Naši lidé v médiích

05.09.2017 | Jakub Eberle
Turecko-německé vztahy před blížícími se volbami
Jakub Eberle hovořil o turecko-německých vztazích v kontextu německých předvolebních diskuzí. Nakolik se na současném zhoršení vzájemných vztahů projevují populistická prohlášení politiků obou zemí a jaké skutečné problémy brání opětovnému sblížení? Odpovědi naleznete v rozhovoru pro Český rozhlas.
Lukáš Tichý představuje Centrum energetické politiky
Lukáš Tichý, koordinátor nového Centra energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů, představil nově vzniklé Centrum ÚMV posluchačům Českého rozhlasu.
04.09.2017 | Miroslav Nožina
Násilí v Barmě neustává
Proč dochází na severozápadě Barmy k nepokojům? Kdo to jsou Rohingové a skutečně čelí perzekuci od centrální vlády nebo jde v místní krizi o něco úplně jiného? A nakolik spolehlivé informace máme, když do oblasti nesmí média? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Miroslav Nožina.
01.09.2017 | Filip Tesař
Jednání prezidentů Srbska a Kosova
Prezidenti Srbska a Kosova jednali o normalizaci vztahů obou zemí, schůzku zprostředkovala Federica Mogherini. Co se na schůzce probíralo a kam se vztahy obou zemí mohou dále ubírat? I na to České televizi odpovídal náš extenrí spolupracovník Filip Tesař.
01.09.2017 | Jan Kovář
Brexit: třetí kolo
Došlo ve třetím kole vyjednávání o brexitu k posunu? Bude říjnový summit Evropské rady moci posvětit posun k jednání o budoucí podobě vztahů Velké Británie a Evropské unie? Jaké současné body vyjednávání jsou nejvíce problematické? A dojde nakonec spíše na tvrdý nebo měkký brexit? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
30.08.2017 | Filip Tesař
Dubrovník chce omezit příliv turistů
Nový starosta populárního chorvatského města Dubrovník chce omezit příliv turistů. Ač by se mohlo zdát, že za nebývalou popularitou města stojí natáčení seriálu Game of Thrones, Dubrovník čelil velkému zájmu již dříve. Problematické jsou při tom především velké výletní lodě, jejichž pasažérů je mnoho a během sotva jednodenní návštěvy příliš nepodpoří místní turistický ruch. Situaci v Dubrovníku pro Český rozhlas komentoval ná externí spolupracovník Filip Tesař.
30.08.2017 | Jakub Eberle
Tradiční tisková konference německé kancléřky Angely Merkelové
Jakub Eberle komentoval tradiční letní projev kancléřky Merkelové. V kampani se řeší migrace, i problémy ekonomiky. Jak se proměňovala pozice Angely Merkelové v otázkách migrace? A jaký je její názor na Donalda Trumpa? Shodne se v tomto s opozicí? A o co především jde v opoziční kampani? I na to náš výzkumný pracovník odpovídal České televizi.
30.08.2017 | Jan Kovář
Brexit, jednání pokračují
Vyjednávání o Brexitu pokračuje. Co bude klíčovou otázkou ve třetím kole vyjednávání? Labouristé prohlásili, že jsou pro setrvání Spojeného království v jednotném trhu i celní unii v přechodném období po březnu 2019. Jak moc se jedná o politickou hru? Můžou být Britové teoreticky součástí jednotného trhu a celní unie i po skončení přechodného období? Jak se změnily postoje politiků - jak konzervativců, tak labouristů? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
29.08.2017 | Miroslav Nožina
Barmská krize
Tisíce obyvatel v Barmě opouštějí své domovy a prchají k hranici s Bangladéšem. Pohraniční stráže sousední země je ale vracejí zpět. V reakci na násilnosti posledních dní a prohlubující se krizi v barmském státě Rakhine se snaží ze země uprchnout tisíce menšinových muslimských Rohingů. Situaci pro Český rozhlas Plus komentoval Miroslav Nožina.
29.08.2017 | Jan Eichler
Proč právě Španělsko, proč zrovna katalánská Barcelona
Pravidelný příspěvek Jana Eichlera do deníku Právo se nyní týká teroristického útoku v Barceloně.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 78

Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...