Naši lidé v médiích

11.01.2017 | Jan Kovář
Slovenská aféra
Kauza spojená s veřejnými zakázkami se objevila nyní během slovenského předsednictví, podobně jako tomu bylo s kauzou ProMoPro během českého předsednictví v EU. Škodí tyto kauzy daným zemím v cizině či EU? Staly se podobné případy i v jiných evropských zemích, nebo jde o specifikum nových členských států EU? A je běžné, aby v zahraniční ministerstva zadávala  zakázky bez výběrového řízení? Na tyto a další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
11.01.2017 | Lukáš Tichý
Ropa a víra
Islámský stát utrpěl obrovské ztráty, přesto měsíčně vydělává zhruba 80 milionů dolarů měsíčně. Jakým způsobem? Na to se pokouší v článku pro týdeník Euro odpovědět Lukáš Tichý.
09.01.2017 | Jan Eichler
Atentát na Heydricha nebyl terorismus
V deníku Právo vyšel článek našeho výzkumného pracovníka Jana Eichlera. Zabývá se v něm problematikou atentátu na Heydricha a otázkou, zda šlo o teroristický čin.
09.01.2017 | Tomáš Profant
Paradoxy nehodné respektu
Tomáš Profant se v Deníku referendum zamýšlí nad paradoxem, jehož si všiml nedávno v časopise Respekt: články o ekologii doplňuje nezřídka hned několik reklam na auta.
09.01.2017 | Mark Galeotti
Will the populist wave wash away NATO and the European Union?
According to Mark Galeotti's recent article in the NATO Review Magazine, "anti-establishment populism is undeniably on the rise across the West. From Donald Trump’s election pledge to “drain the swamp” in Washington, through Brexit, to the ascendancy of movements such as Italy’s Five Stars on the left and Germany’s Alternative für Deutschland on the right, a rejection of old orthodoxies and with them political elites and institutions is proving a powerful appeal. One can debate the causes, and clearly there are different specifics in play in Europe compared with the United States, and even various parts of Europe. What is clear, though, is that Moscow is eagerly encouraging this wave not just because it is challenging the premises of the post-1945 values-based liberal international order, but also because it is poses real security threats to Europe."
06.01.2017 | Tomáš Profant
Kde sa zráža odbornosť s ideológiou
Českí akademici sa ohradili proti think-tanku Evropské hodnoty. Denník SME im dáva priestor a odvoláva sa na ich odbornosť.
Když se rozpadne Unie, musíme zůstat s Němci
"Polsko a Maďarsko směřují k autoritářským režimům," říká ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl v rozhovoru pro MF Dnes. Česko by mělo vazby na ně omezit.Dle slov ředitele ÚMV by se měla Česká politika připravit na možnost rozvolnění Evropské unie. "Jedinou možností je jednoznačná orientace na Německo," říká dále.
29.12.2016 | Jan Kovář
Survey finds most Czechs unenthused about European Parliament
A new survey conducted by the European Parliament reveals that Czechs have more negative views about this institution than the EU average. Almost three-quarters of Czech respondents said that they did not believe their voices were being heard by the EU, and only 17 percent of Czechs have a favourable view of the European Parliament. Jan Kovář was asked by Radio Prague what was according to him behind such low numbers.
27.12.2016 | Jan Kovář
Politická krize v Polsku
Evropská komise vydala zprávu ke stavu právního státu v Polsku. Jestli představuje současná situace systémové riziko ohrožení právního státu, co přesně Komise Polsku vytýká a jaká je reakce Polské vlády se dozvíte v příspěvku Jana Kováře pro Studio ČT24.
27.12.2016 | Michal Kořan
Slovensku se předsednictví v Radě EU vydařilo, v roce 2016 se zviditelnila i V4
Historicky první slovenské předsednictví v Radě EU se blíží ke konci. Michal Kořan byl jedním z odborníků, které Česká televize oslovila, aby slovenské předsednictví zhodnotili, otázky se dotkly i vývoje v oblasti visegrádské spolupráce.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 62

Doporučujeme

Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...
Trump podpoří Izrael na cestě, která se zemi nemusí vyplatit
Jestli je minimálně od konce studené války něco neochvějné, ...

Nejčtenější

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
European Strategic Autonomy: Distant but Irresistible
Under pressure from overlapping crises, writes Michal Šimečka in ...