Naši lidé v médiích

29.08.2017 | Miroslav Nožina
Barmská krize
Tisíce obyvatel v Barmě opouštějí své domovy a prchají k hranici s Bangladéšem. Pohraniční stráže sousední země je ale vracejí zpět. V reakci na násilnosti posledních dní a prohlubující se krizi v barmském státě Rakhine se snaží ze země uprchnout tisíce menšinových muslimských Rohingů. Situaci pro Český rozhlas Plus komentoval Miroslav Nožina.
29.08.2017 | Jan Eichler
Proč právě Španělsko, proč zrovna katalánská Barcelona
Pravidelný příspěvek Jana Eichlera do deníku Právo se nyní týká teroristického útoku v Barceloně.
28.08.2017 | Mark Galeotti
A Midsummer Night's Crackdown
"It has sent a chill through Russia's artistic community. It's caused widespread outrage and dismay. It's sparked fears that a new round of repression could be on the way. With the arrest of Kirill Serebrennikov, one of Russia's most prominent living film and theater directors, the Kremlin seems to have crossed a frightening line. Mark Galeotti was among the guests of Power Vertical Podcast taking look at the Serebrennikov case and what it signifies.
28.08.2017 | ZET, Jakub Eberle
Dojde si Merkelová pro hladkou výhru?
"V Německu se zvolna blíží termín důležitých parlamentních voleb. Voleb, které by měly určit, zda styl vedení země nastavený Angelou Merkelovou bude pokračovat, či zda u našeho západního souseda dojde k úpravě současného politického kurzu." V analýze předvolební situace cituje ZET Jakuba Eberleho.
28.08.2017 | Jan Kovář
Sociální dumping?
Setkání premiéra Sobotky s prezidentem Macronemse týkalo "sociálním dumpingu" a směrnici o vysílaných pracovnících. Jde opravdu o tak důležité téma, jak čeští politici naznačují? A je pro ČR výhodné konkurovat nízkými mzdami? Prezident Macron jednal z V4 jednat pouze s českým a slovenským premiérem, ale nikoliv se zástupci Maďarska a Polska. Je nyní velký rozkol mezi Polskem a Francií? A jak byla Macronova cesta úspěšná? I o tom diskutoval na vlnách Českého rozhlasu Jan Kovář.
24.08.2017 | Tomáš Profant
Strednú triedu do znečisťovania tlačí spoločnosť
Tomáš Profant dále diskutuje o otázce, kdo nese zodpovědnost za nadměrné využívání zdrojů na zemi. I když střední třída taky přečerpává zdroje, příčinou jsou i nevhodné motivace, které k přečerpávání vedou.
22.08.2017 | Mark Galeotti
Russia’s meddling gets more credit than it deserves
Interview with Mark Galeotti by Agnieszka Pikulicka-Wilczewska from New Eastern Europe, exclusive bimonthly news magazine dedicated to Central and Eastern European affairs.
17.08.2017 | Petr Kratochvíl
The Czech Republic and the LGBT Rights
On the occasion of Prague Pride, our director Petr Kratochvíl talked to Russian section of Radio Prague about the LGBT rights in the Czech Republic. He compared the progress made in the country with the achievements of other nations, and pointed out the challenges ahead. Furthermore, he drew attention to the difference between the legislative framework and levels of social acceptance. He also discussed the role of the Czech Republic in providing support for LGBT citizens of other countries, and what more can be done to help.
15.08.2017 | Benjamin Tallis
The EU’s Silent Victory in Ukraine
"Amazingly, given the migration crisis that the EU and its member states have created over the last few years, the EU has scored a significant victory in the field mobility. What’s more, when it (finally) granted visa-free travel to the EU to Ukrainians on 11th June, the EU took a bigger step in the right direction than it has done in years," writes Benjamin Tallis for Reportér.
14.08.2017 | Tomáš Profant
Nie ľudstvo, ale bohatí prečerpávajú zdroje planéty
Správy RTVS nedávno informovali o Dni ekologického dlhu spôsobom, ktorý nerozlišuje medzi tým, koľko zdrojov spotrebovávajú chudobní a koľko bohatí, jak píše Tomáš Profant pre SME.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...