Naši lidé v médiích

03.04.2018 | Jan Kovář
Britské výročí
Uplynul rok od doby, kdy Velká Británie oznámila svůj odchod z Unie. Co se za ten rok událo? To komentoval pro Český rozhlas mimo jiných i Jan Kovář.
29.03.2018 | Mark Galeotti
Britain Has No Clue Why It’s Punishing Russia
"Before you sanction Putin, it would help to know what you're after," writes Mark Galeotti in his analysis for Foreign Policy. The analysis focuses on British retaliatory measures in response to attack on former Russian spy and his daughter.
29.03.2018 | Jan Hornát
Paul Ryan’s visit to Prague
The Speaker of the US House of Representatives Paul Ryan was in the Czech Republic on a two-day visit, the highest-placed US official to visit the country in nine years. Although the visit had been labelled as private, the US House Speaker had a packed agenda of meetings with Czech politicians and he was the first foreign official ever to address a session of the Czech Chamber of Deputies. Daniela Lazarová from Radio Prague spoke with our Senior Researcher Jan Hornát and asked him to comment on the significance of this visit.
29.03.2018 | Petr Kratochvíl
Prague has become a hub for Russian activities in broader Central Europe
President Putin’s re-election for a fourth term in office has evoked mixed reactions in the Czech Republic, reflecting the different perceptions of Russia today. President Zeman, who is seen as a strong supporter of President Putin, presents Russia as a promising business partner, but many politicians and ordinary people in this country still see Russia as a threat. So is Russia under Putin a partner or a threat – that’s a question Daniela Lazarová from Radio Prague put to our Director, Petr Kratochvíl.
Egypt's War on Terror: A Year Later
A year ago, Dr. Helena Reimer Burgrová, IIR's Associate Researcher wrote the paper ‘Egypt´s failing war on terror’ for the Egypt Policy Brief series of the Heinrich-Böll-Foundation. A year on she sees a mounting escalation of the so called ‘War on Terror’ waged by President Abdel Fatah al-Sisi. With scores of dead civilians especially in Sinai, Reimer Burgrová assesses, that al-Sisi tries to legitimize his rule, while failing to provide real security for the Egyptian people.
22.03.2018 | Jan Eichler
Zadržení Sarkozyho
Jan Eichler byl hostem České televize v souvislosti se zadržením bývalého francouzského prezidenta Sarkozyho. Sarkozy čelí podezření, že jeho prezidentskou kampaň financoval režim Muammara Kaddáfího. Dala by se v Sarkozyho politických krocích vystopovat linka, která by svědčila o jeho náklonosti vůči Libyi? a jak vnímají Sarkozyho Francouzi dnes? I na tyto otázky naleznete odpovědiv rozhovoru níže.
22.03.2018 | Miroslav Tůma
Zahájila KLDR předběžné testování jednoho z jaderných reaktorů?
KLDR pravděpodobně zahájila předběžné testování jednoho z jaderných reaktorů, naznačují to satelitní snímky. Situaci komentoval v České televizi Miroslav Tůma. Ten odpovídal například i na to, nakolik myslí KLDR vážně svůj zájem o jednání nejvyšších představitelů Jižní a Severní Koreje a USA.
22.03.2018 | Jan Eichler
Jaký ohlas vyvolá Mattisova doktrína?
Ve světě se diskutuje o Národní obranné strategii USA 2018, kterou výrazně koncipoval a samozřejmě podepsal stávající ministr obrany Jim Mattis.   Této doktríně se ve své analýze pro deník Právo věnuje i Jan Eichler.
21.03.2018 | Petr Kratochvíl
Ruské volby
Ředitel ÚMV Petr Kratochvíl byl hostem speciálního vysílání Českého rozhlasu k ruským volbám. O vítězství Vladimira Putina nikdo nepochyboval, co tedy bylo jeho cílem ve volbách, počet hlasů či účast voličů? Bylo nutné zvyšovat zájem voličů o volby, vzhledem k téměř jasným výsledkům? V jakém stavu je dnes ruská společnost, srovnáme-li situaci s volbami minulými? A co znamená Putinova výhra pro mezinárodní společenství? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
20.03.2018 | Alica Kizeková
Summit Trump-Kim: případ pro opatrný optimismus
Dne 8. března 2018 Čchong Ui-jong, ředitel jihokorejské Národní bezpečnostní kanceláře, oznámil, že prezident Trump souhlasil s návrhem na summit USA-KLDR. Severokorejský vůdce Kim Čong-un ještě tuto nabídku veřejně nepotvrdil, ale pokud se tato schůzka, plánovaná na květen, bude konat, půjde o historické setkání úřadujícího prezidenta Spojených států se severokorejským lídrem. Více se dočtete v článku Alice Kizekové.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 90

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...