Naši lidé v médiích

05.05.2017 | Aude Massiot
Le Trump local provoque la démission du gouvernement
Veronika Bílková commented in an article by Aude Massiot from the French journal Liberátion on the present government crisis.
04.05.2017 | Mark Galeotti
Putin se naparuje jako zvíře, aby naháněl hrůzu
"V 90 letech jsme byli slepí vůči omezování ruské demokracie, protože Boris Jelcin byl „náš chlapík“ a nechtěli jsme, aby vyhráli komunisté. Pak jsme přehlíželi, co dělal Vladimir Putin v Čečensku, protože byl naším spojencem ve válce proti terorismu. Nyní tak doplácíme na naše předešlé chyby," říká v rozhovoru pro DVTV Mark Galeotti. Jedním z největších nebezpečí pro autoritářské režimy je podle něj naděje.
04.05.2017 | Jan Eichler
Hollande odchází zneuznán
Jan Eichler v deníku Právo shrnuje působení odcházejícího francouzského prezidenta, Françoise Hollanda.
04.05.2017 | Jakub Eberle
Bavorský premiér v Česku
Bavorský premiér Horst Seehofer navštívil Českou republiku a setkal se mimo jiné se svým protějškem Bohuslavem Sobotkou. Co bylo hlavním bodem jednání a jaká je teď pozice Seehofera v Německu, i o tom pro Českou televizi hovořil Jakub Eberle.
02.05.2017 | Jan Kovář
Přitvrzuje evropská sedmadvacítka podmínky před jednáním o brexitu?
Shodnou se země EU na tom, co je povedený a co nepovedený brexit? Na co narážela německá kancléřka Angela Merkelová, když zmínila, že někteří v Británii si ještě dělají iluze, že po brexitu bude mít Británie stejná práva nebo dokonce lepší postavení než člen EU? Platí, že prioritou zemí EU je, aby jejich občané žijící ve Spojeném království měli co nejdříve jasno, zda a jak se jich brexit konkrétně dotkne? Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují, že mírná většina Britů se domnívá, že rozhodnutí opustit Evropskou unii bylo špatné. Změní na tom něco červnové předčasné volby v Británii, jejichž nutnost premiérka Mayová odůvodnila nejednotou ohledně brexitu v zákonodárném sboru? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.
02.05.2017 | Jakub Eberle
Kontroverzní sjezd populistické strany Alternativy pro Německo
Sjezd populistické strany Alternativy pro Německo provázely vnitřní spory a rozkol ohledně směřování a postupu strany. Jak vážné jsou vnitřní rozpory AfD? Co obsahuje předvolební program přijatý na na kolínském sjezdu? A jaká strana je v současnosti v Německu nejsilnější?  Na tyto i další otázky odpovídal Rádiu ZET Jakub Eberle.
02.05.2017 | Filip Tesař
Francouzský soud zamítl vydat kosovského expremiéra do Srbska
Francouzský odvolací soud odmítl vydat do Srbska Ramushe Haradinaje, bývalého velitele Kosovské osvobozenecké armády. Z čeho byl obviněn? Jaká byla skutečně jeho role během kosovského povstání? A jak je možné, že jej již dříve soud v Haagu zprostil obvinění? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi externí spolupracovník ÚMV Filip Tesař.
28.04.2017 | ÚMV
ÚMV o francouzských prezidentských volbách
V neděli 23. dubna proběhlo 1. kolo prezidentských voleb ve Francii. Volby poznamenal teroristický útok na pařížské policisty i skandály týkající se představitelů hlavních politických stran. K jejich průběhu i výsledkům se tým ÚMV vyjádřil v řadě médií. Přehled vystoupení naleznete níže.
27.04.2017 | Jan Eichler
Kdo všechno ve Francii prohrál
"Kdo všechno ve Francii prohrál?" ptá se v deníku Právo v analýze prvního kola prezidentských voleb ve Francii Jan Eichler.
26.04.2017 | Mark Galeotti
Adding spooks to companies creates stagnation
"Russia is now a mobilisation state, where everything from business to the arts can be dragooned to the Kremlin’s cause when it so wills. There is a particular connection between the world of business and the security agencies, with officers being seconded to companies, and corporations getting assistance from the spies. Rather than protecting national champions, though, this is actually encouraging inefficiency and stagnation," writes Mark Galeotti in his latest analysis for IntelliNews Business New Europe.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 67

Doporučujeme

Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...
Bílková: Koncepce zahraniční politiky - revoluce se nekoná
O tom, jak se změnilo, či nezměnilo, směřování zahraniční ...

Nejčtenější

Attack on the CEU in Hungary - An invalid law, or even criminal one?
In 2014, Hungarian prime minister Viktor Orbán has declared to bui...
Sociálním rozměrem zahraniční politiky k sociální diplomacii?
Sociální rozměr a zahraniční politika, kterou představuje dip...