Naši lidé v médiích

30.10.2017 | Tomáš Profant
Povedzme si pravdu, nemôžme byť zelení aj hospodársky rásť
Tomáš Profant se v souvislosti s programovou vizí nového slovenského politického subjektu, Progresivního Slovenska, zamýšlí nad (ne)možností spojit hospodárřský růst s udržitelností.
30.10.2017 | Jan Daniel
V Astaně začínají rozhovory o Sýrii
Začalo další kolo jednání o Sýrii, opět v Astaně. Jak se proměnila situace od posledních rozhovorů? Jaký byl osud klidových zón, které byly během nich vyhlášeny? Jaký dopad vlastně mírové rozhovory mají? A na co by se mělo zaměřit současné kolo rozhovorů? Na tyto i další otázky odpovídal České televizi Jan Daniel.
27.10.2017 | Miroslav Nožina
Pohřeb thajského krále
26. října se se slzami v očích loučily zástupy v ulicích Bangkoku se zesnulým thajským králem Pchúmipchonem Adundétem. Král zemřel loni v říjnu ve věku 88 let. Vyvrcholením několikadenního pohřebního ceremoniálu je obřad zpopelnění ve zlatém pavilonu v thajské metropoli. Ceremoniálu se účastní členové královských rodin a vysocí političtí představitelé z více než 40 zemí světa. Čím byl král tak význačný? Proč byl mezi svým lidem tak populární? A co lze čekat od jeho nástupce? I na to odpovídal Českému rozhlasu Miroslav Nožina.
26.10.2017 | Jan Kovář
Evropský parlament bude jednat o bezpečnostních kontrolách na hranicích schengenského prostoru
Evropský parlament ve středu 25. 11. 2017 schválil legislativu o zavedení systému vstupu/výstupu, který bude registrovat překročení vnějších hranic Schengenu. Co to bude znamenat pro občany třetích zemí a co pro občanu EU? Bude se také jednat o změně pravidel pro dočasné obnovení kontrol na vnitřních hranicích Schengenu. Znamanají tyto budoucí změny ztížení přechodu vnitřních hranic už nebude tak jednoduché jako dříve? I na tyto otázky odpovídal Studiu ČT24 Jan Kovář.
20.10.2017 | Jan Kovář
Setkání premiérů V4 s předsedou Evropské komise
Jan Kovář byl hostem médií v souvislosti se summitem EU v Bruselu, kterému předcházelo setkání premiérů zemí V4 s předsedou Evropské komise. Jaká byla hlavní projednávaná témata? O čem svědčí setkání Junkcera a zástupců zemí V4 před samotným summitem? V čem jsou hlavní rozpory mezi Evropskou komisí a zeměmi V4? Jaká je budoucnost evropské integrace? I na to odpovídal České televizi a Českému rozhlasu Jan Kovář.
19.10.2017 | Jakub Eberle
Německo: Jednání o koalici
Jak dlouho potrvá v Německu vyjednávání o vytvoření koalice? Jaká jsou hlavní témata prvních nezávazných rozhovorů? Na jakých tématech je již jasné, že se strany shodnou, a kde bude pomyslné jablko sváru? I o tom mluvil pro Českou televizi Jakub Eberle.
18.10.2017 | Miroslav Nožina
Sankce proti Barmě?
Miroslav Nožina a poslanec Jan Pospíšil byli hosty Českého rozhlasu v souvislosti se sankcemi, které EU v kontextu barmské krize. Na koho budou sankce zaměřeny a je jejich navrhovaná šíře dostatečná? I na to naleznete odpovědi v odvysílané diskuzi.
18.10.2017 | Jan Kovář
Prezidentský summit zemí V4
V rámci Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku mluvil český prezident o Krymu. Budou se k jeho výrokům vyjadřovat ostatní prezidenti V4? Ublížil prezident Miloš Zeman svými výroky pověsti V4 nebo spíše ČR? Jaký má V4 obraz ve zbytku EU, je tak špatný, jak říká slovenský prezident Kiska? Nebo jsme moudřejší, než zbytek EU, jak tvrdí prezident Zeman? I na tyto dotazy odpovídal ve Studiu ČT24 Jan Kovář.
17.10.2017 | Mark Galeotti
Not-So-Soft Power: Russia’s Military Police in Syria
New article by Mark Galeotti for War on the Rocks platform analyzes the role of Russia's military police in Syria.
05.10.2017 | Mark Galeotti
Kremlin's puzzle: how to frame Putin's re-election?
New monthly column of Mark Galeotti on Russian politics for the Dutch site Raam on Rusland (Window on Russia).


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 78

Knihy


Doporučujeme

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Kurdové stojí na rozcestí. Společný Kurdistán je jen sen
O Kurdech se říká, že jsou největším národem bez vlastního...

Nejčtenější

Snění o Evropě po 32 letech: jasnozřivost i omyly Jiřího Dienstbiera
U příležitosti výročí Sametové revoluce a v rámci připom...
Zapad 2017: Could Russia Succeed in Opinion War?
On September 14-20 Russia jointly with Belarus conducted large-scal...