Naši lidé v médiích

20.03.2018 | Jan Kovář
Ruské peníze v Londýně
Theresa Mayová vyhlásila sadu odvetných opatření vůči Rusku, kvůli útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru. V této souvislosti byl hostem České televize Jan Kovář. Budou opatření účinná? A co především má být jejich cílem? Vidíme posun v razanci britské reakce oproti podobným incidentům dříve? Může se premiérka Mayová spolehnout na spojence v EU či NATO? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
16.03.2018 | Tomáš Profant
Tragédia, ktorá Slovensko nezmení
Na Slovensku zavraždili novinára a jeho partnerku. Samo osebe ide o informáciu ako z iného sveta. Politický a mediálny vývoj po tragédii však poukazuje na niekoľko problematických spoločenských javov. Práve sila nedávnej udalosti umožňuje vidieť to, na čo sme na Slovensku zvyknutí, v jasnejšom svetle.
16.03.2018 | Tomáš Profant
Destabilizácia obchodu zasiahne najslabších, varuje odborník
Negatíva pri amerických clách na oceľ a hliník prevažujú nad pozitívami. Náš Tomáš Profant v rozhovore pre Pravdu hovorí, že globalizácia má mnohé negatívne sociálne dosahy, takže jej obmedzenie a regulácia sú chvályhodné. "Tu však zatiaľ ide o jednostranné opatrenie, ktoré namiesto pokojných zmien môže mať za následok destabilizáciu, na ktorú zrejme doplatia tí najslabší," upozorňuje.
15.03.2018 | Jakub Eberle
Koaliční smlouva uzavřena
V Německu opět vznikla tzv. velká koalice. Je tato koalice perspektivní? A co si vůbec za daných podmínek pod slovem perspektivní můžeme představit? A posílí nyní svou pozici Alternativa pro Německo? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jakub Eberle.
14.03.2018 | Jakub Eberle
Seehofer končí v čele bavorské vlády
Dosavadní bavorský premiér Horst Seehofer končí ve své funkci. Má se stát ministrem vnitra v nové vládě kancléřky Merkelové, a to přesto že patřil k silným odpůrcům její přistěhovalecké politiky. Proč získal Seehofer tuto funkci, a bylo to jeho přání? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jakub Eberle.
12.03.2018 | Filip Tesař
EU, Balkán a migrace
Jak funguje spolupráce v rámci EU v otázkách bezpečnosti a také migrace? Jak se mění migrační trasy na Balkáně? Ubylo migrantů? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Filip Tesař.
12.03.2018 | Vladimír Handl
Co ne/čekat od nové německé vlády
Náš externí spolupracovník, Vladimír Handl, se v interview pro Info.cz pokusil o předběžné hodnocení nastupující vlády SRN. Uvedl mimo jiné, že pro novou vládu nebude otázka kvót pro přerozdělování uprchlíků v EU prioritou, téma nicméně zůstane na agendě a bude součástí širšího úsilí o reformu a posílení EU i o posílení principu solidarity. Německo se bude snažit získat země Visegrádu pro spolupráci v oblastech, kde mají podobné zájmy a přístupy.
08.03.2018 | Jan Kovář
Evropa po hlasování v Německu a Itálii
Jaký vliv na další dění v Evropské unii bude mít vytvoření vládní koalice v Německu a jaký nedělní volby v Itálii? Nad tím se v České televizi zamýšlel Jan Kovář.
05.03.2018 | Rudolf Fürst
Vlivní čínští podnikatelé
Je už jasné, proč se vyšetřovaný člen vedení firmy CEFC a Zemanův poradce Jie Ťien-ming dostal do nemilosti úřadů? Je problémem rostoucí rozpor mezi velkými korporacemi a vládou? Odkud se rekrutují šéfové takovýchto velkých korporací a stávají se konkurenty politiků? I na tyto otázky odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
02.03.2018 | Jan Eichler
Únor 1948 měl jasný mezinárodní kontext
Letošní rok je rokem řady výročí. Jedno z nich se týká i tzv. "vítězného února". Takzvaný vítězný únor 1948 má i svůj významný mezinárodní rozměr, kterému se v analýze pro deník Právo věnuje Jan Eichler.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 90

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...