Novinky

06.04.2017 | Tamás Lattmann
Nová reflexe na téma Mezinárodního trestního soudu
Mezinárodní trestní soud (MTS) v Haagu, první světové soudní fórum založené v roce 1998 přijetím Římského statutu, prochází v posledních měsících těžkými časy. Po letech potíží, které se táhnou již od samého počátku jeho fungování v roce 2002, byla druhá polovina roku 2016 ve znamení odchodů, nebo výhružek odchodu a byla také viditelnou strategií hromadného odchodu afrických států z Mezinárodního trestního soudu. Co udržuje státy v podobných organizacích, kvůli čemu naopak zvažují odchod a jaká je možná budoucnost Mezinárodního trestního soudu?
04.04.2017 | Veronika Bílková
Where Two Are Fighting, the Third Has to Adjudicate
The first hearing in the dispute between Ukraine and the Russian Federation was held at the International Court of Justice (ICJ) in the Hague on 6th-9th March 2017. The hearing did not relate to the substance of the dispute, but to the request by Ukraine for provisional measures under Article 41 of the ICJ. Despite this, it might be useful to briefly summarize the case and consider Ukraine´s chances to succeed in it.
04.04.2017 | Petr Kratochvíl
Otevřený dopis Viktoru Orbánovi na podporu CEU v Budapešti
Ústav mezinárodních vztahů spolu s dalšími českými vědeckými a kulturními institucemi vyjadřuje svoji podporu Středoevropské univerzitě v Budapešti otevřeným dopisem předsedovi maďarské vlády Viktoru Orbánovi, navrhovateli novely zákona o vysokých školách Zoltánu Balogovi a rektorovi Středoevropské univerzity prof. Ignatieffovi. 
03.04.2017 | Petr Kratochvíl
Message in support of Central European University
Message from our director, prof. Petr Kratochvíl #IstandwithCEU
30.03.2017 |
Students interested in internship at the IIR
On April 5th between 10 a.m. and 4 p.m., The Institute of International Relations Prague will participate in „The AAU Career Expo 2017".
Nová kniha: Muslimské bratrstvo v současnosti
Jan Daniel, Marek Čejka a Jaroslav Bureš jsou autory nové publikace, která se soustředí na panarabské hnutí Muslimské bratrstvo a s ním spřízněné politické strany a hnutí. Kromě okolností vzniku a historie jeho regionálních odnoží se podrobněji zaměřuje na současnost a hodnotí dopady vojenského převratu, během něhož byl svržen egyptský prezident Mursí.
30.03.2017 |
Think Visegrad Fellowship – Call for proposals 2017
Expert fellows from non-Visegrad countries with at least five years’ experience in their field of research are cordially invited to join the Think Visegrad Fellowship programme. Application dossiers consisting of the application form, structured CV (including the list of publications) and a motivation letter (maximum 300 words) are to be submit-ted to thinktank@sfpa.sk by April 28, 2017.
27.03.2017 | Mark Galeotti
Mark Galeotti on Russian Protests
Mark Galeotti comments on recent protests in Russia. The co-ordinator of the Centre for European Security, IIR, explains the three most important things about them. Must watch!
24.03.2017 | Vladimír Trojánek
Zemřela Klára Vachulová…
V 90 letech zemřela naše bývalá kolegyně Klára Vachulová, bylo jí 90 let a prožila naplněný život.
22.03.2017 | Mark Galeotti
A European Response to Russian Intelligence Activity
Russian spies do not simply gather information, but seek directly to undermine European solidarity, and require a response to match.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 45

Knihy

Uroš Svete, Damijan Guštin, Janja Vuga, Rok Zupančič, Jelena Juvan

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Vacancy for the Position of Director of the Institute of International Relations Prague
In accordance with the provisions of Section 18, Subsection (2)(h),...
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...