Novinky

23.12.2017 |
Zločin agrese znovu na scéně
Mezinárodněprávní reflexe Veroniky Bílkové shrnuje vývoj snah o stíhání zločinu agrese na mezinárodní úrovni a následně představuje některé z limitů, jimiž současná úprava trpí. Ačkoli panuje shoda v tom, že rozpoutání nelegální války patří mezi nejhorší jednání, jakých se lze dopustit, od dob poválečných tribunálů v Norimberku a Tokiu nebylo stíhání jednotlivců odpovědných za toto jednání, tj. za tzv. zločin agrese, na mezinárodní scéně možné.
15.12.2017 | Rudolf Fürst
The Czech Republic: Receiving the First Relevant Chinese Investments
New report prepared by the European Think-tank Network on China (ETNC) is out with a chapter from our senior researcher and coordinator of the Centre for EU-Asia Relations, Rudolf Fürst. Institute of International Relations Prague is proud to be a contributor to ETNC´s joint publications.
14.12.2017 | Michal Cenker
Yearbook of Muslims in Europe, Volume 9
Our Associate Researcher Michal Cenker has produced a chapter for the Yearbook of Muslims in Europe, Volume 9, published by Brill.
13.12.2017 | Tomáš Dopita
Lack of Engagement? The Spectrum of EU Member State Policies Towards Kosovo
Jaké jsou současné vztahy mezi Českou republikou a Kosovskou republikou? Tomáš Dopita (ÚMV) na toto téma přispěl do publikace "Lack of Engagement? Surveying the Spectrum of EU Member State Policies Towards Kosovo" editované Jamesem Ker-Lindsayem a Ioannisem Armakolasem. Tato publikace nabízí přehled informací o zahraniční politice vůči Kosovu v devíti zemích EU, jmenovitě Velké Británii, Německu, České republice, Polsku, Řecku, na Slovensku, v Rumunsku, na Kypru a ve Španělsku.
12.12.2017 | Veronika Bílková
Veronika Bílková místopředsedkyní Benátské komise Rady Evropy
Koordinátorka Centra mezinárodního práva ÚMV Veronika Bílková byla na 113. zasedání Benátské komise Rady Evropy konaném ve dnech 8.-9. prosince 2017 zvolena místopředsedkyní tohoto orgánu. Benátská komise (celým názvem Evropská komise pro demokracii prostřednictvím práva) je poradní orgán Rady Evropy pro otázky ústavního a mezinárodního práva. Byla založena v roce 1990 a v současné době má 61 členských států v Evropě i mimo ni. Veronika Bílková zastupuje v Benátské komisi Českou republiku od roku 2010, v letech 2013-2017 byla předsedkyní podvýboru pro mezinárodní právo.
07.12.2017 |
MZV schválilo novou koncepci ÚMV: stát se přední nezávislou institucí v regionu do roku 2022
Na svém zasedání dne 16. října 2017 schválila Vědecká rada Ministerstva zahraničních věcí ČR jakožto zřizovatele Ústavu mezinárodních vztahů koncepci rozvoje veřejné výzkumné instituce na léta 2018–2022.
Policy Paper: Česko-německé vztahy po volbách
Nový policy paper Jakuba Eberleho (ÚMV), Vladimíra Handla (externí spolupracovník ÚMV) a Kaie-Olafa Langa (Senior Fellow ve Stiftung Wissenschaft und Politik) se zabývá vývojem česko-německých vztahů po volbách, které se v obou zemích konaly. Text je českou verzí studie „Berlin–Prag: Entfremdung vermeiden – Chancen ergreifen“, která byla publikována německou Stiftung Wissenschaft und Politik v řadě SWP-Aktuell.
01.12.2017 | Tomáš Profant
The Slovak NGDO Pontis Foundation’s Depoliticizing Development Discourse
New article by Tomáš Profant was published by Journal of Contemporary Central and Eastern Europe.
27.11.2017 | Jan Kovář
A co vláda? / (S)tisk doby
Přijďte ve středu 29. listopadu od 18:30 do galerie DOX na diskuzi u kulatého stolu s novináři a komentátory zastupujícími různá média. Vystupujícím bude i náš Jan Kovář! Tentokrát bude diskuze o tom, kdo, kde, s kým a jak - ve vládě!
24.11.2017 | Lukáš Tichý
Global Terrorism Index Prague Launch
The Institute of International Relations Prague, the Prague Society for International Cooperation and Metropolitan University Prague invite you to the launch of the 2017 edition of the Global Terrorism Index (GTI).


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 50

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Workshop "Implementation of the Women, Peace, and Security Agenda"
The Embassy of Sweden in Prague, the Ministry of Foreign Affairs of...
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zas...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...