Naši lidé v médiích

15.01.2018 | Rudolf Fürst
Zeman a Čína
Rüdolf Fürst patří mezi odborníky citované v článku Hospodářských novin "Ze Západu na Východ. Jak se Miloš Zeman stal přítelem Číny a nežádoucí osobou v USA".
12.01.2018 | Jakub Eberle
Rozhovory o nové německé vládě
Jednání o možné nové německé vládě komentoval pro Českou televizi i Český rozhlas Jakub Eberle. Je pravděpodobnější menšinová vláda Angely Merkelové s podporou nebo tolerancí sociální demokracie? Komu budou voliči dávat větší vinu, že Německo je stále bez vlády - CDU/CSU, nebo SPD? Jak moc od zářijových voleb oslabila pozice Angely Merkelové? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovorech níže.
12.01.2018 | Jan Eichler
Bude mít také Trump "svoji" válku?
Téměř každý americký prezident vedl nějakou válku. Bude mít také Trump "svoji" válku? Tuto otázku si v reakci na analýzu amerického odborníka Philippa Gordona pokládá v článku pro deník Právo Jan Eichler.
11.01.2018 | Jan Kovář
Budoucnost rozpočtu EU
Jan Kovář komentoval pro Českou televizi plánovaný víceletý finanční rámec Evropské unie. Co přinese České republice? Pohoršíme si výrazně? A jaké další klíčové finanční výzvy EU čekají, zvláště s ohledem na vystoupení Velké Británie z EU? Poslechněte si rozhovor níže.
10.01.2018 | Jan Daniel
Asad se blitzkriegem snaží rozpůlit baštu an-Nusry, Turci zuří
Syrská armáda na konci roku zahájila ofenzivu na jihu provincie Idlíb, bašty protiasadovských povstalců a islamistů napojených na teroristickou síť al-Káida. Jednotky prezidenta Bašára Asada rychle postupují, čímž vzbudily značnou nevoli Turecka. Vývoj v Sýrii pro iDNES.cz komentoval i Jan Daniel.
08.01.2018 | Jakub Eberle
Jednání o německé vládě
Posunula se jednání o německé koalici? Proč trvají tak dlouho? Dá se očekávat výsledek, nebo je situace spíše nepředvídatelná? A jaká jsou hlavní sporná témata? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jakub Eberle.
04.01.2018 | Petr Kratochvíl
Klíčové volby Evropy. K urnám půjdou lidé v Rusku, Itálii nebo Maďarsku. Proč je sledovat?
V následujícím roce čekají klíčové volby hned několik zemí, k urnám půjdou lidé v Rusku, Itálii nebo Maďarsku. Na otázku proč sledovat právě ty ruské odpovídal serveru Info.cz Petr Kratochvíl.
04.01.2018 | Jan Kovář
Co čeká Evropu v roce 2018?
Jan Kovář v České televizi komentoval novoroční projevy evropských státníků a zamýšlel se i nad tím, co čeká Evropu a EU v roce 2018.
02.01.2018 | Jan Eichler
Anexe Krymu jako hotová věc – Zeman v tom není sám
Jan Eichler v článku pro deník Právo připomíná analýzu francouzského experta Renauda Girarda věnující se anexi Krymu a ukrajinské krizi.
22.12.2017 | Jan Eichler
Trump rok v úřadě. A je pod palbou amerických kritiků
Uzavírá se první rok Trumpova působení ve funkci prezidenta USA. Při té příležitosti se za velkou louží začíná bilancovat, co šéf Bílého domu dosud předvedl. Bilancuje i Jan Eichler v nejnovějším článku pro deník Právo.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 85

Doporučujeme

Democracy can die fast
"The thing about change is that it can happen very quickly. You can...
Seminar on Contemprorary Nuclear Disarmament
Center for International Law of the Institute of International Rela...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...