Naši lidé v médiích

04.05.2015 | Tomáš Profant
Reformy vo Svetovej banke a reakcia z Ázie
Dle nejnovějšího článku Tomáše Profanta publikovaného v Deníku Referendum vedla k dnes hojně diskutovanému čínskému projektu Asijské investiční a infrastrukturní banky i poslední reforma banky Světové. Ta totiž dle jeho slov při pohledu zblízka připomíná spíše trik na chudé.
23.04.2015 | Benjamin Tallis
Nelidský byznys s uprchlíky
Benjamin Tallis, koordinátor Centra evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů, byl opakovaně hostem pořadu Horizont ČT24 v souvislosti s tématem migrační krize a rovněž mimořádného summitu EU.
22.04.2015 | Jan Blažek
Ještě neprostupnější hranice
Evropská unie pracuje na nové agendě pro migraci. Podle všeho ale k záchraně uprchlíků nepřispěje. Více se dozvíte v článku Jana Blažka, jež reaguje na sérii tragických nehod, které stály životy stovek migrantů snažících se připlout do Evropy.
14.04.2015 | Michal Kořan
Zahraniční politika ČR v kontextu vývoje nejen v Evropě
Michal Kořan diskutoval s Barborou Tachecí o aktuálním směřování české zahraniční politiky. Rozhovor začal u silně medializované kauzy Zemanova sporu s americkým velvyslancem, ale obsáhl i další kontroverzní témata. Nepřehlížíme kvůli několika mediálně probíraným kauzám důležité problémy a nezodpovězené otázky v české zahraniční politice? Poslechněte si vyjádření Michala Kořana pro Český rozhlas Plus.
03.04.2015 | Michal Kořan
Budoucnost visegrádské čtyřky
Od 1. července bude Česká republika předsedat Visegrádské skupině. Jaké povinnosti čekají Českou republiku a na jaká témata by se během předsednictví chtěla zaměřit? Má Visegrádské uskupení v dnešní době, kdy jsou všechny členské státy zároveň členy Evropské unie, ještě smysl? Těmto otázkám a tématu Visegrádské čtyřky se věnoval  Michal Kořan ve Studiu 6 České televize.
02.04.2015 | Tomáš Profant
Slovenské mimovládne „rozvojové“ organizácie ako politickí aktéri
V novém článku publikovaném ve slovenském periodiku Sociológia se Tomáš Profant snaží zodpovědět otázku, jakými aktéry jsou slovenské nevládní rozvojové organizace.
26.03.2015 | Jan Daniel
Islámský stát mění taktiku
Území takzvaného Islámského státu se od největší expanze na podzim 2014 opět zmenšuje. Kdo nebo co na tom má hlavní podíl? Ovlivnila ztráta vlivu IS počty rekrutů hlásících se do jeho řad a ztenčily se nějak jeho finanční zdroje? Jsou brutální videa poprav zajatců mediální reakcí IS na ztrátu pozic? Na tyto a další otázky odpovídal v rozhovoru pro Studio 6 České televize Jan Daniel.
17.03.2015 | Petr Kratochvíl
Rok od referenda na Krymu
Před rokem se obyvatelé Krymu v referendu vyjádřili pro připojení k Rusku. Jaká je situace dnes? Uznávají ostatní země anexi Krymu? A získala Moskva opravdu to, co chtěla? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s Petrem Kratochvílem pro Český rozhlas Radiožurnál.
11.03.2015 | Benjamin Tallis
Ostrov na rozpacích
"Válka na Ukrajině odhalila upadající vliv Británie na světové dění, což je důležitá zpráva. I pro Česko." Takto je uveden článek časopisu Respekt, ve kterém je zkoumáno současné postavení Británie v mezinárodních vztazích. Analýza cituje i Benjamina Tallise, koordinátora nového Centra evropské bezpečnosti ÚMV a šéfredaktora ústavního periodika New Perspectives.
Náboženství není základem civilizace
Petr Kratochvíl pro Lidové noviny odpovídal na otázky týkající se náboženství a mezinárodní politiky. Jakou pozici má náboženství v české domácí politice a jakou v zahraniční? Má EU křesťanskou identitu a jaký je vůbec vliv náboženství na tvorbu identity? Dozvíte se v rozhovoru s ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů.


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 85

Doporučujeme

Workshop "Implementation of the Women, Peace, and Security Agenda"
The Embassy of Sweden in Prague, the Ministry of Foreign Affairs of...
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zas...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...