Naši lidé v médiích

Česko-britské vztahy po brexitu. Víme, jaké je chceme?
"Jednání o brexitu mezi EU a Velkou Británií pokročila do druhé fáze. Pomalu se začíná řešit podoba budoucích vzájemných vztahů. Jak si je představuje Česká republika?" Na to se ptá EurActiv a cituje i našeho Jana Kováře.
22.02.2018 | Jan Kovář
Euroscepticism is on the Rise in the Czech Republic
Jan Kovář explores the rising euroscepticism in the Czech Republic in his newest article for Emerging Europe.
Rezignace jihoafrického prezidenta
Ondřej Horký-Hlucháň komentoval pro Rádio Slovensko rezignaci jihoafrického prezidenta Jacoba Zumy.
20.02.2018 | Jakub Eberle
Osud Merkelové v čele Německa drží v rukou rozpolcená SPD. Co zemi čeká po referendu?
Po pěti měsících od německých voleb do Bundestagu je německá kancléřka Angela Merkelová krůček od vzniku další velké koalice křesťanskodemokratického bloku CDU/CSU se sociálními demokraty SPD. Osud nové vlády v tuto chvíli visí právě na SPD, která bude o schválení těžce dojednané koalice od zítřka rozhodovat ve vnitrostranickém referendu. Německá sociální demokracie je však hluboce rozdělená a jak 464 tisíc členů SPD nakonec rozhodne, zatím není stoprocentně jasné. Pokud by však smetli dohodu o alianci s CDU/CSU ze stolu, Merkelová i celé Německo by se musely připravit na skutečně horké chvilky a mohlo by dojít i na předčasné volby. „Vyloučené ale není nic, protože v tuto chvíli se v Německu děje něco, co v historii spolkové republiky nemá precedent,“ říká pro INFO.CZ Jakub Eberle.
19.02.2018 | Filip Tesař
Deset let od vyhlášení nezávislosti Kosova
Kosovo oslavilo deset let od formálního vyhlášení nezávislosti na Srbsku. Srbsko nezávislost Kosova přesto i nadále odmítá uznat. Filip Tesař, odborník na Balkán a externí spolupracovník ÚMV, byl v souvislosti s výročím hostem Českého rozhlasu. Je šance, že Srbsko kosovskou nezávislost někdy uzná? Má i Kosovo ambici stát se členem EU? I na tyto otázky hledejte odpovědi v rozhovoru níže.
19.02.2018 | Tomáš Profant
Naozaj klesá vo svete chudoba?
Tomáš Profant ve svém nejnovějším komentáři pro slovenské periodikum Pravda reaguje na tvrzení, že ve světě klesá chudoba.
19.02.2018 | Mark Galeotti
Russia's Hunger Games
Presidential elections will be held in Russia soon, and not many doubt their outcome. Big clue about how Vladimir Putin will govern in his fourth term will be revealed by what he does with the security services after the election. Russian media has been filled with speculation and leaks about how the Kremlin leader is planning a major shake-up of his siloviki. Where is the Russian security state going? Listen to Mark Galeotti as a co-host of the RFE/RL Power Vertical podcast.
16.02.2018 | Jakub Eberle
SPD mění vedení
Martin Schulz skončil ve vedení německé sociální demokracie (SPD) a místo sebe navrhl šéfku poslanců SPD Andreu Nahlesovou, kterou podpořilo i vedení strany. Dění pro Český rozhlas okomentoval Jakub Eberle. Bude navrhovaná změna vůbec možná? Jaký dopad bude mít na jednání o velké koalici? I to se dozvíte v rozhovoru níže.
16.02.2018 | Mark Galeotti
Size Doesn’t Matter for Spies Anymore
"In the era of cyber-espionage, even the smallest countries can play on the biggest stage," writes Mark Galeotti in his argument published by Foreing Policy.
13.02.2018 | Jan Eichler
Ruská asymetrická válka a Západ
Od vypuknutí bojů na východní Ukrajině se v celém světě stále opakuje, že Rusko vede proti Západu tzv. hybridní válku. Co to vlastně je? I na to se pokouší odpovědět analýza Jana Eichlera v deníku Právo.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 88

Doporučujeme

Volná pracovní pozice: Ředitel/ka výzkumu
Ústav mezinárodních vztahů Praha (ÚMV) je významnou českou v...
Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...

Nejčtenější

Vacancy Notice: Research Director
The Institute of International Relations Prague (IIR) has been the ...
Jaký ohlas vyvolá Mattisova doktrína?
Ve světě se diskutuje o Národní obranné strategii USA 2018, kt...