Naši lidé v médiích

23.01.2018 | Jakub Eberle
Německo: Jednání pokračují
Němečtí sociální demokraté zahájí koaliční vyjednávání s unií CDU/CSU, a to přesto, že straně klesají preference a většina Němců si prý tzv. velkou koalici nepřeje. Jak moc je SPD rozštěpená, jaké jsou její možnosti a jaké jsou hlavní argumenty pro i proti koalici? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jakub Eberle. K tématu se vyjádřil i pro Horizont ČT24.
Czech Republic, Austria: A Populist Wave to the Assault of Europe
Our Deputy Director for Research Ondřej Horký-Hlucháň in the global edition of RFI on islamophobia and the fear of migrants in the current presidential campaign and as part of a larger report on the "Czech Republic, Austria: A Populist Wave to the Assauult of Europe" by Anissa El Jabri.
22.01.2018 | Mark Galeotti
Is Putin’s trolling “making Russia great again”?
"In many ways, Russia is the geopolitical equivalent of the internet troll, deliberately sowing discord. There is an obvious and severe critique to be made about such a foreign policy, but it is also worth appreciating just why the Kremlin has adopted it – and appears to feel it is working," writes Mark Galeotti in his article for Business New Europe.
22.01.2018 | Tomáš Dopita
Lack of Engagement?
Three people, three countries, threee minutes. What are the relations of Germany, Cyprus, the Czech Republic and Kosovo? Tomáš Dopita contributes in this short video-spot published by Open 333 platform on the Czech relations with Kosovo.
19.01.2018 | Mark Galeotti
Forget Britain’s nuclear deterrent – here’s what Russia is really afraid of
Russia is being weaponised to justify big-ticket buys for the UK military, yet there’s little talk of what Moscow thinks matter.... And what is that? Read Mark Galeotti's piece for The Guardian.
18.01.2018 | Filip Tesař
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zastřelen v úterý v Kosovské Mitrovici. V reakci na incident  se z Bruselu vrátila srbská delegace, která měla pokračovat v jednáních s kosovskými představiteli o normalizaci vztahů. K tragickému útoku se pro Horizont ČT24 vyjádřil spolupracovník ÚMV a odborník na oblast Balkánu, Filip Tesař.
Hybridní válka? Buďme s tím označením opatrní, radí experti
S hybridními hrozbami se v posledních letech „roztrhl pytel“. Máme se o ně zajímat, případně se jich obávat? A hrozí České republice? Rozlišujme vlivové operace a válku, radí v rozhovoru pro iDNES.cz Jan Daniel a Jakub Eberle z Ústavu mezinárodních vztahů, kteří českou debatu o hybridních hrozbách zkoumají.
17.01.2018 | Petr Kratochvíl
Lze prezidentské volby chápat jako střet o českou zahraniční politiku?
Lze prezidentské volby chápat jako střet o zahraničně-politickou orientaci ČR, nebo dokonce zjednodušit jejich druhé kolo na volbu mezi Východem a Západem? Jak velkou roli vůbec hrají otázky související se zahraniční politikou v prezidentské volbě? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, Petr Kratochvíl.
16.01.2018 | Mark Galeotti
Cyber Hysteria
Governments and media credit Russia with fearsome hacking capabilities―which happens to suit Moscow very well. The West should take concrete counter-measures, " writes Mark Galeotti in his analysis for Berlin Policy Journal.
16.01.2018 | Vít Beneš
SVĚT 2038
Jak bude vypadat svět v roce 2038? Na to se server iDNES.cz zeptal i Víta Beneše. Jen těžko lze předpokládat, že v roce 2038 bude svět vypadat zcela jinak, než je tomu dnes. Současné velmoci se zřejmě stále budou držet u kormidla světového dění. Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Vít Beneš upozorňuje, že by se v tomto ohledu mělo vycházet z toho, které země budou za dvacet let nejlidnatější.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 85

Doporučujeme

Democracy can die fast
"The thing about change is that it can happen very quickly. You can...
Seminar on Contemprorary Nuclear Disarmament
Center for International Law of the Institute of International Rela...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...