Naši lidé v médiích

28.06.2017 | Petr Kratochvíl
China's 16+1 foray into Central and Eastern Europe
Half a decade after it was launched, the network of cooperation between China and 16 Central and Eastern European countries has brought uneven economical and political fruits so far. Petr Kratochvíl commented on the developments regarding the 16+1 cooperation in an interview for EUobserver.
26.06.2017 | Jan Eichler
O rabínovi aneb Rusko jako hrozba pro NATO
Jan Eichler se v deníku Právo zamýšlí nad tím, zda je Rusko pro NATO skutečně takovou hrozbou, za jakou je označováno..
26.06.2017 | Tomáš Profant
Sľúbili sme si. Aj približujúcu sa životnú úroveň
Tomáš Profant reaguje na argument v denníku SME, že provnanie miezd v nemeckom a slovenskom Volkswagene v kontexte primerných národných miezd vychádza lepšie pre slovenský závod.
23.06.2017 | Jan Kovář
Národní zájem a EU
Lze definovat termín "národní zájem" v několika větách? A je to termín spíš relativní, závislý jednoznačně na okolnostech, situaci té které země, mezinárodním vývoji, nebo naopak obsahuje i neměnné prvky?  Jak lze definovat termín "národní zájem" ČR v kontextu EU? Ví česká politická reprezentace přesně, co chce prosazovat, například při nadcházejícím summitu Evropské rady? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
22.06.2017 | Filip Tesař
Hledání cesty do budoucna
Kosovo potřebuje zjistit, že nežije ve vzduchoprázdnu a že potřebuje EU i sousedy, píše náš externí spolupracovník Filip Tesař v článku pro Lidové noviny.
22.06.2017 | Vít Beneš
Macron a V4
Emmanuel Macron přijde ve čtvrtek před summitem EU v Bruselu na pravidelné koordinační jednání premiérů zemí visegrádské skupiny. Co to může napovídat o důležitosti takové schůzky? O čem mohou jednat? Jaká jsou hlavní témata která teď státy střední Evropy s Francií řeší? Jaký partner je Francie pro země V4 a naopak státy V4 pro Francii? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Vít Beneš.
21.06.2017 | Jan Kovář
EU a Velká Británie zahájily jednání o brexitu
Británie neměla ještě sestavenou novou vládu a přesto rozhovory o Brexitu začaly podle plánu, nebylo na místě několik dnů počkat? A co můžeme od vyjednávání očekávat? Na to odpovídal České televizi Jan Kovář.
20.06.2017 | Tomáš Profant
Feminizmus v kapitalizme
Čo prináša feminizmus v kapitalizme? Na pomoc pri odpovedi na túto otázku si Tomáš Profant berie knihu Feministky hovoria o práci: Ako sa ženy stávajú subjektmi kapitalizmu.
13.06.2017 | Jan Kovář
Euroskeptici neuspěli
Ve francouzských i nizozemských volbách euroskeptici neuspěli. Je to jen shoda okolností anebo skutečně EU po referendu o brexitu posiluje místo aby oslabovala? A jak britské volby snížily pozici Mayové při vyjednávání v Bruselu? Mohla by slabá britská vláda uškodit i EU? A jak důležité budou pro pozici a sebevědomí EU zářijové volby v Německu? Na tyto a další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
13.06.2017 | Mark Galeotti
Life after Putin becomes debatable
"This Thursday, Vladimir Putin holds one of his trademark ‘Direct Line’ television spectaculars, an annual marathon at which he answers (carefully-curated) questions from the Russian public. In part, this is a symbolic act, the tsar speaking directly to his people, and in part an unashamedly political one, a reaffirmation of his effortless control of the system. It comes at a time when, despite Alexei Navalny’s anti-corruption campaign and rumblings from the impoverished masses, he seems unassailable as he prepares for another coronation in the 2018 presidential elections. So why is there now so much more talk about life after Putin?" asks Mark Galeotti in his newest piece for IntelliNews Business New Europe.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 71