Naši lidé v médiích

23.04.2018 | Jan Eichler
Cena za americkou vřelost?
Velkým tématem se u nás stalo vyslání vojáků do Pobaltí. V neděli se k tomu zásadně vyjádřil šéf Vojenského výboru NATO armádní generál Petr Pavel a k témuž se vyjádřil i Jan Eichler pro deník Právo.
13.04.2018 |
Syrská armáda je kvůli hrozbě útoku v pohotovosti
K tématu znovu vyostřené krize v Sýrii byl opětovně hostem České televize i Jan Daniel. Mohou se nějak angažovat západní státy, jaká jsou rizika případného vojenského zásahu? A proč neprošla žádná z navržených rezolucí Rady bezpečnosti OSN? I to se dozvíte v rozhovoru níže.
13.04.2018 | Mark Galeotti
Ruské hrozby jsou jen signály
Situace v Sýrii eskaluje poté, co ve městě Dúmá údajně došlo k použití chemických zbraní. Spojené státy informovaly o chystané vojenské intervenci, Rusko za to slíbilo odvetu. Podle  našeho odborníka na Rusko, Marka Galeottiho však Rusko nemá zájem konflikt nějak vyostřit.Více se dozvíte v rozhovoru pro E15.
11.04.2018 | Jan Eichler
Zhmotněné bezpečnostní obavy Kremlu – systémy A2/AD
"Velkou pozornost světové veřejnosti vyvolávají nové zbraňové systémy souhrnně nazývané A2/AD (Anti – Access/ Area Denial). Ty jsou v USA charakterizovány obecně bez ohledu na to, který stát je ve výzbroji má, svou schopností zabránit americkým vojskům v plnění bojových úkolů daleko od území USA, na hranicích jiných zemí, nebo dokonce v jejich vnitrozemí. Pokud jde konkrétně o Rusko, tam byly systémy A2/AD rozmístěny během posledních deseti let." A právě těmto systémům se ve své nejnovější analýze pro deník Právo věnuje Jan Eichler.
11.04.2018 | Jan Daniel
Útoky v Sýrii
V syrském městě Dúmá došlo údajně k útoku chemickými zbraněmi. Měl útok na svědomí režim? Jakou roli ve vyšetřování hraje Organizace pro zákaz chemických zbraní? A existuje něco, co by syrskou vládu, pokud stála za útokem, donutilo převzít odpovědnost? I na to České televizi odpovídal Jan Daniel.
09.04.2018 | Petr Kratochvíl
Vztah katolické církve k evropské integraci?
Profesor Petr Kratochvíl je ředitelem našeho Ústavu mezinárodních vztahů a platí především za odborníka v této oblasti. Zároveň je věřící křesťan a vystudoval také obor teologie křesťanských tradic na Evangelické teologické fakultě. Tyto dvě cesty se mu podařilo spojit například v publikaci "The European Union and the Catholic Church – Political Theology of European Integration". A právě o vztahu katolické církve k Evropské unii a evropské integraci mluvil i v Hergot! - pořadu Rádia Wave Českého rozhlasu.
09.04.2018 | Jan Eichler
Stávky železničářů ochromily Francii
Jan Eichler byl hostem Horizontu ČT24 v souvislosti se stávkami železničářů, ale i dalších pracovníků ve Francii. O co ve stávkách jde především a mají šanci uspět, nerozzlobí spíše veřejnost? I na tyto otázky naleznete odpověď v rozhovoru níže.
06.04.2018 | Filip Tesař
Napětí mezi Kosovany a Srby
Napjaté vztahy mezi Srbskem a Kosovem se stupňují v následku zadržení srbského politika Marka Djuriće. Federica Mogherini jménem Evropské Unie navštívila region, aby pomohla situaci umírnit. Zájem EU v balkánských zemích a vývoj momentální krize okomentoval pro ČT spolupracovník ÚMV Filip Tesař. Dle jeho názoru, je pravděpodobné tzn. „východoněmecké řešení“, ve kterém by Srbsko formálně Kosovo neuznalo, ale chovalo by se k němu jako ke standardnímu státu.
05.04.2018 | Jakub Eberle
Kulatý stůl: Mírové Velikonoční tradice
Jakub Eberle byl jedním z hostů speciálního velikonočního kulatého stolu Českého rozhlasu, který se zaměřil na "mírové Velikonoční tradice v historických paralelách i současných". Pobíraná témata byla nakonec velmi široká, rozhovor se dotkl křesťanských kořenů mírového hnutí v Německu, ale i vztahů EU-Turecko či vyhošťování ruských diplomatů.
05.04.2018 | Rudolf Fürst
Co se skrývá za Kimovou návštěvou Číny?
Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil Čínu. Co bylo hlavním tématem návštěvy? Proč kolem ní panovalo tolik tajností? A proč jezdí Kim vlakem? I na to odpovídal České televizi Rudolf Fürst.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 90

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...