Naši lidé v médiích

29.05.2018 | Jan Eichler
Setkání prezidentů Putina a Macrona
Nizozemsko a Austrálie považují Rusko za zodpovědné za sestřelení dopravního letadla MH17 nad Ukrajinou. Obě země hodlají podniknout vůči Moskvě právní kroky, aby odškodnila 298 obětí. Ruský prezident podíl na neštěstí znovu jasně odmítl - stejně jako závěry mezinárodních vyšetřovatelů. V Rusku byl mezitím na návštěvě francouzský prezident Emmanuel Macron. Setkal se v Petrohradu se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.Co bylo předmětem návštěvy? A nebyla spíše kontraproduktivní?Můžeme čekat, že bude Francie argumentovat pro narovnání vztahů EU a Ruska? I na tyto otázky odpovídal v České televizi Jan Eichler.
22.05.2018 | Filip Tesař
Setkání zástupců EU a zemí západního Balkánu
Filip Tesař byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti se summitem EU a zástupců zemí západního Balkánu. Jak daleko jsou jednotlivé země v přístupových rozhovorech? Jaký další vývoj můžeme očekávat? I to se dozvíte v rozovoru níže.
11.05.2018 | Jan Daniel
Proč se Izrael odhodlal k razantnímu útoku na íránské cíle v Sýrii?
Jan Daniel byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s odvetným izraelským útokem na íránské vojenské cíle v Sýrii. Jak silná je přítomnost Íránu v Sýrii? O co jde Izraelcům v této konfrontaci? A jak se na současný vývoj dívá Rusko?  I na to naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
09.05.2018 | Jan Daniel
Volby v Libanonu
Jan Daniel byl hostem Českého rozhlasu v souvislosti s volbami v Libanonu. Libanonci po 9 letech volili nový parlament. Mandát nynějších poslanců měl vypršet už v roce 2013, ale byl třikrát prodloužen. Politická krize se připisovala důsledkům války v sousední Sýrii. Poprvé v historii teď hlasují libanonští občané žijící v cizině a hlasuje se podle nového volebního zákona, který zavedl proporční systém, a cílem normy je větší pluralita v národním shromáždění, kde dosud převládaly velké strany. Více o volbách se dozvíte v rozhovoru níže.
04.05.2018 | Tomáš Profant
Marx v strednej Európe a ukradnutá ľavica
Ako by sa dnes Karl Marx pozeral na politiku v strednej Európe? Píše Tomáš Profant pro SME.
27.04.2018 | Mark Galeotti
Galeotti pro Info.cz: Putin zavedl pro mafiány nová pravidla...
Článek publikovaný serverem Info.cz se věnuje tématu nejnovější knihy Marka Galeottiho (The Vory: Russia´s Super Mafia), a sice ruské mafii. Je Rusko mafiánským státem, respektive, proč je toto tvrzení příliš zjednodušující? I to se dozvíte v článku níže a především v nové knize Marka Galeottiho.
27.04.2018 | Jan Eichler
Společné jednání amerického a francouzského prezidenta
Jan Eichler byl hostem České televize v souvislosti s návštěvou francouzského prezidenta Macrona v USA. Macron jednal s Donaldem Trumpem. Jaké jsou vztahy obou prezidentů a mohou se sblížit jejich názory např. na íránskou dohodu, cla či další problémy? I na tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru níže.
27.04.2018 | Jan Kovář
Společná evropská pozice k Sýrii
Francie byla v trojici zemí, které vojensky zasáhly v Sýrii v reakci na zprávy o chemickém útoku. O jednání prezidenta Macrona s kancléřkou Merkelovou, stejně jako o možné reakci EU na situaci v Sýrii hovořil v Českém rozhlase Jan Kovář.
26.04.2018 | Jan Kovář
Emmanuel Macron poprvé před europoslanci
Jak vypadá vize budoucnosti EU v podání dua Macron-Merkelová? Jak tento motor EU vnímá zbytek Evropy? Jaké hlavní body padly v Macronově projevu před Evropským parlamentem? Postaví se Německo pozitivně k návrhům francouzského prezidenta? A vnímají oba lídři globální politickou sílu EU reálně, nebo ji přeceňují? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Kovář
24.04.2018 | Veronika Bílková
Přesun české ambasády do Jeruzaléma: porušení závazků?
Přesun české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma by nemusel znamenat porušení mezinárodních závazků. Jak upozornila expertka na mezinárodní právo Veronika Bílková, přesun by byl signálem, že ČR považuje Jeruzalém za hlavní město židovského státu. Pokud by však nebylo zpochybněno, že je i hlavním městem budoucí Palestiny, nedošlo by k porušení dohod.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 90

Doporučujeme

Drulák a streetart na ambasádě v Paříži
Ve středu 16. května proběhlo slavnostní zahájení výstavy Č...
Tvrdý vojenský postup Izraelské armády
15.5. 2018 Marek Čejka od ČT24 dostal několik okruhů a dotazů ...

Nejčtenější

Česko-ruské diskuzní fórum
Memorandum o porozumění mezi Ústavem mezinárodních vztahů (Ú...
Trumpova Národná bezpečnostná stratégia
V medzinárodných vzťahoch - ako odbore sa tradične str...