Naši lidé v médiích

14.05.2014 | Petr Kratochvíl
Referenda na východě Ukrajiny
Luhanská a Doněcká oblast na východě Ukrajiny vyhlásily nezávislost. Plány na připojení k Rusku se však ozývat přestaly. Samo Rusko prohlásilo, že výsledky referend žádajících nezávislost sleduje s úctou, o uznání se ale nikdo nezmiňuje.
13.05.2014 | Tomáš Profant
Prichádza ďalší cyklus „rozvojových“ sľubov?
Tomáš Profant se v komentáři pro JeToTak.sk zabývá novým kolem rozvojových slibů, které přijde po Rozvojových cílech tisíciletí. Očekává, že stejně jako dosud i teď politika naruší možnosti jejich naplnění.
12.05.2014 | Petr Kratochvíl
ČR a EU před evropskými volbami
Jaké chyby dělají české politické strany před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu? A jaké jsou možnosti České republiky v oblasti evropské měnové integrace?
06.05.2014 | Petr Kratochvíl
Summit Východního partnerství
Přestože pro Vás pečlivě sledujeme dění na Ukrajině, věnují se naši odborníci i dalším aktuálním tématům. Jedním z nich byl i summit Východního partnerství a některých členů EU, který se konal 24. dubna v Praze.
05.05.2014 | Michael Brtnický
Alžírsko: zatím pomalu a opatrně
Michael Brtnický ve svém textu pro deník Právo ze dne 24. 4. argumentuje, že znovuzvolení nemocného alžírského prezidenta Abdelazíze Búteflíky představuje první krok k předání moci mladší garnituře režimu ovládajícího největší africkou zemi. Alžířané, reflektující vlastní občanskou válku v 90. letech i vývoj v Egyptě, Libyi a Sýrii po roce 2011, preferují postupný, gradualistický přechod k pluralitnější politice a ekonomickým reformám.
Vláda: Priority ČR v EU pro dalších 10 let se příliš nezmění
"Dokončení vnitřního trhu, energetická bezpečnost, efektivní čerpání fondů nebo silné evropské instituce. To jsou podle státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy priority ČR pro příštích 10 let. Jedná se o politickou otázku, nebo budou naše zájmy vycházet spíš z demografických vlastností Česka?"
17.04.2014 | Petr Kratochvíl
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko, nebo Rusko demokratické?
Má být hlavní prioritou Západu stabilní Rusko nebo Rusko demokratické? Má smysl chtít Rusko demokratizovat zvenčí? Dává Západ ve vztahu k Rusku důraz na demokratické postupy?
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
EU a NATO mají podle M. Zemana odradit Rusko preventivními akcemi
Petr Kratochvíl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál okomentoval prohlášení Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky k situaci na Ukrajině.
16.04.2014 | Petr Kratochvíl
Přijme NATO Gruzii?
Ve světle ukrajinské krize se jak v Gruzii, tak ve členských zemích NATO ozývají hlasy po užší spolupráci. Možné sbližování ale komplikuje spor Gruzie a Ruska o území Abcházie a Jižní Osetie. Existuje reálná naděje, že by Severoatlantická aliance Gruzii přijala?
20. výročí genocidy ve Rwandě
Rwanda si 7. 4. připomněla již dvacáté výročí od začátku genocidy, během které zemřelo na 800 000 obyvatel. V této souvislosti byl hostem Rádia Slovensko Ondřej Horký-Hlucháň, který se na dění v Africe dlouhodobě zaměřuje.


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...