Naši lidé v médiích

10.03.2017 | Mark Galeotti
Zeman: not so much Moscow’s 'trojan horse' as a symptom of Western malaise
Zeman, in his cavalier disregard for the niceties of consensus-building, his open doubts about the European project, his scare-mongering about a mythical migrant threat, is a symptom of a wider malaise in both the Czech Republic and the West as a whole. Addressing that on a fundamental level will naturally undermine the Zemans of this world, " writes Mark Galeotti in his article for bne IntelliNews regarding Zeman's confirmation to compete again in the 2018 presidental elections.
09.03.2017 | Petr Kratochvíl
Quo vadis, střední Evropo?
Jak západ vnímá V4? Čí hlas je v rámci V4 nejhlasitější? Měla by Česká republika spoléhat na V4 jako na svatý grál? Nejen nad těmito otázkami debatoval Petr Kratochvíl v besedě s Vítem Dostálem a Tomášem Brolíkem. 
09.03.2017 | Mark Galeotti
Corruption: Russia's greatest ally
Head of our Centre for European Security Mark Galeotti on Russia deliberates in an article for International Policy Digest over how the corruption in Western society helps Russia gain power.
08.03.2017 | Michal Kořan
Bitva dvou Poláků
Jak se staví Česko k bitvě dvou Poláků o křeslo předsedy Evropské rady? Proč se staví Polsko proti Donaldu Tuskovi, jedná se jen o vnitropolitický souboj? A jak pomáhá to, že je předsedou Evropské rady Polák, postavení střední Evropy v EU? Na ty to i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Michal Kořan.
06.03.2017 | Benjamin Tallis
Wilders security scare escalates Dutch election campaign
Netherlands far-right Freedom Party leader Geert Wilders has gone underground ahead of the country's general election, after a police agent reportedly leaked information about him to a Moroccan gang. Authorities have insisted Wilders is safe. Benjamin Tallis was interviewed regarding Geert Wilders by the RFI radio.
06.03.2017 | Jan Kovář
Vzestup euroskeptických politiků v EU
Šance populistů a pravicových extremistů je v evropském supervolebním roce nejvyšší za celá desetiletí.  Může za to voličský posun doprava, nebo neobliba tradičních stran?  A co inspirace v USA? Pokud by populisté uspěli, nepromarní své šance tím, že se spolu nedokážou dohodnout? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
05.03.2017 | Jan Eichler
Jan Eichler o odvolaném francouzském velvyslanci
Jan Eichler vystoupil v televizních zprávách TV Prima v souvislosti s odvoláním francouzského velvyslanece do České republiky Charlesem Malinasem.
03.03.2017 | Jan Kovář
Sněmovna lordů schválila dodatek k vládnímu zákonu o brexitu
Sněmovna lordů přijala ve středu pozměňovací návrh k zákonu o aktivaci článku 50 týkající se zajištění residenčních práv občanů Evropské Unie i po vystoupení Velké Británie z EU. Jde v případě tohoto pozměňovacího návrhu o přítěž pro aktivaci článku 50? Pokud by VB takové rozhodnutí přijala, co by mělo být jeho obsahem? Existovala by možnost, aby EU takové rozhodnutí odmítla? A bude chtít VB podobné stanovisko z Bruselu – tedy, záruku, pro Brityv zemích EU?
02.03.2017 | Jan Kovář
Polsko nepodpoří kandidaturu Tuska na předsedu Evropské rady
Donald Tusk už oznámil opětovnou kandidaturu na předsedu Evropské rady v polovině února, jak moc její úspěch ohrožuje odmítavý postoj jeho domoviny? Jaké jsou vlastně jeho vztahy se stávající polskou vládou? Má šance ke zvolení někdo jiný než současný předseda ER? Jakým způsobem k výběru předsedy dochází, kdo o tom hlasuje a kolik hlasů je potřeba? Je dosavadní práce Donalda Tuska hodnocena v Bruselu pozitivně či neopak? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
28.02.2017 | Mark Galeotti
The Tao Of Lavrov
After nearly 13 years as Russia's top diplomat, Sergei Lavrov appears to be getting fed up. He also appears to have been marginalized and excluded from the decision-making process in Moscow. The story of the incredible shrinking foreign minister isn't just about Lavrov. It's about the downgrading of the Foreign Ministry as a whole, as well as the foreign policy professionals in the Putin regime. THe ongoing changes in governing of Russian foreign policy were the topic of RFE/RL Power Vertical Podcast, with Mark Galeotti as one of its guests.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 65

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...