Naši lidé v médiích

05.02.2018 | Jan Kovář
Maastricht, Lisabon,...a ta naše EU
Maastricht, Lisabon,…a ta naše EU. Dějiny uskupení, do kterého jsme tolik chtěli a teď na něm nenecháváme nit suchou. A co má společného Malťan a Fin? A jsme Brusel také my? Jan Kovář byl hostem pořadu Historie.cs.
05.02.2018 | Jakub Eberle
Skončily koaliční rozhovry mezi CDU/CSU a SPD
Skončily koaliční rozhovry mezi CDU/CSU a SPD. Strany se zatím neshodly v oblasti zdravotnictví a reformy pracovního trhu, většinu ostatních bodů se již podařilo dořešit. I kdyby však byla zítra podepsána koaliční smlouva tak, jak se očekává, musí ji odsouhlasit i členské referendum. Je to pravděpodobné? Jak velký vliv na rozhodování členů má vedení strany a kde jsou hlavní sporné body, i to pro ČT24 komentoval Jakub Eberle.
05.02.2018 | Tomáš Profant
Keď progresívci zahmlievajú
Tomáš Profant komentuje politickú komunikáciu nového hnutia Progresívne Slovensko. Článok publikovala Pravda.
30.01.2018 | Jan Kovář
Babiš na jednání v Bruselu
Andrej Babiš v Bruselu jednal o budoucnosti EU a o místu České republiky v ní. Jedním z očekávaných témat byly kvóty a fakt, že je ČR nadále odmítá přijmout. Dal se očekávat nějaký posun v této problematice? I na to odpovídal České televizi Jan Kovář.
30.01.2018 | Mark Galeotti
Election of Zeman shows limits and opportunities of Moscow's meddling
The pro-Russian Czech president Miloš Zeman (73) won the election from pro-European candidate Jiri Drahoš. This is good news for the Kremlin, and shoudl have been clinched by Russian disinformation. But is it that simple? Our security analyst Mark Galeotti puts things into perspective in his analysis for RaamopRusland. Fake news can come just as easily from domestic propagandists and the presidency is but a ceremonial job. In essence this political fight amounts to the split between the Prague Café and the Czech pub.
26.01.2018 | Tomáš Profant
Ako si Západ udržuje dominanciu vo svete
Západ vo svete ešte stále dominuje. Analýza spôsobov, ako k tomu dochádza je nielen poučná, ale aj užitočná pre boj s konšpiračnými teóriami. Dnes pre žurnál Pravda píše píše Tomáš Profant.
25.01.2018 | Jan Kovář
Macron na summitu v Londýně
Vrcholní představitelé EU prohlásili, že uvítají, když si Velká Británie rozmyslí brexit. Britská premiérka to obratem odmítla. Je tedy brexit již definitivní? Faktický vicepremiér řekl, že Britové se mohou do reformované EU v budoucnu vrátit. Je to pravděpodobné a co by v tomto případě museli splnit v rámci přístupového procesu? I na tyto otázky odpovídal Jan Kovář České televizi.
25.01.2018 | Jan Kovář
Macron na summitu v Londýně
Vrcholní představitelé EU prohlásili, že uvítají, když si Velká Británie rozmyslí brexit. Britská premiérka to obratem odmítla. Je tedy brexit již definitivní? Faktický vicepremiér řekl, že Britové se mohou do reformované EU v budoucnu vrátit. Je to pravděpodobné a co by v tomto případě museli splnit v rámci přístupového procesu? I na tyto otázky odpovídal Jan Kovář České televizi.
25.01.2018 | Jan Daniel
Mírové rozhovory o Sýrii
Ve Vídni dnes startují další mírové rozhovory o situaci v Sýrii. Tentokrát je pořádá OSN. Jednat se bude na pozadí dalšího konfliktu, který se v minulých dnech rozhořel v Sýrii. Turecko zaútočilo proti syrským Kurdům u města Afrín. Konflikty v Sýrii zmítají zemí už od roku 2011 a vyhnaly polovinu všech obyvatel. Mohou další plánované mírové rozhovory o Sýrii přinést něco nového? Změnila se situace dostatečně na to, aby bylo obě strany ochotny konstruktivně jednat? Jaké jsou role dvou mocností - USA a Ruska v konfliktu v Sýrii? Rusko se snaží pořádat vlastní mírová jednání - další proběhne například příští týden v Soči, USA zase podporují syrské kurdy. Dá se třeba očekávat v tom nejnovějším konflitku - kdy Turci ostřelují kurdské milice - větší vojenský zásah ze strany USA? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Daniel.
24.01.2018 | Jan Kovář
Odmítání kvót
Česká vláda opat jasně deklarovala, že reformy dublinského nařízení obsahující relokační mechanismus nepřijme. Zdá se tedy, že velmi dobře víme, co nechceme, ale bude to k vyjednávíní stačit? Nebudou od nás naši partneři v EU očekávat i nějaký konstruktivní návrh, jak se s případným přetlakem žadatelů o azyl vyrovnat? Za neplnění kvót nás Evropská komise žaluje u Evropského soudního dvora, protože jde o porušení něčeho, na čem se EU společně usnesla. Platí, že nejlepší obranou je útok, tedy znovu jasně deklarovat, že kvóty jsou pro nás nepřijatelné? A je pro nás v tomto směru výhodou, že od Nového roku Unii předsedá Bulharsko, jehož pohled na celou věc je Praze asi blíž než například pohled Berlína? I na to odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 85

Doporučujeme

Workshop "Implementation of the Women, Peace, and Security Agenda"
The Embassy of Sweden in Prague, the Ministry of Foreign Affairs of...
Vražda, která komplikuje kosovský rébus
Přední politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanovič byl zas...

Nejčtenější

Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher
The IIR is offering a full-time position for a researcher or senior...
NATO: Towards a new Strategic Concept
The new threats and challenges the Euro-Atlantic area is facing pos...