Novinky

03.05.2017 | Miroslav Tůma
New IL reflection on negotiations of a convention banning nuclear weapons
The first round of talks regarding the negotiations of a treaty prohibiting nuclear weapons (their use, production, ownership, etc.) took place on March 27–31, 2017, at the UN Headquarters in New York under the presidency of Ambassador Elayne Whyte Gómez of Costa Rica. The second, and final round of talks, during which the finalization and adoption of the proposed convention is expected, should take place in New York from June 15 to July 7, 2017.
01.05.2017 |
Výročí ÚMV - bývalá a současná sídla
Je nám potěšením s vámi tento měsíc sdílet něco málo z historie sídla ÚMV. Historii vzniku ÚMV jsme vám představili v článku zde.
28.04.2017 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl "V čekárně"
Petr Kratochvíl byl hostem pořadu V čekárně. Rozhovor se mimo jiné z různých úhlů pohledu dotýkal vztahu současného světa a křesťanství. Proč politické odkazy na křesťanské hodnoty spíše škodí? Jakou roli hraje víra v dnešním světě, a jakou v životě ředitele Ústavu mezinárodních vztahů? Co ho přivedlo ke studiu mezinárodních vztahů a jaký hlavní přínos měly jeho dosavadní cesty, i to se dozvíte v rozhovoru níže.
25.04.2017 | Vít Beneš
Call for Papers - Energetická politika a bezpečnost Evropské unie
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, časopis Mezinárodní vztahy vypisuje výzvu k podávání návrhů článků pro monotematické číslo na téma ENERGETICKÁ POLITIKA A BEZPEČNOST EVROPSKÉ UNIE
21.04.2017 | Vít Beneš
Komentář: Vít Beneš o tureckém referendu
Nastupuje v Turecku diktatura? Co referendum znamená pro vztahy EU - Turecko? Náš výzkumný pracovník Vít Beneš odpovídá v tomto krátkém videu.
21.04.2017 | ÚMV
Institute of International Relations named "most prominent"
The Institute of International Relations was mentioned in a academic article "Think Tank Involvement in Foreign Policymaking in the Czech Republic and Poland"  in Italian Journal of International Affairs written by David Cadier & Monika Sus. Read below what these authors had to say about the Institute of International Relations. The citation follows.
19.04.2017 | Mark Galeotti
Crimintern: How the Kremlin uses Russia’s criminal networks in Europe
New report by Mark Galeotti published by the European Council on Foreign Relations focuses on the Russia’s criminal networks in Europe.
18.04.2017 | Veronika Bílková
Nová reflexe na téma: Použití chemických zbraní v Sýrii a útok USA
Ve čtvrtek 6. dubna 2017 provedly USA raketový útok na Sýrii. Učinily tak v reakci na chemický útok, který se odehrál o dva dny dříve ve městě Chán Šejchún, v povstalci kontrolované provincii Idlib, při němž bylo zabito 80 a zraněno více než 200 civilistů.
13.04.2017 | Miroslav Tůma
Nadějný začátek sjednávání úmluvy zakazující jaderné zbraně
V sídle OSN v New Yorku se 27.–31. 3. 2017 uskutečnilo, za předsednictví kostarické velvyslankyně Elayne Whyte Gómezové, první kolo jednání konference k sjednání smlouvy zakazující jaderné zbraně (užití, výrobu, vlastnictví atd.)
12.04.2017 | Vít Beneš
Nová 5minutovka: Je EU v krizi?
Je EU v krizi? Náš výzkumník Vít Beneš si to myslí. Poslechněte si, jaké pro to má důvody a co se s tím podle něj dá dělat v nové Pětiminutovce ze světové politiky.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 46

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...