Novinky

04.01.2017 | ÚMV
Události roku 2016 pohledem Ústavu mezinárodních vztahů
Rádi bychom vám nabídli základní přehled vybraných mezinárodních událostí roku 2016, který je doplněn o výčet relevantních publikací z naší knihovny a článků či mediálních výstupů našich výzkumných pracovníků. Uvedené knihy vám rádi nabídneme k zapůjčení. Naše knihovna je pro veřejnost otevřená vždy v úterý a čtvrtek od 10:00 do 16:00 a ve středu od 10:00 do 18:00 a nabízí Vám nejnovější mezinárodní knižní novinky v oblasti mezinárodních vztahů.
04.01.2017 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl profesorem
Gratulujeme našemu řediteli Petru Kratochvílovi k získání profesorského titulu. Jedná se o další z řady jeho nedávných úspěchů.
02.01.2017 | ÚMV
ESIL Prague-Nottingham Symposium: Non-UN Sanctions and International Law
In 2017, an ESIL symposium will take place, co-organized by the Institute of International Relations in Prague, Czech Republic, and the Nottingham International Law and Security Centre, University of Nottingham, United Kingdom.
29.12.2016 | Rudolf Fürst
Europe and China’s New Silk Roads
New report prepared by the European Think-tank Network on China (ETNC) is out with a chapter from our researcher Rudolf Fürst. Institute of International Relations Prague is proud to be a contributor to ETNC´s joint publications.
28.12.2016 | Lukáš Tichý
Teroristické útoky na energetický sektor
Časopis obrana a strategie přináší nový článek Lukáše Tichého "Teroristické útoky na energetický sektor: Strategie al-Káidy v oblasti Blízkého východu a severní Afriky". Článek se věnuje  vztahu islamistické teroristické organizace al-Káida k problematice útoků zaměřených na energetický sektor a jejich konkrétním projevům v oblasti Blízkého východu a severní Afriky.
27.12.2016 | Mark Galeotti
Heavy Metal Diplomacy
New report on Russia’s political use of its military in Europe since 2014 written by Mark Galeotti and published by the European Council on Foreign Relations (ECFR).
II. přípravné setkání Pražského studentského summitu
V sobotu 17. prosince proběhlo v prostorách VŠE již II. přípravné setkání Pražského studentského summitu. Více než 250 studentů z celé České republiky se sešlo, aby se zamysleli nad udržitelným rozvojem a budoucností světa kolem nich. Mezi vystupujícími byl i zástupce ředitele ÚMV pro výzkum, Ondřej Horký-Hlucháň.
23.12.2016 | Benjamin Tallis
Migration: A Crisis Europe Can’t Keep Out
New policy paper by Benjamin Tallis "Migration: A Crisis Europe Can’t Keep Out" argues that the migration crisis is one of Europe’s own making – and one which must be addressed, primarily, at home.
Čtení na zimní večery: Nové scénáře jsou tu!
Studie Scénáře vývoje mezinárodního bezpečnostního prostředí (2017) uzavírá tříletý cyklus kolektivních spekulací týmu soustředěného v Ústavu mezinárodních vztahů o možnostech vývoje tohoto prostředí.
20.12.2016 | ÚMV
Mezinárodní vztahy 4/2016
Právě vyšlo nové číslo časopisu Mezinárodní vztahy. Sarah Komasová v něm zkoumá vliv diskurzu mezinárodních vztahů na rozhodování v experimentální interakci, Lukáš Tichý konzultuje ruský diskurz o energetických vztazích s EU v letech 2004–2014, Pavel Hlaváček konzultuje strategie zajišťování států jihovýchodní Asie, Daniel Šitera recenzuje knihu Terezy Novotné: How Germany Unified and the EU Enlarged: Negotiating the Accession through Transplantation and Adaptation. Články na tato témata a další recenze a diskuze naleznete v novém vydání Mezinárodních vztahů.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 41

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...