Naši lidé v médiích

22.02.2017 | Miroslav Nožina
Vzpomínka na thajského krále
Vládl své zemi neuvěřitelných sedmdesát let. A zanechal po sobě nesmazatelnou stopu. Jaký byl thajský král a jaký je jeho odkaz? Miroslav Nožina byl jedním z hostů Českého rozhlasu, kteří vzpomínali na thajského krále.
21.02.2017 | Jan Kovář
Americký viceprezident jednal v Bruselu
Je reálná zahraniční politika USA vůči EU a NATO v rozporu s některými Trumpovými výroky? Jak si to vysvětlit? Americký viceprezident i další činitelé v Evropě partnery ujišťují o pokračujících vztazích, ale ty záleží i na prezidentu Trumpovi. Je tedy nyní Amerika nepředvídatelný spojenec? Co z této situace - a za jakých podmínek - může EU vytěžit pro sebe? Na tyto a další otázky odpovídal v České televizi Jan Kovář.
16.02.2017 | Petr Kratochvíl
Kam směřuje střední Evropa?
"Kam směřuje střední Evropa? Jsou země V4 stále součástí západní Evropy nebo směřují zpět na východ? Je Visegrádská skupina mrtvě narozeným dítětem nebo její význam v poslední době roste? Spojuje je kromě odporu k uprchlíkům i něco dalšího?" Tyto otázky pokládal Jan Pokorný řediteli Ústavu mezinárodních vztahů Petru Kratochvílovi, česko-francouzskému politologovi Jacquesi Rupnikovi, slovenskému novináři Štefanu Hríbovi a knězi polského původu Zbigniewu Czendlikovi.
15.02.2017 | Jan Daniel
Astana: druhé kolo rozhovorů o příměří
Druhé kolo rozhovorů v Astaně bylo o den odloženo. Proč? Kdo ze syrské opozice by se měl jednání zúčastnit? A jak moc roztříštěná opozice je? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Daniel.
13.02.2017 | Jan Kovář
Brexit: Aktivace článku 50
Bude článek 50 aktivován do konce března, nebo ještě proces něco zpomalí či dokonce zastaví? Čeká se hladké schválení zákona o aktivaci článku 50 ve Sněmovně lordů po tom, co prošel bez pozměňovacích návrhů dolní komorou britského parlamentu? A musí Velká Británie brát při vyjednávání odchodu v potaz i zájmy Skotska? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
Vyšetřování podílu Francie na genocidě z roku 1994
Rwandská prokuratura vyšetřuje francouzské činitele, včetně bývalého náčelníka generálního štábu, kvůli jejich možnému podílení se na genocidě z roku 1994. Redaktorka Rádia Slovensko se na napjaté vztahy Rwandy a Francie ptala Ondřeje Horkého-Hlucháně
10.02.2017 | Benjamin Tallis
The Prague Agenda in a Post-Truth World
This guest contribution from Heather Wokusch, a writer, educator, and activist based in Vienna, Austria, recounts the discussion at the 6th Prague Agenda Conference in early December 2016, and the somber mood of the event. Wokush quotes also Benjamin Tallis, one of the conference organizers from our Institute of International Relations Prague.
Americko-čínské vztahy
Donald Trump chce rozvíjet americko-čínské vztahy, a to přesto, že během kampaně byl vůči Číně poměrně kritický. Změnil se jeho postoj? Jaké jsou vztahy obou velmocí analyzoval pro Českou televizi externí spolupracovník ÚMV, Richard Turcsányi.
Summit na Maltě
Na summitu Evropské rady koncem minulého týdne na Maltě se obšírně diskutovala pozice nové americké administrativy v čele s prezidentem Donaldem Trumpem vůči EU. Na summitu také německá kancléřka a francouzský prezident propagovali koncept vícerychlostní Evropy. K summitu se vyjařoval Jan Kovář pro Českou televizi a Vít Beneš pro Český rozhlas.
09.02.2017 | Jan Eichler
Tvrdá síla, měkká síla… a pohled profesora Nye
Profesor Harvardovy univerzity Joseph Nye, celosvětově nejcitovanější autor na poli společenských věd, si věhlas vydobyl především tím, že moc států definoval jakou sílu dvou hlavních druhů – tvrdou a měkkou. Hlavní body jeho teze připomíná  článku pro deník Právo Jan Eichler.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 65

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...