Naši lidé v médiích

08.09.2017 | Miroslav Nožina
Reakce Barmy na krizi Rohingů
Za „hanebnou“ označila dne 6. září mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) oficiální reakci úřadu barmské vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij na humanitární krizi v barmském Arakanském státě. Po útocích tzv. Armády spásy arakanských Rohingů a následném násilí, které proti komunitě Rohingů rozpoutala barmská armáda, odtud uprchlo ke dni vydání úvodníku do sousedního Bangladéše zhruba 146.000 lidí, hlavně žen a dětí. Miroslav Nožina rozebírá v rozhovoru pro ČRo – Radiožurnál, důvody, které Su Ťij k jejím postojům vedou, a upozorňuje na fakt, že situace v Arakanu je podstatně komplikovanější, než jak je prezentována v mezinárodních médiích.
06.09.2017 | Mark Galeotti
Moscow's mercenaries reveal the privatisation of Russian geopolitics
"Further revelations regarding the role of Russian private military contractors in Syria exposes how, under Putin, “state” and “private” are often one and the same thing," writes Mark Galeotti for openDemocracy.
05.09.2017 | Jakub Eberle
Turecko-německé vztahy před blížícími se volbami
Jakub Eberle hovořil o turecko-německých vztazích v kontextu německých předvolebních diskuzí. Nakolik se na současném zhoršení vzájemných vztahů projevují populistická prohlášení politiků obou zemí a jaké skutečné problémy brání opětovnému sblížení? Odpovědi naleznete v rozhovoru pro Český rozhlas.
Lukáš Tichý představuje Centrum energetické politiky
Lukáš Tichý, koordinátor nového Centra energetické politiky Ústavu mezinárodních vztahů, představil nově vzniklé Centrum ÚMV posluchačům Českého rozhlasu.
04.09.2017 | Miroslav Nožina
Násilí v Barmě neustává
Proč dochází na severozápadě Barmy k nepokojům? Kdo to jsou Rohingové a skutečně čelí perzekuci od centrální vlády nebo jde v místní krizi o něco úplně jiného? A nakolik spolehlivé informace máme, když do oblasti nesmí média? Na tyto i další otázky odpovídal Českému rozhlasu Miroslav Nožina.
01.09.2017 | Filip Tesař
Jednání prezidentů Srbska a Kosova
Prezidenti Srbska a Kosova jednali o normalizaci vztahů obou zemí, schůzku zprostředkovala Federica Mogherini. Co se na schůzce probíralo a kam se vztahy obou zemí mohou dále ubírat? I na to České televizi odpovídal náš extenrí spolupracovník Filip Tesař.
01.09.2017 | Jan Kovář
Brexit: třetí kolo
Došlo ve třetím kole vyjednávání o brexitu k posunu? Bude říjnový summit Evropské rady moci posvětit posun k jednání o budoucí podobě vztahů Velké Británie a Evropské unie? Jaké současné body vyjednávání jsou nejvíce problematické? A dojde nakonec spíše na tvrdý nebo měkký brexit? I na tyto otázky odpovídal České televizi Jan Kovář.
30.08.2017 | Filip Tesař
Dubrovník chce omezit příliv turistů
Nový starosta populárního chorvatského města Dubrovník chce omezit příliv turistů. Ač by se mohlo zdát, že za nebývalou popularitou města stojí natáčení seriálu Game of Thrones, Dubrovník čelil velkému zájmu již dříve. Problematické jsou při tom především velké výletní lodě, jejichž pasažérů je mnoho a během sotva jednodenní návštěvy příliš nepodpoří místní turistický ruch. Situaci v Dubrovníku pro Český rozhlas komentoval ná externí spolupracovník Filip Tesař.
30.08.2017 | Jakub Eberle
Tradiční tisková konference německé kancléřky Angely Merkelové
Jakub Eberle komentoval tradiční letní projev kancléřky Merkelové. V kampani se řeší migrace, i problémy ekonomiky. Jak se proměňovala pozice Angely Merkelové v otázkách migrace? A jaký je její názor na Donalda Trumpa? Shodne se v tomto s opozicí? A o co především jde v opoziční kampani? I na to náš výzkumný pracovník odpovídal České televizi.
30.08.2017 | Jan Kovář
Brexit, jednání pokračují
Vyjednávání o Brexitu pokračuje. Co bude klíčovou otázkou ve třetím kole vyjednávání? Labouristé prohlásili, že jsou pro setrvání Spojeného království v jednotném trhu i celní unii v přechodném období po březnu 2019. Jak moc se jedná o politickou hru? Můžou být Britové teoreticky součástí jednotného trhu a celní unie i po skončení přechodného období? Jak se změnily postoje politiků - jak konzervativců, tak labouristů? I na tyto otázky odpovídal Českému rozhlasu Jan Kovář.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 75

Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Zahraniční politika a migrace – od stereotypů k realitě
V rámci politické diskuze je migrace často chápána jako výzva...
Is Poland Following Hungary to the Right?
Almost thirty years ago, Poland led Central Europe’s transition f...