Naši lidé v médiích

11.04.2017 | Jan Eichler
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi v Sýrii se znovu diskutuje o věrohodnosti důkazů o viníkovi. Zásadní otázka zní, zda tyto zbraně někdo skutečně použil, nebo zda je někdo úkladně podstrčil, aby vyvolal celosvětové rozhořčení." Nad touto otázkou se zamýšlí i Jan Eichler pro deník Právo.
10.04.2017 | Lukáš Tichý
Isláme, stát!
Co přijde po islamistech okupujících území Iráku a Sýrie? Budoucnost ve dvou scénářích možného vývoje představuje v článku pro časopis Euro Lukáš Tichý.
10.04.2017 | Michal Kořan
Boris Johnson nejede do Moskvy
Britský ministr zahraničí Borise Johnson odvolal plánovanou návštěvu Moskvy a vyzývá Rusy, ať přestanou podporovat syrský režim Bašára Asada. Nakolik to signalizuje sblížení amerických a britských postojů? A proč bylo zrušení návštěvy překvapivé i pro samotné Brity? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Plus Michal Kořan.
10.04.2017 | Mark Galeotti
Terror in Russia and the West: A Need for Compassion
"Europe’s lights were dark for St. Petersburg’s tragedy. It was neither right, nor smart," wrote Mark Galeotti for Moscow Times in his analysis of Petersburg's terrorist attack.
10.04.2017 | Jan Daniel
Trump chtěl ukázat rozhodnost. Rusové mu zřejmě nebránili, míní odborník
"Americký prezident Donald Trump chtěl útokem na syrskou základnu dát mimo jiné najevo sílu, rozhodnost a také odlišnost od Baracka Obamy, míní Jan Daniel z Ústavu mezinárodních vztahů. Podle jeho vyjádření pro iDNES.cz to ale není jasná předzvěst invaze nebo dalších úderů. A to i proto, že nyní není zřejmé, kdo z Trumpových poradců tvoří „syrskou“ politiku Bílého domu."
07.04.2017 | Mark Galeotti
A Few Quick and First Thoughts on the US Airstrike on Syria
The use of chemical weapons against civilians cannot continue with impunity, but is a 50-missile strike the right response? Mark Galeotti answers this question at his blog, In Moscow's Shadows.
07.04.2017 | Tomáš Profant
Zrkadlo antikomunizmu
Tomáš Profant se pro server deníku Pravda zamýšlí nad ideologickými dopady nové hry Slovenského národního divadla, Elity.
06.04.2017 | Petr Kratochvíl
Petr Kratochvíl pro Český rozhlas Plus o teroristickém útoku v Petrohradě
Ředitel ÚMV Petr Kratochvíl na vlnách Českého rozhlasu Plus komentoval okolnosti teroristického útoku v Petrohradu. V jeho vystoupení se mimo jiné dozvíte proč se Rusko brání spojování atentátu s angažmá v Sýrii nebo jak rozumět slovům ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje Lavrova o nutnosti globální spolupráce proti terorismu.
05.04.2017 | Jan Eichler
Francouzi si lámou hlavu, koho volit
Za pár týdnů bude svět znát jméno nového francouzského prezidenta. Nedávné televizní debaty mezi pěticí nejsilnějších kandidátů ukázaly, jaké momenty nejvíc zajímají francouzské voliče a tato témata okomentoval pro deník Právo i Jan Eichler.
05.04.2017 | Mark Galeotti
Voronenkov's Murder: Russia Will Regret Turning to the ‘Dark Side’
The shocking assassination of Russian politician-turned-pariah Denis Voronenkov last week has sharpened fears among the Russian diaspora of Moscow’s inclination toward vendetta. It is also the topic of an article by Mark Galeotti for THe Moscow Times.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 65

Knihy

Michal Kořan, Ondřej Ditrych a kol.

Doporučujeme

Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...
Uspořádání světa podle Donalda J. Trumpa
Inaugurace Donalda J. Trumpa, jakožto 45. prezidenta Spojených st...

Nejčtenější

Africké volby 2017. Demokratizace, či udržování statu quo?
Každoročně se obyvatelé afrických států dostavují k volebn...
Trpké zkušenosti s mocnou čarodějkou
"V souvislosti s tragickým případem otravy chemickými zbraněmi...