Naši lidé v médiích

11.12.2017 | Jan Kovář
Soud s Evropskou komisí
Evropská komise udělala další krok v otázce řízení o nesplnění povinnosti týkající se relokačního mechanismu a jeho neimplementace Českou republikou. Věc postoupila Evropskému soudnímu dvoru. Co reálně hrozí České republice v rámci tohoto řízení a proč v ČR vznikl takový odpor vůči kvótám? Znamenal by relokační mechanismus výrazné zvýšení počtu migrantů na českém území? A nabízela ČR v době, kdy bojovala proti kvótám, nějaké alternativní řešení unijním partnerům? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
11.12.2017 | Vít Beneš
EK posílá Česko k soudu kvůli kvotám
Vít Beneš pro Českou televizi komentoval žalobu, kterou Evropská komise podává na několik států, včetně ČR, pro neplnění kvót na přijímání uprchlíků. Je načasování "nešťastné", jak tvrdí Andrej Babiš? Proč se žaloba netýká Slovenska? A existovala cesta, jak se vyhnout žalobě aniž by vláda musela ustoupit od své kritiky uprchlických kvót? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru s Vítem Benešem.
President Zeman undertakes five-day Russia trip
Mark Galeotti commented in an interview for Radio Prague on President Zeman's five-day Russia trip.
07.12.2017 | Jakub Eberle
Začíná sjezd německé sociální demokracie
V Německu probíhá sjezd sociální demokracie. Jedním z hlavních témat je možná koalice s kancléřkou Merkelovou, ale na pořadu dne budou i další otázky. Jaké? I to se dozvíte v rozhovoru s Jakubem Eberlem.
07.12.2017 | Mark Galeotti
Is Chechnya's Kadyrov really 'dreaming' of quitting?
Ramzan Kadyrov, the wilful leader of Russia's southern Chechen republic, is talking about standing down. He says it is his "dream". However, if past practise is anything to go by, this does not mean for a minute that he is contemplating retirement at 41, or even relinquishing his ruthless grip on what has become his virtual personal fiefdom. Instead, this likely means that Kadyrov wants something - and that in itself tells us about the state of Russia today, " writes Mark Galeotti in his opinion piece for Al Jazeera.
07.12.2017 | Miroslav Nožina
Papež František na návštěvě Bangladéše
Miroslav Nožina v sérii mediálních výstupů komentoval návštěvu papeže Františka v Bangladéši i Myanmaru. Do Bangladéše totiž z Myanmaru prchá komunita Rohingů. Návštěva papeže byla obecně vnímána pozitivně, jeho počínání bylo diplomatické a sloužilo i k posílení mezináboženského dialogu. Nejen o papežově cestě, ale o i myanmarských etnikách se více dozvíte v rozhovoru pro Českou televizi, Radio Proglas´či pro Český rozhlas.
Lex CEU, Venezuela a zahraniční financování nevládních organizací...Říjnové zasedání Benátské komise
Ve dnech 6.–7. října proběhlo v Benátkách další, v pořadí již 112. zasedání Evropské komise pro demokracii prostřednictvím práva (Benátská komise) Rady Evropy. Na zasedání bylo přijato devět stanovisek, která se týkala legislativy přijaté nebo předložené v Arménii, Bulharsku, Gruzii, Maďarsku, Turecku, na Ukrajině a ve Venezuele. Zasedání v Bulletinu Centra pro lidská práva a demokratizaci okomentovaly Veronika Bílková a Kateřina Šimáčková, zástupkyně ČR v Benátské komisi.
01.12.2017 | Petr Kratochvíl
Nová děkanka FSV čelí kritice, že publikovala v predátorských časopisech
Akademický senát zvolil do čela Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy dosavadní ředitelku Institutu komunikačních studií a žurnalistiky (IKSŽ) Alici Němcovou Tejkalovou, a to přesto, že Němcová Tejkalová před dvěma lety publikovala články v tzv. predátorských časopisech. Ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, Petr Kratochvíl, v reakci na volbu nové děkanky rezignoval na své členství ve Vědecké radě FSV UK a své rozhodnutí odůvodnil v otevřeném dopise. Kauze volby nové děkanky se věnuje i článek v časopise Respekt, který rovněž cituje ředitele ÚMV.
30.11.2017 | Tomáš Profant
Zelená reforma alebo transformácia?
Tomáš Profant diskutuje s Martinem Hojsíkem ze strany Progresívné Slovensko o (ne)možnosti pokračování hospodářskeho růstu.
30.11.2017 | Jan Kovář
Polská justiční reforma
Jaká bude rekace Evropské komise na zákony o reformě polské justice? Sáhne Komise k sakncím a jaké další možnosti má? A není pohled EU a západu na Polsko příliš zaujatý, když má polská vláda vysokou podporu Poláků a reformu justice lidé také podporují? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 85

Doporučujeme

Democracy can die fast
"The thing about change is that it can happen very quickly. You can...
Seminar on Contemprorary Nuclear Disarmament
Center for International Law of the Institute of International Rela...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...