Naši lidé v médiích

15.05.2017 | Mark Galeotti
Russian intelligence is at (political) war
"It is inevitable and understandable that we rely on mirror-imaging when looking at Russia’s security and intelligence services. The problem is that – however much there may appear to be meaningful comparisons on paper – in terms of their missions, interactions and mindsets, they are on a wartime footing," writes Mark Galeotti in his analysis for NATO Review.
10.05.2017 | Jan Eiichler
Usměvavý fešák. A umí být "v roli"
Jan Eichler byl hostem řady médií, pro něž komentoval proběhlé francouzské prezidentské volby a hodnotil jejich vítěze, Emmanuela Macrona.
05.05.2017 | Aude Massiot
Le Trump local provoque la démission du gouvernement
Veronika Bílková commented in an article by Aude Massiot from the French journal Liberátion on the present government crisis.
04.05.2017 | Mark Galeotti
Putin se naparuje jako zvíře, aby naháněl hrůzu
"V 90 letech jsme byli slepí vůči omezování ruské demokracie, protože Boris Jelcin byl „náš chlapík“ a nechtěli jsme, aby vyhráli komunisté. Pak jsme přehlíželi, co dělal Vladimir Putin v Čečensku, protože byl naším spojencem ve válce proti terorismu. Nyní tak doplácíme na naše předešlé chyby," říká v rozhovoru pro DVTV Mark Galeotti. Jedním z největších nebezpečí pro autoritářské režimy je podle něj naděje.
04.05.2017 | Jan Eichler
Hollande odchází zneuznán
Jan Eichler v deníku Právo shrnuje působení odcházejícího francouzského prezidenta, Françoise Hollanda.
04.05.2017 | Jakub Eberle
Bavorský premiér v Česku
Bavorský premiér Horst Seehofer navštívil Českou republiku a setkal se mimo jiné se svým protějškem Bohuslavem Sobotkou. Co bylo hlavním bodem jednání a jaká je teď pozice Seehofera v Německu, i o tom pro Českou televizi hovořil Jakub Eberle.
02.05.2017 | Jan Kovář
Přitvrzuje evropská sedmadvacítka podmínky před jednáním o brexitu?
Shodnou se země EU na tom, co je povedený a co nepovedený brexit? Na co narážela německá kancléřka Angela Merkelová, když zmínila, že někteří v Británii si ještě dělají iluze, že po brexitu bude mít Británie stejná práva nebo dokonce lepší postavení než člen EU? Platí, že prioritou zemí EU je, aby jejich občané žijící ve Spojeném království měli co nejdříve jasno, zda a jak se jich brexit konkrétně dotkne? Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují, že mírná většina Britů se domnívá, že rozhodnutí opustit Evropskou unii bylo špatné. Změní na tom něco červnové předčasné volby v Británii, jejichž nutnost premiérka Mayová odůvodnila nejednotou ohledně brexitu v zákonodárném sboru? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
02.05.2017 | Jakub Eberle
Kontroverzní sjezd populistické strany Alternativy pro Německo
Sjezd populistické strany Alternativy pro Německo provázely vnitřní spory a rozkol ohledně směřování a postupu strany. Jak vážné jsou vnitřní rozpory AfD? Co obsahuje předvolební program přijatý na na kolínském sjezdu? A jaká strana je v současnosti v Německu nejsilnější?  Na tyto i další otázky odpovídal Rádiu ZET Jakub Eberle.
02.05.2017 | Filip Tesař
Francouzský soud zamítl vydat kosovského expremiéra do Srbska
Francouzský odvolací soud odmítl vydat do Srbska Ramushe Haradinaje, bývalého velitele Kosovské osvobozenecké armády. Z čeho byl obviněn? Jaká byla skutečně jeho role během kosovského povstání? A jak je možné, že jej již dříve soud v Haagu zprostil obvinění? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi externí spolupracovník ÚMV Filip Tesař.
28.04.2017 | ÚMV
ÚMV o francouzských prezidentských volbách
V neděli 23. dubna proběhlo 1. kolo prezidentských voleb ve Francii. Volby poznamenal teroristický útok na pařížské policisty i skandály týkající se představitelů hlavních politických stran. K jejich průběhu i výsledkům se tým ÚMV vyjádřil v řadě médií. Přehled vystoupení naleznete níže.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 71

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Vacancy for the Position of Director of the Institute of International Relations Prague
In accordance with the provisions of Section 18, Subsection (2)(h),...
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...