Novinky

10.04.2017 | ÚMV
Mezinárodní vztahy 1/2017
Právě vyšlo nové číslo časopisu Mezinárodní vztahy. Přemysl Štěpánek v něm zkoumá nový klimatický režim a závazky členských států EU, Michal Kolmaš konzultuje národní identitu v mezinárodních vztazích a Jan Fluxa recenzuje knihu na témá možného roustoucího vlivu velkých měst na vládnutí. Články na tato témata a další recenze a diskuze naleznete v novém vydání Mezinárodních vztahů.
10.04.2017 | Michal Kořan
Does Democracy Matter?
Michal Kořan contributed a chapter "East Central Europe and the Future of Democracy: A Case for a Transatlantic Democratic Reset" to the new publication "Does Democracy Matter? The United States and Global Democracy Support" edited by Adrian Basora; Agnieszka Marczyk and Maia Otarashvili and published by prestigious Rowman & Littlefield.
10.04.2017 | Veronika Bílková
New reflection on the use of chemical weapons in Syria and the US attack
On Thursday 6 April 2017, the US carried out a missile strike in Syria. It did so in response to the chemical attack which had taken place two days earlier in the town of Khan Sheikhoun, in the rebel-controlled part of the Idlib province, killing 80 and seriously injuring more than 200 civilians.
06.04.2017 | Tamás Lattmann
Nová reflexe na téma Mezinárodního trestního soudu
Mezinárodní trestní soud (MTS) v Haagu, první světové soudní fórum založené v roce 1998 přijetím Římského statutu, prochází v posledních měsících těžkými časy. Po letech potíží, které se táhnou již od samého počátku jeho fungování v roce 2002, byla druhá polovina roku 2016 ve znamení odchodů, nebo výhružek odchodu a byla také viditelnou strategií hromadného odchodu afrických států z Mezinárodního trestního soudu. Co udržuje státy v podobných organizacích, kvůli čemu naopak zvažují odchod a jaká je možná budoucnost Mezinárodního trestního soudu?
04.04.2017 | Veronika Bílková
Where Two Are Fighting, the Third Has to Adjudicate
The first hearing in the dispute between Ukraine and the Russian Federation was held at the International Court of Justice (ICJ) in the Hague on 6th-9th March 2017. The hearing did not relate to the substance of the dispute, but to the request by Ukraine for provisional measures under Article 41 of the ICJ. Despite this, it might be useful to briefly summarize the case and consider Ukraine´s chances to succeed in it.
04.04.2017 | Petr Kratochvíl
Otevřený dopis Viktoru Orbánovi na podporu CEU v Budapešti
Ústav mezinárodních vztahů spolu s dalšími českými vědeckými a kulturními institucemi vyjadřuje svoji podporu Středoevropské univerzitě v Budapešti otevřeným dopisem předsedovi maďarské vlády Viktoru Orbánovi, navrhovateli novely zákona o vysokých školách Zoltánu Balogovi a rektorovi Středoevropské univerzity prof. Ignatieffovi. 
03.04.2017 | Petr Kratochvíl
Message in support of Central European University
Message from our director, prof. Petr Kratochvíl #IstandwithCEU
30.03.2017 |
Students interested in internship at the IIR
On April 5th between 10 a.m. and 4 p.m., The Institute of International Relations Prague will participate in „The AAU Career Expo 2017".
Nová kniha: Muslimské bratrstvo v současnosti
Jan Daniel, Marek Čejka a Jaroslav Bureš jsou autory nové publikace, která se soustředí na panarabské hnutí Muslimské bratrstvo a s ním spřízněné politické strany a hnutí. Kromě okolností vzniku a historie jeho regionálních odnoží se podrobněji zaměřuje na současnost a hodnotí dopady vojenského převratu, během něhož byl svržen egyptský prezident Mursí.
30.03.2017 |
Think Visegrad Fellowship – Call for proposals 2017
Expert fellows from non-Visegrad countries with at least five years’ experience in their field of research are cordially invited to join the Think Visegrad Fellowship programme. Application dossiers consisting of the application form, structured CV (including the list of publications) and a motivation letter (maximum 300 words) are to be submit-ted to thinktank@sfpa.sk by April 28, 2017.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 46

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...