Naši lidé v médiích

05.04.2017 | Mark Galeotti
Voronenkov's Murder: Russia Will Regret Turning to the ‘Dark Side’
The shocking assassination of Russian politician-turned-pariah Denis Voronenkov last week has sharpened fears among the Russian diaspora of Moscow’s inclination toward vendetta. It is also the topic of an article by Mark Galeotti for THe Moscow Times.
03.04.2017 | Jakub Eberle
25. výročí smlouvy o dobrém sousedství a přátelské spolupráci mezi ČSFR a SRN
Premiér Sobotka se dnes v Německu spolu se slovenským premiérem Ficem a německou kancléřkou Merkelovou zúčastní slavnostní připomínky 25. výročí od podpisu Smlouvy mezi Českou a Slovenskou Federativní Republikou a Spolkovou republikou Německo o dobrém sousedství a přátelské spolupráci. Jakub Eberle pro ČT24 komentoval česko-německé vztahy v minulosti i dnes a shody a rozdíly obou zemí v rámci Evropské unie.
03.04.2017 | Lukáš Tichý
Legitimizace Islámského státu v Iráku a Sýrii a jeho budoucí vývoj
"Přestože radikální džihádistická organizace Islámský stát (IS) utrpěla v posledních měsících v bojích s iráckou a syrskou armádou a jejich spojenci velké územní ztráty a převážně se již jen brání či ustupuje, představuje v současné době stále výrazný prvek a hybnou sílu negativně ovlivňující situaci v regionu Blízkého východu a severní Afriky, jakož i bezpečnostní výzvu mezinárodnímu společenství," píše Lukáš Tichý ve své nejnovější analýze pro server natoaktual.cz.
03.04.2017 | Jan Kovář
Brexit se rozběhl
Donald Tusk představil vyjednávací rámec pro Brexit, jaký vzkaz vyslal do Londýna? Bylo v tomto vymezení mantinelů něco vysloveně nového? Donald Tusk vyloučil paralelní vyjednávání o budoucích vztazích mezi EU a Británií a o vystoupení VB z EU. Je to problém pro Brity, kteří souběžné rozhovory o obou otázkách chtěli? A platí beze zbytku teze, že při těch jednáních bude v pozici silnějšího unijní sedmadvacítka? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
30.03.2017 | Jan Kovář
Británie aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy
Co znamená aktivace článku 50, co bude teď následovat? Jak dlouho bude trvat jednání o odchodu Velké Británie z EU? Jaké bude mít vystoupení Británie z EU vliv na Británii, Unii či ČR? Jaká je situace ve Skotsku? A jak se odchod dotkne obchodních dohod? Na tyto i další otázky odpovídal ve Studiu ČT24 Jan Kovář.
30.03.2017 | Tomáš Profant
Posvätný obchod a pokrok
Na Slovensku zakázali prodej počas svátků. Jde ale skutečně o pokrok? O vztahu mezi prací, volným časem a kapitalismem píše pro Pravda.sk Tomáš Profant.
29.03.2017 | Petr Kratochvíl
Protesty v Rusku
Petr Kratochvíl pro slovenský Radiožurnál okomentoval nedávné nebývale silné ruské občanské protesty. Organizátor demonstrace v Moskvě, Alexej Navalnyj, byl zatčen a s ním okolo tisíce osob. Čím je tento kritik Kremlu tak výjimečný, že byla reakce vlády natolik rozhodná? I na tuto otázku odpovídal ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.
28.03.2017 |
Czech stand ‘confused’ going into Rome informal summit says analyst
"EU leaders met in Rome on Saturday to celebrate the 60th anniversary of the founding Rome treaty and look forward to the future. That was the theory, but the Czech Republic and other Central European countries had already put down warning markers over what they regarded as moves towards a more multi-speed Europe. Did the Czech Republic have a clear stance going into the summit?" Radio Prague asked Benjamin Tallis.
60 let od podepsání Římských smluv
Stejně jako Ústav mezinárodních vztahů, i Římské smlouvy slaví letos 60 let. Špičky Evropské unie si v sobotu připomněly 60 let od podepsání Římských smluv, řešily však i budoucnost EU. Hostem médií byli v této souvislosti Vít Beneš i Jan Kovář. Kromě připomínky smluv jako takových odpovídali na otázky jako: "Proč se Polsku, ČR a Maďarsku nelíbí zmínka o vícerychlostní Evropě? Jak starý je plán vytvořit politické společenství v Evropě? Lze současnou krizi evropské integrace srovnat s některou předešlou?"
27.03.2017 | Mark Galeotti
Follow the Money
A massive Russian money laundromat was exposed . An important investigation released by the Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) pulled back the curtain on how Russian officials and organized crime figures wash their money. Mark Galeotti was among the guests of the Power Vertical Podcast discussing the disturbing findings of the report.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 67

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...