouštěčem se stala americká invaze do Iráku v roce 2003 a pak poprava jeho dlouholetého krutovládného prezidenta Saddáma Husajna na samém konci roku 2006. Tu za doprovodu nejhrubších urážek vykonávali šíité, čímž na dlouhou dobu rozzuřili všechny sunnity.
01.07.2015 | Vít Beneš
Nový záchranný program pro Řecko
Vít Beneš vystoupil ve Studiu 6 České televize a komentoval současný stav v Řecku. 
01.07.2015 | Michal Kořan
Začátek českého předsednictví V4
Komentář Michala Kořana k tiskové konferenci k prioritám českého předsednictví Visegrádské skupiny.
30.06.2015 | Jan Eichler
Migrace a islám: pro a proti
Jan Eicher vystoupil v pořadu Události, komentáře České televize na téma uprchlíků. 
25.06.2015 | Vít Beneš
Jednání o řecké krizi vrcholí
V souvislosti s blížícím se bankrotem Řecka se množí úvahy o tzv. Grexitu, tedy odchodu Řecka z eurozóny nebo rovnou ze samotné EU. „Podobné úvahy vychází z neznalosti fungování EU a zároveň ignorují zájmy a preference řecké levicové vlády,“ píše v komentáři pro iDNES.cz Vít Beneš. Státní bankrot Řecka totiž podle něj k odchodu země z eurozóny ani z EU nepovede.
24.06.2015 | Jan Blažek
Jak se postavit ke krizi imigrantů?
Na konci minulého týdne potvrdili zástupci Visegrádské čtyřky, že odmítají závazné kvóty navrhované Evropskou komisí. Česko naopak považuje za řešení navracení neúspěšných žadatelů o azyl zpět do Afriky. I k těmto otázkám se vyjádřil Jan Blažek pro Český rozhlas Radiožurnál.
22.06.2015 | Tomáš Profant
Daňové úniky pokračujú
Další z komentářů Tomáše Profanta byl publikován serverem Názory.Pravda.sk. "Ako každá hospodárska kríza aj tá súčasná si vypýtala svoju daň v podobe klesajúcich daňových príjmov. Útlm hospodárstva síce mohol byť prospešný pre životné prostredie, no zároveň sa znížili zisky a teda aj dane."


1 ... 60 61 62 63 64 65 66 ... 89

Doporučujeme

Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...
Izraelsko-palestinsky
Marie Chatardová je česká diplomatka, která byla v roce 2017 zv...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher at The Centre for Gender and Global Justice
The Institute of International Relations is announcing a job vacanc...
CfP: New Approaches to Foreign Policy Analysis of the Central European States
 Want to dig deeper into the study of Central Europe? Join us for ...