Naši lidé v médiích

09.08.2017 | Tomáš Profant
Slovenská vládní krize
Tomáš Profant okomentoval v ranních zprávách slovenské televize RTVS současnou krizi vládní koalice na Slovensku.
08.08.2017 | Petr Kratochvíl
Mezinárodní srovnání LGBT+ práv
V rámci každoročního festivalu Prague Pride uspořádal ÚMV seminář „Lidská práva a každodenní realita LGBT+ lidí od Ria přes Moskvu, Dillí a Šanghaj do Kapského Města“. Hostem Českého rozhlasu byl v této souvislosti Petr Kratochvíl, který se specializuje na oblast Ruska. Odpovídal na otázky týkající se LGBT+ menšin ve světě a rozebíral i kauzu čečenských detenčních táborů internujících homosexuály.
03.08.2017 | Jan Eichler
Doktríny a růst vojenského ega USA
V návaznosti na koncepci Priority pro 21. století byly ve Spojených státech postupně schváleny další doktrinální dokumenty. které v deníku Právo rozebírá Jan Eichler.
02.08.2017 | Petr Kratochvíl
USA budou dodávat uhlí Ukrajině
Proč budou USA dodávat uhlí Ukrajině, která má vlastní bohaté nerostné zásoby? A co tento krok znamená z hlediska Trumpovy politiky vůči Rusku? I na to odpovídal Rádiu Slovensko Petr Kratochvíl.
01.08.2017 | Filip Tesař
Rozdělí se Kosovo?
Srbské elity připustily možnost rozdělení Kosova. Hlavním motivem je přání Srbska vstoupit do 'Evropské unie, které komplikují právě napjaté vztahy s Kosovem. Zda a v jaké podobě by rozdělení přicházelo v úvahu, i na tuto otázku odpovídal Českému rozhlasu náš externí spolupracovník Filip Tesař.
Pohled do nitra opomíjené Rady Evropy
Ve Štrasburku nezasedají pouze poslanci Evropského parlamentu. Málokdo ví, že francouzské město nedaleko hranic s Německem je také sídlem instituce, která už téměř sedm desítek let dohlíží na ochranu lidských práv či demokracii v Evropě a snaží se řešit problémy společnosti, jako je diskriminace menšin nebo xenofobie. Na fungování Rady Evropy se server Info.cz ptal také Veroniky Bílkové a Jana Kováře z ÚMV.
31.07.2017 | Jan Kovář
Evropské obavy z protiruských sankcí
Jde v otázce uvalení amerických sankcí na Rusko více o obchod nebo politiku? Jakými protiopatřeními chce reagovat EU, která se současnou podobou sakncí nesouhlasí?Jsou všechny země EU jednotné v tom, že protiopatření EU podporují? A omezí sankce v případě jejich schválení Senátem a prezidentem USA snahy Donalda Trumpa zlepšit vztahy s Kremlem? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
27.07.2017 | Petr Kratochvíl
Návrh nových protiruských sankcí
Americká Sněmovna reprezentantů schválila nové protiruské sankce, zaměřené ve velké míře na energetický sektor. Jejich možný dopad, proč staví prezidenta do nezáviděníhodné pozice i to, proč vyvolaly nevoli EU, komentoval pro Český rozhlas Petr Kratochvíl.
27.07.2017 |
Historiky nebo sociology potřebujeme stejně jako start-upy v Silicon Valley
Mark Galeotti odpovídal Hospodářským novinám na to, jak vidí stav a roli společenskovědního výzkumu v Česku z pozice cizince, který u nás působí jako humanitní vědec.
27.07.2017 | Jan Kovář
Evropská komise se znovu zabývá situací v Polsku
Evropská komise se znovu zabývá situací v Polsku. Jaký lze očekávat další postup v otázce rozmělňování právního státu v Polsku? A potřebuje polské soudnictví opravdu tak zásadní reformu? Jaké nástroje mají k dispozici EU a Evropská komise? Jakou lze očekávat reakci polské vláda na varování a doporučení od Evropské komise? A jak funguje postup při aktivaci článku 7 a možného pozastavení hlasovacích práv Polska? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...