Naši lidé v médiích

14.07.2017 | Vít Beneš
Dvoudenní summit zemí G20 v Hamburku
Jaké jsou největší světové problémy současnosti? Jakou strategii zvolí 20 největších ekonomik světa v otázkách boje proti terorismu, ochraně klimatu, bezcelních zón, či probíhající migrační krizi v Evropě?
07.07.2017 | Jan Kovář
07.07.2017 | Jan Kovář
04.07.2017 | Vladimír Handl
Merkelová představila volební program CDU
Náš externí spolupracovník Vladimír Handl hovořil v ČT24 o volebním programu CDU-CSU který byl zveřejněn v Berlíně. Program podle něj znamená konkretizaci pozic CDU-CSU, zaměřuje se na plošné ulehčení daňové zátěže a posílení sociálních programů a povede k dalšímu zvěcnění volební diskuse, v níž kancléřka Merkelová má zatím výrazný náskok před vyzyvatelem Martinem Schulzem a SPD.
03.07.2017 | Jan Daniel
Arabské země prodloužily Kataru ultimátum
Arabské země vyhověly žádosti Kataru o prodloužení ultimáta pro splnění jejich požadavků vůči emirátu, s nímž přerušily diplomatické styky. Napjatou situaci pro Českou televizi okomentoval náš odborník na Blízký východ, Jan Daniel.
Svět se ve Štrasburku loučil s Helmutem Kohlem
Evropa a svět vzdaly tuto sobotu hold Helmutu Kohlovi, zesnulému německému kancléři. Vzpomínal na něj i Jakub Eberle.
03.07.2017 | Tomáš Profant
Načo je Sorosovi Stredoeurópska univerzita
Aký je pôvod Stredoeurópskej univerzity? Čo má George Soros spoločné s magnátmi 19. storočia? A ako je to s akademickou slobodou na CEU? Tomáš Profant sa vracia k diskusii o ohrozenej univerzite a pýta sa, či je v poriadku, aby mal jeden oligarcha moc presadzovať svoju ideológiu v nerovnom súboji s ľuďmi, ktorí nedisponujú takými finančnými prostriedkami ako on.
29.06.2017 | Jan Kovář
Political scientist: Czechs‘ failure to improve road and rail links with Austria is hurting business
Austrian President Alexander Van der Bellen wass in Prague for his first official visit to Czech Republic since taking office in January of this year. The former Green Party leader arrived by train which was several minutes late pulling into Prague’s Main Railway Station, inadvertently highlighting one of the key issues on the agenda of the upcoming talks: the need to improve road and rail links between the two neighbor states. Daniela Lazarová from Radio Prague asked Jan Kovář about the main sticking points in bilateral relations today.
29.06.2017 | Mark Galeotti
It’s the Russians Wot Done It (Op-ed)
"The Kremlin is a convenient villain for our troubled times — and that narrative is playing right into Putin’s hands," writes Mark Galeotti in his piece for Moscow Times.
29.06.2017 | Filip Tesař
Nizozemsko nese podle soudu v Haagu část viny na masakru v Srebrenici
Zajímá vás jak dopadl rozsudek Mezinárodního soudního dvora ve věci masakru v Srebrenici? Bylo rozhodnuto o spoluvině Nizozemska? Vyjádření našeho externího spolupracovníka a experta na Balkán Filipa Tesařa k tématu jste mohli sledovat ve zprávách TV Prima.


1 2 3 4 5 6 7 8 ... 71

Knihy


Doporučujeme

Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Poloviční úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...
Výběrové řízení na pozici: Výzkumná pracovnice/-ík (Plný úvazek)
Ústav mezinárodních vztahů vyhlašuje výběrové řízení na ...

Nejčtenější

Vacancy for the Position of Director of the Institute of International Relations Prague
In accordance with the provisions of Section 18, Subsection (2)(h),...
Job Vacancy: Researcher/Senior Researcher (Full time)
The Institute of International Relations Prague announces a job vac...