Novinky

17.09.2013 |
Filip Tesař na Foru 2000
Spolupracovník ÚMV Filip Tesař vystupuje v rámci Fora 2000 na kulatém stolu s názvem "YUGOSLAVIA: HOW A TRANSITION CAN GO TERRIBLY WRONG".
10.09.2013 | UMV
Nové číslo: Vol 48, no 3, 2013. Životní prostředí a MV
V předkládaném monotematickém čísle najdete čtyři články a dvě recenze. Každý z článků přistupuje k problematice životního prostředí a mezinárodních vztahů pomocí specifické metodologie. K autorům čísla patří Vít Beneš, Robert Stojanov, Bára Duží, Šárka Waisová, Zuzana Trávníčková, Vladimíra Knotková a Arnošt Novák. Ve čtvrtletníku najdete recenze knihy Enough is Enough: Building a Sustainable Economy in a World of Finite Resources, kterou napsali Rob Dietz a Daniel W. O’Neil, dále sborníku Global Political Ecology, který uspořádali Richard Peet, Paul Robbins a Michael Watts. Volně ke stažení je článek Šárky Waisové Od hrozby k příležitosti: Vede nedostatek environmentálních zdrojů ke spolupráci?
09.09.2013 | Marek Čejka
On-line rozhovor na téma Sýrie
Naši pracovníci se aktivně zabývají děním v Sýrii. Současnou eskalaci syrské krize komentují jak v médiích, tak prostřednictvím blogování. Právě to je případ on-line rozhovoru s Markem Čejkou.
19.08.2013 | Petr Drulák
“Going Native? The Discipline of IR in Central and Eastern Europe“
What should be the new direction of the discipline of International Relations in Central and Eastern Europe? Is there time to stop looking west and start to look at one’s own society? Petr Drulak answers these questions in  Przeglad Europejski in his article „Going Native? The Discipline of IR in Central and Eastern Europe“
16.07.2013 | Petr Kratochvíl
Skandál ovlivnil pověst České republiky
Skandál, který se týkal i bývalé vlády, ovlivnil pověst České republiky v zahraničí.
12.07.2013 |
The EU as a Political Actor - editoval Petr Kratochvíl
Inovativně prozkoumat různé rysy evropské integrace je cílem nové publikace editované Petrem Kratochvílem. Sjednocujícím tématem celé knihy je „Evropská unie jako aktér mezinárodních vztahů“.
10.07.2013 | Filip Tesař
Kniha F.Tesaře: MŮŽEME, CHCEME, DOKÁŽEME?
Kniha Můžeme, chceme, dokážeme? Česká ekonomická, veřejná a kulturní diplomacie a Balkán rozebírá možnosti české ekonomické diplomacie vůči balkánskému regionu, s cílem zhodnotit potenciál, popsat aktuální limity a nastínit možnosti dalšího rozvoje ekonomických vztahů s Balkánem. Nabízí obšírné kvantitativní zhodnocení dosavadního vývoje česko-balkánských ekonomických vztahů a navrhuje základní východiska pro český přístup k Balkánu. Knihu je možné si koupit v našem e-shopu.
09.07.2013 | Ondřej Ditrych
O. Ditrych pro EUISS o Gruzii
Gruzie je stát se zajímavou a bouřlivou historií, který během posledních dvou desetiletí zažil tři řežimní převraty. V říjnu se zde budou konat prezidentské volby. Tato událost se jistě stane pozorně sledovaným mezníkem v pokračující poltiické přeměně celé země.
03.07.2013 | Luboš Palata
Filip Tesař o vstupu Chorvatska do EU
Čechy oblíbené Chorvatsko se v pondělí stano 28 členem EU. Podle balkanisty Filipa Tesaře z Ústavu mezinárodních vztahů měla země při vstupu nebývale přísné podmínky. To, o čem se v případě Bulharska a Rumunska předpokládalo, že se doladí po vstupu, mělo být nyní hotovo předem, říká v rozhovoru pro iDNES.cz.
26.06.2013 | Petr Kratochvíl
P. Kratochvíl k vyjádření německého prezidenta
"Prezident není druhá vláda, slyšel prý Zeman v Německu. On to popírá."


1 ... 40 41 42 43 44 45 46 ... 53

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trump’s Folly and the Call to Europe
Mezinárodní Politika has established cooperation with the Peace R...