Naši lidé v médiích

28.08.2017 | Mark Galeotti
A Midsummer Night's Crackdown
"It has sent a chill through Russia's artistic community. It's caused widespread outrage and dismay. It's sparked fears that a new round of repression could be on the way. With the arrest of Kirill Serebrennikov, one of Russia's most prominent living film and theater directors, the Kremlin seems to have crossed a frightening line. Mark Galeotti was among the guests of Power Vertical Podcast taking look at the Serebrennikov case and what it signifies.
28.08.2017 | ZET, Jakub Eberle
Dojde si Merkelová pro hladkou výhru?
"V Německu se zvolna blíží termín důležitých parlamentních voleb. Voleb, které by měly určit, zda styl vedení země nastavený Angelou Merkelovou bude pokračovat, či zda u našeho západního souseda dojde k úpravě současného politického kurzu." V analýze předvolební situace cituje ZET Jakuba Eberleho.
28.08.2017 | Jan Kovář
Sociální dumping?
Setkání premiéra Sobotky s prezidentem Macronemse týkalo "sociálním dumpingu" a směrnici o vysílaných pracovnících. Jde opravdu o tak důležité téma, jak čeští politici naznačují? A je pro ČR výhodné konkurovat nízkými mzdami? Prezident Macron jednal z V4 jednat pouze s českým a slovenským premiérem, ale nikoliv se zástupci Maďarska a Polska. Je nyní velký rozkol mezi Polskem a Francií? A jak byla Macronova cesta úspěšná? I o tom diskutoval na vlnách Českého rozhlasu Jan Kovář.
24.08.2017 | Tomáš Profant
Strednú triedu do znečisťovania tlačí spoločnosť
Tomáš Profant dále diskutuje o otázce, kdo nese zodpovědnost za nadměrné využívání zdrojů na zemi. I když střední třída taky přečerpává zdroje, příčinou jsou i nevhodné motivace, které k přečerpávání vedou.
22.08.2017 | Mark Galeotti
Russia’s meddling gets more credit than it deserves
Interview with Mark Galeotti by Agnieszka Pikulicka-Wilczewska from New Eastern Europe, exclusive bimonthly news magazine dedicated to Central and Eastern European affairs.
17.08.2017 | Petr Kratochvíl
The Czech Republic and the LGBT Rights
On the occasion of Prague Pride, our director Petr Kratochvíl talked to Russian section of Radio Prague about the LGBT rights in the Czech Republic. He compared the progress made in the country with the achievements of other nations, and pointed out the challenges ahead. Furthermore, he drew attention to the difference between the legislative framework and levels of social acceptance. He also discussed the role of the Czech Republic in providing support for LGBT citizens of other countries, and what more can be done to help.
15.08.2017 | Benjamin Tallis
The EU’s Silent Victory in Ukraine
"Amazingly, given the migration crisis that the EU and its member states have created over the last few years, the EU has scored a significant victory in the field mobility. What’s more, when it (finally) granted visa-free travel to the EU to Ukrainians on 11th June, the EU took a bigger step in the right direction than it has done in years," writes Benjamin Tallis for Reportér.
14.08.2017 | Tomáš Profant
Nie ľudstvo, ale bohatí prečerpávajú zdroje planéty
Správy RTVS nedávno informovali o Dni ekologického dlhu spôsobom, ktorý nerozlišuje medzi tým, koľko zdrojov spotrebovávajú chudobní a koľko bohatí, jak píše Tomáš Profant pre SME.
09.08.2017 | Tomáš Profant
Slovenská vládní krize
Tomáš Profant okomentoval v ranních zprávách slovenské televize RTVS současnou krizi vládní koalice na Slovensku.
08.08.2017 | Petr Kratochvíl
Mezinárodní srovnání LGBT+ práv
V rámci každoročního festivalu Prague Pride uspořádal ÚMV seminář „Lidská práva a každodenní realita LGBT+ lidí od Ria přes Moskvu, Dillí a Šanghaj do Kapského Města“. Hostem Českého rozhlasu byl v této souvislosti Petr Kratochvíl, který se specializuje na oblast Ruska. Odpovídal na otázky týkající se LGBT+ menšin ve světě a rozebíral i kauzu čečenských detenčních táborů internujících homosexuály.


1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 78

Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...