Naši lidé v médiích

26.04.2017 | Eliška Tomalová
Francie mezi dvěma koly
První kolo francouzských prezidentských voleb se stalo celosvětově sledovanou událostí, a to nejen pro svůj emotivní a napínavý charakter, ale také proto, že očekávání spojená s výsledkem byla svázána s očekáváními budoucího vývoje evropské a světové politiky. Francie se opět dostala do středu dění, protože volba nového francouzského prezidenta či prezidentky je vnímána jako symptom směřování celkového trendu volebních preferencí a společenských nálad v euroatlantickém prostoru.
25.04.2017 | Michal Šimečka
Macronova otázka pre Slovensko
"Ak vo Francúzsku vyhrá Emmanuel Macron, pre utrápenú EÚ to bude šanca na nový začiatok. Chceme sa na ňom podieľať?" pýta sa Michal Šimečka na blogu SME.
24.04.2017 | Jan Eichler
Prezidentské volby ve Francii
Jan Eichler byl rovněž hostem mimořádného vysílání ČT24, v němž analyzoval francouzské prezidentské volby.
24.04.2017 | Jan Eichler
Policisté jako lovná zvěř
Jan Eichler v deníku Právo okomentoval nedávný útok na policisty v Paříži i jeho vliv na prezidentské volby.
Šéfka německých populistů odmítá vést stranu do voleb. V AfD tím otevírá dveře radikálům
Předsedkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petry odmítla pozici číslo jedna na kandidátce strany do parlamentních voleb, které se ve Spolkové republice konají v září. Komentátoři označují její překvapivý krok za taktický, zároveň ale dodávají, že tím může svou stranu poškodit. Server info.cz požádal o komentář i Jakuba Eberleho.
19.04.2017 | Jan Kovář
Předčasné volby v Británii
Proč se premiérka Mayová rozhodla na červen vypsat předčasné volby a projde tento návrh parlamentem? Dá se očekávat, že konzervativní strana posílí v současném rozložení na britské politické scéně? Jaký budou mít britské volby vliv na proces vyjednávání o vystoupení z EU? U kterých politických stran se očekává posílení nebo naopak oslabení? Na tyto i další otázky odpovídal v několika vystoupeních České televizi a Českému rozhlasu Jan Kovář.
19.04.2017 | Lukáš Tichý
Islámský stát jako „stát“
Lukáš Tichý pro Salon deníku Právo komentuje roli IS, její příčiny i možné perspektivy dalšího vývoje.
19.04.2017 | Mark Galeotti
Stagnation as strategy evident in Tillerson’s trip to Moscow
"The odds for any kind of breakthrough from US Secretary of State Rex Tillerson’s visit to Russia were vanishingly low from the first. As it was, the political process proved as gridlocked at Moscow’s streets, as highway after highway was closed to accommodate VIP motorcades. This is not just a question of US-Russian relations, though: it also speaks to the Kremlin’s fundamental uncertainty as to what to do about a whole series of urgent concerns," comments Mark Galeotti on US Secretary of State's visit to Russia for IntelliNews Business New Europe.
18.04.2017 | Jan Kovář
Dozvuky tureckého referenda
Referendum, které se v neděli 16. 4. konalo v Turecku, velmi těsnou většinou odsouhlasilo změnu politického systému na prezidentský a další úpravy ústavy. Co znamená těsný výsledek tureckého referenda? Jaký prostor tento výsledek vytváří pro tureckou opozici? A jakým aktérem teď bude Turecko navenek? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
18.04.2017 | Mark Galeotti
Grösste Gefahr ist die westliche Korrumpierbarkeit
Solange Moskau und andere Regimes Einfluss kaufen können, ändert sich nichts. Das sagt unser Sicherheitsexperte Mark Galeotti in dem Artikel für SRF (Switzerland).


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 67

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...