Novinky

25.04.2017 | Vít Beneš
Call for Papers - Energetická politika a bezpečnost Evropské unie
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, časopis Mezinárodní vztahy vypisuje výzvu k podávání návrhů článků pro monotematické číslo na téma ENERGETICKÁ POLITIKA A BEZPEČNOST EVROPSKÉ UNIE
21.04.2017 | Vít Beneš
Komentář: Vít Beneš o tureckém referendu
Nastupuje v Turecku diktatura? Co referendum znamená pro vztahy EU - Turecko? Náš výzkumný pracovník Vít Beneš odpovídá v tomto krátkém videu.
21.04.2017 | ÚMV
Institute of International Relations named "most prominent"
The Institute of International Relations was mentioned in a academic article "Think Tank Involvement in Foreign Policymaking in the Czech Republic and Poland"  in Italian Journal of International Affairs written by David Cadier & Monika Sus. Read below what these authors had to say about the Institute of International Relations. The citation follows.
19.04.2017 | Mark Galeotti
Crimintern: How the Kremlin uses Russia’s criminal networks in Europe
New report by Mark Galeotti published by the European Council on Foreign Relations focuses on the Russia’s criminal networks in Europe.
18.04.2017 | Veronika Bílková
Nová reflexe na téma: Použití chemických zbraní v Sýrii a útok USA
Ve čtvrtek 6. dubna 2017 provedly USA raketový útok na Sýrii. Učinily tak v reakci na chemický útok, který se odehrál o dva dny dříve ve městě Chán Šejchún, v povstalci kontrolované provincii Idlib, při němž bylo zabito 80 a zraněno více než 200 civilistů.
13.04.2017 | Miroslav Tůma
Nadějný začátek sjednávání úmluvy zakazující jaderné zbraně
V sídle OSN v New Yorku se 27.–31. 3. 2017 uskutečnilo, za předsednictví kostarické velvyslankyně Elayne Whyte Gómezové, první kolo jednání konference k sjednání smlouvy zakazující jaderné zbraně (užití, výrobu, vlastnictví atd.)
12.04.2017 | Vít Beneš
Nová 5minutovka: Je EU v krizi?
Je EU v krizi? Náš výzkumník Vít Beneš si to myslí. Poslechněte si, jaké pro to má důvody a co se s tím podle něj dá dělat v nové Pětiminutovce ze světové politiky.
10.04.2017 | ÚMV
Mezinárodní vztahy 1/2017
Právě vyšlo nové číslo časopisu Mezinárodní vztahy. Přemysl Štěpánek v něm zkoumá nový klimatický režim a závazky členských států EU, Michal Kolmaš konzultuje národní identitu v mezinárodních vztazích a Jan Fluxa recenzuje knihu na témá možného roustoucího vlivu velkých měst na vládnutí. Články na tato témata a další recenze a diskuze naleznete v novém vydání Mezinárodních vztahů.
10.04.2017 | Michal Kořan
Does Democracy Matter?
Michal Kořan contributed a chapter "East Central Europe and the Future of Democracy: A Case for a Transatlantic Democratic Reset" to the new publication "Does Democracy Matter? The United States and Global Democracy Support" edited by Adrian Basora; Agnieszka Marczyk and Maia Otarashvili and published by prestigious Rowman & Littlefield.
10.04.2017 | Veronika Bílková
New reflection on the use of chemical weapons in Syria and the US attack
On Thursday 6 April 2017, the US carried out a missile strike in Syria. It did so in response to the chemical attack which had taken place two days earlier in the town of Khan Sheikhoun, in the rebel-controlled part of the Idlib province, killing 80 and seriously injuring more than 200 civilians.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 45

Knihy

Uroš Svete, Damijan Guštin, Janja Vuga, Rok Zupančič, Jelena Juvan

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...