Naši lidé v médiích

23.07.2015 | Michal Šimečka
Z osvícených technokratů jsou jakobíni
Sledujíc řeckou krizi člověk snadno podlehne pocitu, že jsme se octli v časové smyčce. Opět jsme se dívali na tikající hodiny, ve vzduchu opět visela hrozba rozpadu eurozóny. Znovu se rozhořela zacyklená debata o nezodpovědných Řecích a rigidních Němcích, o škrtech a hospodářském růstu, o dluhu a demokracii. Rozhádání premiéři vymysleli další polovičaté a amorální řešení - a nám po něm zůstala dobře známá pachuť i předtucha, že za pár měsíců se všechno zopakuje.
20.07.2015 | Jan Daniel
V Libanonu se cestovat dá, problémem je hranice se Sýrií
Libanon je z většiny bezpečná země srovnatelná s Jordánskem. Vyšší nebezpečí hrozí jen v pár vybraných oblastech, mimo jiné i právě v údolí Bikáa, kde od sobotního rána pohřešují pět českých občanů. Dosavadní informace naznačují, že byli uneseni. Poměry v zemi v rozhovoru pro iDNES.cz popsal Jan Daniel.
14.07.2015 | Vít Beneš
Dohoda o další pomoci Řecku
Vít Beneš pro Českou televizi okomentoval novou dohodu mezi zástupci EU a Řeckem. Dle jeho slov se však nejedná o dohodu, nýbrž o ultimátum ze strany EU. Fakt, že jej Alexis Tsipras přijal, se dá přirovnat ke kapitulaci po prohrané válce. Podle výzkumného pracovníka ÚMV je ale daná situace tragédií nejen pro Řecko, nýbrž i pro Německo, které nedokázalo dostát své pověsti tahouna integrace a požadovalo vynucený odchod Řecka z eurozóny. Má dohoda šanci vstoupit v platnost? A jaký je alternativní scénář? Sledujte rozhovor pro Studio ČT 24.
13.07.2015 | Tomáš Profant
Sľuby z Transatlantickej dohody
Najčastejšie argumenty proti TTIP sa týkajú utajenia takej závažnej dohody, hrozby zníženia regulácie v potravinárstve či chemickom priemysle alebo zdravotníctve a posilnenia moci korporácií nad demokratickými rozhodovacími procedúrami. Dve nedávno zverejnené analýzy, ktoré kritizujú štúdie podporujúce TTIP v hospodárskych otázkách, pribiližuje Tomáš Profant.
12.07.2015 | Michal Šimečka
Videli sme predobraz Európy, ktorú ovládla toxická špirála disciplíny, nedôvery a moci
Štáty únie si čoraz menej dôverujú, čiže potrebujú čoraz prísnejšie pravidlá, ktoré musia čoraz tvrdšie vynucovať. Niečo sa zlomilo.
03.07.2015 | Jan Eichler
Sunnitský terorismus dál běsní
Během jednoho dne světem otřásly tři kruté teroristické útoky spáchané ve třech světadílech. Jejich společným jmenovatelem je, že bestiálně vraždili ultraradikální sunnité. Odkdy a proč je toto zabijácké počínání sunnitů na vzestupu? Spouštěčem se stala americká invaze do Iráku v roce 2003 a pak poprava jeho dlouholetého krutovládného prezidenta Saddáma Husajna na samém konci roku 2006. Tu za doprovodu nejhrubších urážek vykonávali šíité, čímž na dlouhou dobu rozzuřili všechny sunnity.
01.07.2015 | Vít Beneš
Nový záchranný program pro Řecko
Vít Beneš vystoupil ve Studiu 6 České televize a komentoval současný stav v Řecku. 
01.07.2015 | Michal Kořan
Začátek českého předsednictví V4
Komentář Michala Kořana k tiskové konferenci k prioritám českého předsednictví Visegrádské skupiny.
30.06.2015 | Jan Eichler
Migrace a islám: pro a proti
Jan Eicher vystoupil v pořadu Události, komentáře České televize na téma uprchlíků. 
25.06.2015 | Vít Beneš
Jednání o řecké krizi vrcholí
V souvislosti s blížícím se bankrotem Řecka se množí úvahy o tzv. Grexitu, tedy odchodu Řecka z eurozóny nebo rovnou ze samotné EU. „Podobné úvahy vychází z neznalosti fungování EU a zároveň ignorují zájmy a preference řecké levicové vlády,“ píše v komentáři pro iDNES.cz Vít Beneš. Státní bankrot Řecka totiž podle něj k odchodu země z eurozóny ani z EU nepovede.


1 ... 59 60 61 62 63 64 65 ... 88

Doporučujeme

Volná pracovní pozice: Ředitel/ka výzkumu
Ústav mezinárodních vztahů Praha (ÚMV) je významnou českou v...
Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...

Nejčtenější

Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...
Jaký ohlas vyvolá Mattisova doktrína?
Ve světě se diskutuje o Národní obranné strategii USA 2018, kt...