Novinky

09.05.2014 |
New publication: Tracing the Discourses of Terrorism
"Tracing the Discourses of Terrorism. Identity, Genealogy and State" is a new publication by Ondřej Ditrych.
05.05.2014 |
Vyhlášení výběrového řízení na pozice samostatný vědecký pracovník/pracovnice
Vyhlášení výběrového řízení na pozice samostatný vědecký pracovník/pracovnice se zaměřením na mezinárodní bezpečnost.
05.05.2014 |
České vize Evropy?
Nakladatelství Academia přináší novou publikaci "České vize Evropy? Manuál k naší evropské debatě". Mezi autory, kteří se spojili pod vedením editora Petra Hlaváčka, je i ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl.
15.04.2014 | Miroslav Nožina
Knižní novinka: PASÁSON BANDÁ PHAO: HORSKÁ ETNIKA A STÁT V LAOSU
Laos patří mezi etnicky nejrozmanitější státy na světě. Zhruba polovinu jeho obyvatel tvoří etnická majorita, Laové, zbytek je složen z příslušníků desítek značně rozdílných etnických skupin. Význačnou část z nich tvoří tzv. horská etnika, v Laosu nazývaná pasáson bandá phao – „kmenový lid“. Jim je věnována nová publikace Miroslava Nožiny
31.03.2014 |
JDI 2014
JDI Youth Dialogue Conference 2014. This year with Petr Drulák, the First Deputy Minister of Foreign Affairs and Vít Beneš, Researcher from our Institute.
28.03.2014 |
ÚMV boduje
V loňském roce jsme v hodnocení vědy a výzkumu MŠMT získali v průměru druhý nejvyšší počet bodů na výsledek ze všech veřejných institucí, více než ostatní české univerzity a výzkumné ústavy. I to svědčí o kvalitě výzkumu, který na Ústavu mezinárodních vztahů probíhá!
27.03.2014 | Jana Kotasová
Perspectives Review: Europeanization via Discursive Practice – Articulation of EU Norms in the Domestic Policy Debate on Territorial Reforms in the Czech Republic and Slovakia (by Senka Neuman Stanivuković)
Original article by: Senka Neuman Stanivuković, Ph.D. candidate in Rijksuniversiteit in Groningen Review by: Jana Kotasová, PR assistant at IIR
27.03.2014 | Anja Grabovac
Perspectives Review: Turn the Other Greek. How the Eurozone Crisis Changes the Image of Greeks and What Visual Representations of Greeks Tell Us about European Identity (by Daniela Chalániová)
Original article by: Daniela Chalániová, PhD student in the study programme International Relations and European Studies at Metropolitan University Prague/the Institute of International Relations in Prague; lecturer at the Anglo-American University. Review by: Anja Grabovac, PR assistant at IIR
25.03.2014 |
26. 3. ČÍNA OBJEVUJE STŘEDNÍ EVROPU
Čína se dosud bezprecedentním způsobem začala zajímat o postkomunistickou Evropu mimo Ruska, iniciovala vytvoření regionálního seskupení ČLR + 16 zemí střední a východní Evropy a Balkánu. Do jaké míry představuje čínský trh perspektivu pro české exporty, jak ovlivní čínské investice prosperitu východní části EU, přispějí aktivnější kontakty s nestátními subjekty k většímu poznání a vytvoření dobrých kontaktů s Čínou? Budou aktivnější kontakty přispívat k hlubšímu pochopení a vzájemnému ovlivnění zemí východu a západu a jaké jsou možné politické dopady? Přednáší Ing. Rudolf Fürst, Ph.D.
20.03.2014 |
Nové Mezinárodní vztahy Vol 1, No 1 (2014)
Nové číslo Mezinárodních vztahů, 1/2014,  je pro Vás připraveno.


1 ... 36 37 38 39 40 41 42 ... 53

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...