Naši lidé v médiích

27.11.2015 | Jan Eichler
Hollandův cestovní týden
Prezident Hollande jednal s prezidenty Putinem a Obamou o koalici proti Islámskému státu. Je společná koalice reálná? Je vůbec šance, že se po fiasku v Iráku ze západních politiků opět stanou jestřábi? A v čem se Hollande začíná podobat G.W. Bushovi mladšímu? Sledujte rozhovor s Janem Eichlerem pro Události, komentáře České televize.
27.11.2015 | Michal Kořan
Česká zahraniční politika
Michal Kořan jako host Studia ČT24 analyzoval současnou českou zahraniční politiku. Jak moc ji ovlivňují spory prezidenta s premiérem? A jak se na tyto rozepře dívají zahraniční partneři? Existují hlubší neshody o české zahraniční politice a pokud ano, v jakých oblastech? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru z 26. listopadu.
25.11.2015 | Rudolf Fürst
Summit evropských zemí a Číny
Rudolf Fürst byl hostem ČT24, kde se vyjadřoval k nejnovějšímu summitu evropských zemí a Číny. Jaký přínos bude toto premiérské setkání mít? Těží z partnerství obě strany rovnoceně? A co z toho všeho vyplývá pro Českou republiku, která má dle Fürstových slov v současnosti nejlepší vztahy s Čínou v historii?
Where would mooted “mini-Schengen” leave states like Czech Republic?
Dutch politicians floated the idea of a smaller area within Europe’s open Schengen zone – also including countries such as Germany and Belgium – where passport controls would be carried out at the perimeter. What would such a move mean for the Czech Republic and other states left outside such a “mini-Schengen”? That’s a question Ian Willoughby from the Radio Prague put to Benjamin Tallis.
Rusové mají informace, USA zase techniku
Francouzský prezident Francois Hollande odlétá do Washingtonu, ve čtvrtek má na programu Moskvu. Znamenají tyto návštěvy, že se tvoří nová koalice Francie-USA-Rusko? I nad tím se v rozhovoru pro Lidové noviny zamýšlí Jan Eichler.
23.11.2015 | Jan Daniel
Teroristická organizace Islámský stát
Jaký je poměr regionálních a evropských bojovníků za Islámský stát a jaký je jejich sociologický profil? Mají ženy zásadní roli v boji s touto organizací? I na tyto otázky odpovídal Jan Daniel v rozhovoru pro Studio 6 České televize. Zamýšlel se také nad tím, jestli může Islámský stát coby společný nepřítel sjednotit postup států, které do této doby měly problematické vztahy, i nad tím, zda si má Evropa zvykat na pocit ohrožení.
21.11.2015 | Benjamin Tallis
Migrantův příběh
"Jsem cizinec. Přistěhovalec. Žiji a pracuji v Praze, která se stala mým adoptivním domovem. Nikdo a nic mě nenutilo sem přijít, rozhodl jsem se sám. A Češi mě přivítali vstřícně, přátelsky. Jsem cizinec, přistěhovalec. A nevěřícně teď sleduji, jak se česká společnost staví k uprchlické krizi." píše Benjamin Tallis ve svém článku pro magazín Reportér.
20.11.2015 | Jan Eichler
Policejní zásah ve Francii
Změní se Francie? Dle slov Jana Eichlera ano. Prezident se již změnil. Zároveň můžeme vidět, že například výjimečný stav byl ze tří dní prodloužen na tři měsíce a další opatření se chystají. Jaká konkrétně a může se i přesto odehrát ve Francii další útok? Dozvíte se v nejnovějším rozhovoru s Janem Eichlerem pro ČT24.
18.11.2015 | Petr Kratochvíl
Jednotně kupředu?
Petr Kratochvíl odpovídal ve Studiu 6 České televize na řadu otázek souvisejících s pátečními teroristickými útoky v Paříži. Rozhovor se zaměřil především na to, jaká budoucnost nyní čeká Evropu. Bude náš kontinent nadále mezi nejbezpečnějšími? A jakými svobodami za to budeme muset zaplatit? Kam se Evropa vydá dál a dokáží se západní státníci shodnout na společném postupu? Dozvíte se v rozhovoru z úterý 17. 11. 2015.
18.11.2015 | Jan Eichler
Teroristické útoky v Paříži
Černý pátek v Paříži je dle slov Jana Eichlera dalším projevem toho, čemu se říká "terorismus vyvolaný válkou". Jan Eichler v souvislosti s tragickými teroristickými útoky vystoupil v několika médiích a situaci kromě komentáře pro Mezinárodní politiku a iDNES.cz shrnul i v článku pro deník Právo.


1 ... 56 57 58 59 60 61 62 ... 90

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...