Naši lidé v médiích

13.04.2017 | Petr Kratochvíl
Ostře sledovaná schůzka
Ruský a americký ministr zahraničních věcí se setkali, aby si promluvili o situaci v Sýrii, boji proti terorismu a především o současných mimořádně špatných vztazích Ruska a USA. Petr Kratochvíl jejich setkání komentoval pro Český rozhlas i Českou televizi. Jednání bylo dle jeho slov formální a chladné. Jsou vztahy obou zemí opravdu horší než za Obamy? Mýlili se ti, kdo obviňovali Trumpa z přehnané náklonosti k Rusku? Kolik z toho, co Trump a Putin dělají a říkají, je míněno mezinárodně a kolik jsou jen argumenty pro domácí společnost? A co spory těchto dvou velmocí znamenají pro vývoj v Sýrii? Dozvíte se ve vystoupeních ředitele Ústavu mezinárodních vztahů.
11.04.2017 | Jan Eichler
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi v Sýrii se znovu diskutuje o věrohodnosti důkazů o viníkovi. Zásadní otázka zní, zda tyto zbraně někdo skutečně použil, nebo zda je někdo úkladně podstrčil, aby vyvolal celosvětové rozhořčení." Nad touto otázkou se zamýšlí i Jan Eichler pro deník Právo.
10.04.2017 | Lukáš Tichý
Isláme, stát!
Co přijde po islamistech okupujících území Iráku a Sýrie? Budoucnost ve dvou scénářích možného vývoje představuje v článku pro časopis Euro Lukáš Tichý.
10.04.2017 | Michal Kořan
Boris Johnson nejede do Moskvy
Britský ministr zahraničí Borise Johnson odvolal plánovanou návštěvu Moskvy a vyzývá Rusy, ať přestanou podporovat syrský režim Bašára Asada. Nakolik to signalizuje sblížení amerických a britských postojů? A proč bylo zrušení návštěvy překvapivé i pro samotné Brity? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Plus Michal Kořan.
10.04.2017 | Mark Galeotti
Terror in Russia and the West: A Need for Compassion
"Europe’s lights were dark for St. Petersburg’s tragedy. It was neither right, nor smart," wrote Mark Galeotti for Moscow Times in his analysis of Petersburg's terrorist attack.
10.04.2017 | Jan Daniel
Trump chtěl ukázat rozhodnost. Rusové mu zřejmě nebránili, míní odborník
"Americký prezident Donald Trump chtěl útokem na syrskou základnu dát mimo jiné najevo sílu, rozhodnost a také odlišnost od Baracka Obamy, míní Jan Daniel z Ústavu mezinárodních vztahů. Podle jeho vyjádření pro iDNES.cz to ale není jasná předzvěst invaze nebo dalších úderů. A to i proto, že nyní není zřejmé, kdo z Trumpových poradců tvoří „syrskou“ politiku Bílého domu."
07.04.2017 | Mark Galeotti
A Few Quick and First Thoughts on the US Airstrike on Syria
The use of chemical weapons against civilians cannot continue with impunity, but is a 50-missile strike the right response? Mark Galeotti answers this question at his blog, In Moscow's Shadows.
07.04.2017 | Tomáš Profant
Zrkadlo antikomunizmu
Tomáš Profant se pro server deníku Pravda zamýšlí nad ideologickými dopady nové hry Slovenského národního divadla, Elity.
06.04.2017 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl pro Český rozhlas Plus o teroristickém útoku v Petrohradě
Ředitel ÚMV Petr Kratochvíl na vlnách Českého rozhlasu Plus komentoval okolnosti teroristického útoku v Petrohradu. V jeho vystoupení se mimo jiné dozvíte proč se Rusko brání spojování atentátu s angažmá v Sýrii nebo jak rozumět slovům ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje Lavrova o nutnosti globální spolupráce proti terorismu.
05.04.2017 | Jan Eichler
Francouzi si lámou hlavu, koho volit
Za pár týdnů bude svět znát jméno nového francouzského prezidenta. Nedávné televizní debaty mezi pěticí nejsilnějších kandidátů ukázaly, jaké momenty nejvíc zajímají francouzské voliče a tato témata okomentoval pro deník Právo i Jan Eichler.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 67

Knihy


Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...