Novinky

Nová kniha: Muslimské bratrstvo v současnosti
Jan Daniel, Marek Čejka a Jaroslav Bureš jsou autory nové publikace, která se soustředí na panarabské hnutí Muslimské bratrstvo a s ním spřízněné politické strany a hnutí. Kromě okolností vzniku a historie jeho regionálních odnoží se podrobněji zaměřuje na současnost a hodnotí dopady vojenského převratu, během něhož byl svržen egyptský prezident Mursí.
30.03.2017 |
Think Visegrad Fellowship – Call for proposals 2017
Expert fellows from non-Visegrad countries with at least five years’ experience in their field of research are cordially invited to join the Think Visegrad Fellowship programme. Application dossiers consisting of the application form, structured CV (including the list of publications) and a motivation letter (maximum 300 words) are to be submit-ted to thinktank@sfpa.sk by April 28, 2017.
27.03.2017 | Mark Galeotti
Mark Galeotti on Russian Protests
Mark Galeotti comments on recent protests in Russia. The co-ordinator of the Centre for European Security, IIR, explains the three most important things about them. Must watch!
24.03.2017 | Vladimír Trojánek
Zemřela Klára Vachulová…
V 90 letech zemřela naše bývalá kolegyně Klára Vachulová, bylo jí 90 let a prožila naplněný život.
22.03.2017 | Mark Galeotti
A European Response to Russian Intelligence Activity
Russian spies do not simply gather information, but seek directly to undermine European solidarity, and require a response to match.
21.03.2017 | Michal Kořan
Central Europe: The Death of Dreams?
Michal Kořan, as part of the project Think Visegrad, published a Policy Brief on the stance of Central Europe within the European Union from the viewpoint of liberal democracy and its current political leaders.
20.03.2017 | Veronika Bílková
Když se dva perou, třetí je soudí – Ukrajina a Ruská federace u Mezinárodního soudního dvora
Ve dnech 6.–9. března 2017 proběhlo u Mezinárodního soudního dvora (MSD) v Haagu první slyšení ve sporu mezi Ukrajinou a Ruskou federací. Slyšení se zatím netýkalo jádra sporu, ale jen žádosti Ukrajiny o vydání prozatímních opatření podle článku 41 Statutu MSD. Na rozhodnutí Soudu si ještě nějaký čas počkáme, již nyní ale stojí za to stručně shrnout, čeho se případ týká, a zamyslet se nad tím, nakolik má Ukrajina šanci v něm uspět.
20.03.2017 | Mark Galeotti
Solidarity, Securitisation, and Europe in an Age of Hybrid Threats
Mark Galeotti contibuted to the Central European Political Science Review (CEPSR, ISSN: 1586-4197 977158649005) analysis on the series of threats Europe is facing from Russia.
17.03.2017 | Miroslav Nožina
Beseda s Miroslavem Nožinou
Miroslav Nožina besedoval s účastníky festivalu Jeden svět o situaci v Kambodži. Beseda se konala u příležitosti promítání filmu „Exil“  kambodžského režiséra Rithy Panhe (Rinthy Panh) v kině Světozor, dne 10. 3. 2017, 16 hod.
16.03.2017 | Jan Daniel
Pozvánka: Facebook a revoluce
Facebook jako sociální síť má určitý dopad na každodenní život většiny z nás. Pojďte si poslechnout, jaký vliv měl na průběh Arabského jara. Zveme vás na debatu s Janem Danielem, naším výzkumným pracovníkem a členem Centra evropské bezpečnosti a s analytikem a arabistou Janem Veselým. Moderuje Zbyněk Tarant z Katedry blízkovýchodních studií ZČU. Debata se koná ve čtvrtek 23. 3. 2017 od  17:00 v místnosti  ST 210 Fakulty filosofické Západočeské univerzity v Plzni v rámci Festivalu arabské kultury.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 43

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...