Naši lidé v médiích

01.06.2017 | Mark Galeotti
The US-Russian “axis of emptiness”
What does it say when the biggest story to come out of a meeting between the president of the US and the Russian foreign minister is a spat over whether a Russian photographer should have been allowed into the Oval Office? That, at present, the relationship between Moscow and Washington is more about optics and unwarranted optimism than any real substance, writes Mark Galeotti in his recent analysis for IntelliNews Business New Europe .
01.06.2017 | Míla O'Sullivan
Zapojme ženy do skutečného rozhodování o válce i míru
Rozhovor s naší interní doktorandkou Mílou O'Sullivan v zpravodaji "Rovné příležitosti" se soustředí na téma situace žen ve válečných konfliktech a postkonfliktních obdobích. Na ženy jako vícenásobně stigmatizované a zasažené, ale stále většinou bez zásadní možnosti ovlivnit běh věcí, v důsledku toho i bezpečnost, životy a budoucnost svou i svých rodin, a bez přístupu k rozhodovacím procesům. A na to, jak to lze změnit.
29.05.2017 | Mark Galeotti
On shaky ground: Russia’s FSB vs migrant radicalisation
"Scrambling to address the growing threat of Islamist terrorism from Central Asia, Russia’s security apparatus is forced to depend on questionable foreign intelligence services?" writes Mark Galeotti in his analysis for openDemocracy.
26.05.2017 | Petr Kratochvíl
Trump a zahraniční politika USA: Rozhovor s P. Kratochvílem
Jak se mění americká zahraniční politika po nástupu Donalda Trumpa? Podle Petra Kratochvíla je Trump člověk s velkým sebevědomím a malou sebereflexí, což ovlivňuje i jeho zahraniční politiku, neboť často nenaslouchá vlastním poradcům. Více o jednání prezidenta Trumpa a jeho evropských spojenců v rámci summitu NATO v Bruselu se dozvíte v rozhovoru a následném komentáři k tiskové konferenci, které k danému tématu poskytl České televizi ředitel ÚMV Petr Kratochvíl.
26.05.2017 | Petr Kratochvíl
Nic než národ, nic než firma? Tragédie střední Evropy dnes
Petr Kratochvíl v zamyšlení nad budoucností střední Evropy pro Salon deníku Právo pokládá základní otázku: „Budeme bojovat společně s korporacemi proti nacionálně konzervativnímu státu, nebo společně s nacionalisty proti státu jako korporaci? Polsko a Maďarsko, zdá se, již svou odpověď daly. Česká republika je na řadě.“
25.05.2017 | Miroslav Nožina
Mírové rozhovory v Rangúnu
Odborník na Barmu Miroslav Nožina komentoval pro Český rozhlas druhé kolo mírových rozhovorů mezi barmskou vládou a povstalci z řad menšin - jejichž cílem je ukončit desítky let trvající občanskou válku v pohraničních oblastech Barmy.
25.05.2017 | Benjamin Tallis
Manchesterskou kosmopolitní komunitu tohle zvěrstvo nerozbije
Ať už byl útok v Manchesteru aktem politického násilí, anebo dílem psychicky narušeného jedince, neměli bychom se dopouštět rychlých soudů nebo nabízet nepromyšlená "řešení", píše Benjamin Tallis, původem z tohoto britského města, v osobním zamyšlení pro Hospodářské noviny.
24.05.2017 | Jan Kovář
Budoucí podoba azylového systému v Evropě
Zdá se, že téma uprchlíků už není v Evropě tak výbušné, jako na začátku migrační krize. Může to politikům pomoci, aby začali jednat více věcně? Které návrhy v oblasti azylové politiky působí mezi jednotlivými členskými státy největší pnutí a proč? Jakou odezvu má návrh Malty - totiž dát zemím, které nebudou chtít přijmout stanovený počet migrantů možnost se takzvaně vykoupit? A jakým směrem se bude pravděpodobně vyvíjet debata o společné azylové politice? Na tyto a další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
18.05.2017 | Tomáš Profant
Keď sa v denníku N prepisuje história
Tomáš Profant na blogu Pole reaguje na komentár Zory Jaurovej v Denníku N. Poukazuje na to, ako nezmieňuje rolu denníka SME pri presadzovaní neoliberálnych reforiem a problematizuje jej predstavu o demokracii, ktorá nezahŕňa trh.
Uprchlíci ji nezničili. Merkelová válcuje soupeře a nemá konkurenci
O volbách v Severním Porýní-Vestfálsku a německé politice obecně je rozhovor s Jakubem Eberelem pro info.cz, výsledek snídaně s novináři, kterou uspořádal Ústav mezinárodních vztahů.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 71

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...