Naši lidé v médiích

13.06.2017 | Petr Kratochvíl
Tajné plány Moskvy v Makedonii
Ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl komentoval tajné dokumenty makedonské zpravodajské služby, které unikly na veřejnost. Podle nich chce Rusko zabránit balkánským zemím vstoupit do NATO a hodlá tak vytvořit pásmo neutrálních států. Dle těchto záznamů jsou ruští špioni a diplomaté od roku 2008 zapojeni do snahy šířit propagandu v Makedonii a vyvolat rozkol v zemi. Působení Moskvy se však neomezuje jen na jedinou zemi, cílem je ovlivnit nálady a dění na celém Balkáně.Jsou tato zjištění překvapující?  A nakolik bylo popsané mnohaleté snažení Moskvy úspěšné? V čem hlavně poselství Ruska selhávalo? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete v rozhovoru pro Český rozhlas.
12.06.2017 | Jan Kovář
Británie po volbách
Další vystoupení Jana Kováře v médiích v souvislosti s předčasnými britskými volbami a jejich pro někoho překvapivými výsledky. Rozhovor poskytl slovenskému deníku SME a vystoupil i v České televizi.
12.06.2017 | Mark Galeotti
Zolotov's Army
Mark Galeotti, as co-host of the Power Vertical Podcast discussed the Russian National Guard, its controversial leader, how they fit into the constellation of Russia's security services, and what we should expect from them.
12.06.2017 | Mark Galeotti
Putin's message: make Russia great again
Is Russia a superpower or a house of cards? This was the subject of a debate organised by RaamopRusland in De Balie in Amsterdam and attended by our security expert Mark Galeotti. According to him, it is neither. In his opinion Putin is just 'agressively offensively defensive', trying to protect a weak state by using the flaws of the West. Even before Trump he was trying 'to make Russia great again'.
09.06.2017 | Jan Eichler
Společná obrana EU
Jan Eichler byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s konferencí o obraně a bezpečnosti, kterou v Praze pořádal Úřad vlády ve spolupráci s Evropskou komisí a zahájili ji společně Bohuslav Sobotka s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Jaký je vývoj snah o společnou evropskou obranu a jakou budoucnost má společná obrana EU? I na tyto otázky se dozvíte odpověď v rozhovoru níže.
09.06.2017 | Jan Kovář
Britské parlamentní volby 2017
Britské předčasné volby jsou u konce, otázky však zůstávají a zásadní rozhodnutí teprve musí být přijata. Co bylo klíčovým momentem voleb, rozhodovala domácí nebo zahraniční témata? Hrála roli osobnost Jeremyho Corbyna? A co Británii čeká nyní? Na tyto i další otázky odpovídal Jan Kovář České televizi, Českému rozhlasu i EurActivu.
07.06.2017 | Jan Kovář
Macron směřuje k vítězství
Může se Emanuel Macron stát novým evropským lídrem? Jakým hlavním výzvám čelí a jaké jsou jeho klíčové vize? A jak se jeho nástup projevil na vztazích Francie a Německa? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
07.06.2017 | ÚMV
Ráj na zemi
Čím ÚMV přitahuje špičkové zahraniční pracovníky? Na to odpovídali časopisu Respekt ředitel Ústavu Petr Kratochvíl a také další naši kolegové Mark Galeotti, Tamás Lattmann a Benjamin Tallis. Článek se dále zaměřoval na to, čím cizince lákají Praha a Česká republika natolik, že jim dali přednost před jinými působišti.
06.06.2017 | Jan Kovář
Británie před volbami
Co zajímá britské voliče těsně před volbami? Jakou vedou obě strany kampaň, na co se zaměřují? Může se prosazení předčasných voleb Mayové vymstít? A pokud zvítězí, skutečně bude mít silnější pozici v jednáních při odchodu z EU? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
02.06.2017 | Jakub Eberle
Začíná německo-český kongres v Augšpurku
Jakub Eberle dnes na ČT24 komentoval česko-německé vztahy v kontextu víkendového sudetoněmeckého sněmu. Minulost dnes podle něj sousedské vztahy nezatěžuje, její reflexe je ale na české straně omezená.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 71

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Vacancy for the Position of Director of the Institute of International Relations Prague
In accordance with the provisions of Section 18, Subsection (2)(h),...
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...